عمومی

15 مدل از مسواک های برقی در بازار【سال1403】⭐️

ما در این مقاله قصد داریم 15 مدل از مسواک های برقی موجود در بازار را برای شما عزیزان معرفی نماییم. در واقع استفاده از مسواک، مهم ترین قاعده و اصل برای رعایت بهداشت دهان و دندان ها می باشد. به کار گیری مسواک موجب کاهش و یا از بین بردن جرم ها، پلاک ها و پوسیدگی دندان ها می شود. امروزه مسواک های زیادی در بازارها موجود می باشد. هر یک از این مسواک ها دارای مزایا و معایب مختص به خود می باشند. شما باید چند بار در روز از مسواک استفاده کنید و به بهداشت دهان و دندان های خود اهمیت دهید. برای آشنایی بیش تر با انواع مسواک های برقی و کارکرد آن ها، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

مسواک برقی چیست؟

در حالت کلی مسواک ها به دو دسته معمولی و برقی تقسیم بندی می شوند. مسواک برقی یا همان مسواک الکتریکی، نوعی از مسواک ها می باشد که با کمک باتری و یا برق حرکت می کنند. در واقع این دسته از مسواک ها، دارای ارتعاش و نوسان های منظم می باشند و به وسیله همین ارتعاشات، بر روی دندان ها می لغزند. جالب است بدانید که مسواک های برقی قدرت پاک کنندگی بیش تری در مقایسه با مسواک های معمولی دارند. این امر موجب می شود به خوبی سطح دندان ها را تمیز کنند و از ایجاد جرم و یا بیماری های لثه ای جلوگیری کنند. همچنین در صورتی که شما دارای بیماری های لثه ای می باشید، به منظور درمان می توانید به بهترین دکتر لثه در تهران مراجعه کنید.

جالب است بدانید که اولین مسواک برقی در سال 1940 توسط کشور سوئیس ساخته شده است. بعد از سوئیس، آمریکا نیز اقدام به تولید و عرضه مسواک های برقی کرده است. در برخی از مسواک های برقی، قابلیت به کار گیری از باتری نیز وجود دارد. همچنین برخی دیگر از آن ها قابلیت شارژ شدن دارند. جالب است بدانید در آن زمان، مسواک های برقی بیش تر برای افرادی که ارتودنسی کرده بوده اند و یا دارای بیماری های خاص مانند اوتیسم بوده اند، مورد استفاده قرار می گرفته است. در واقع مسواک های برقی با لرزیدن بر روی دندان ها موجب از بین بردن آلودگی ها و جرم ها می شوند.

مسواک برقی چیست؟

مزایای استفاده از مسواک برقی

از مزیت های مهم مسواک های برقی می توان به لرزش های خودکار اشاره کرد. این امر موجب می شود به راحتی تمامی قسمت های دندان را پاک کند و زمان کم تری را از شما بگیرد. موارد زیر شامل بخشی دیگر از مزیت های مسواک برقی می باشد:

 1. مسواک های برقی برای کسانی که دارای اختلالات حرکتی و یا بیماری های خاص می باشند، بسیار مناسب می باشد. برای مثال افرادی که دارای اختلال های رشد، سندروم تونل کارپال و یا آرتروز می باشند، می توانند به راحتی از این مسواک ها استفاده کنند و بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت نکنند.
 2. مسواک های برقی دارای تمرکز بالایی بر روی دندان ها می باشند. در واقع می توانند به راحتی کلیه قسمت های دندانی را که ما به آن ها دسترسی نداریم، تمیز کنند. این کار باعث کاهش پلاک های دندانی و جرم می شود.
 3. بیش تر افرادی که ارتودنسی می کنند، دسترسی درستی به دندان های خود ندارند. همچنین اغلب مسواک های معمولی دارای برس هایی با تراکم بالا می باشند. این امر موجب می شود تا دندان ها پوسیده شوند و بستر مناسبی برای تجمع باکتری ها ایجاد شود. در این صورت استفاده از مسواک های برقی می تواند کمک بزرگی به این دسته از افراد بکند. همچنین اگر شما قصد انجام کار ارتودنسی را دارید، برای انجام این کار می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنید.
 4. از دیگر مزیت های مسواک های برقی می توان به داشتن زمان سنج یا همان تایمر اشاره دارد. این ویژگی موجب می شود تا شما با محاسبه زمانی درست، دندان های خود را تمیز کنید. با انجام این کار پلاک ها و جرم های دندانی شما به طور کامل از بین می رود و دندان های شما تمیز باقی می ماند.

15 مدل از مسواک های برقی موجود در بازار

 1. مسواک برقی اورال بی vitality D12.513 3D white: این مسواک دارای طراحی ویژه ای می باشد. میران سرعت چرخش این مسواک بالا می باشد و به راحتی می تواند دندان ها را تمیز کند. مسواک اورال بی دارای پایه ای به منظور شارژ کردن می باشد. همچنین شما می توانید برس مسواک را عوض کنید. جالب است بدانید که این نوع مسواک دارای الیاف بسیار نرم می باشد و به دندان های شما آسیبی وارد نمی کند.
 2. مسواک برقی اورال بی D12.513S vitality sensitive clean: این مدل مسواک بیش تر برای افرادی که دارای لثه و یا دندان های حساس می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. شما با استفاده از این مسواک می توانید فضای بین دندان ها را به آسانی تمیز کنید. این مسواک دارای باتری می باشد. همچنین باتری آن قابل شارژ می باشد. حداکثر زمان استفاده از این نوع مسواک ها 2 دقیقه می باشد. جالب است بدانید که این مدل مسواک، به راحتی پلاک های دندانی را از بین می برد.
 3. مسواک برقی اورال بی مدل vitality cross action: این دسته از مسواک ها نیز مناسب دندان های حساس می باشند. جالب است بدانید کارکردی مانند نخ دندان نیز دارد. این عملکرد، از جمله ویژگی های مهم این نوع مسواک برقی می باشد. همچنین این نوع مسواک های برقی عملکردی دو بعدی دارد. این دسته از مسواک های برقی، دندان های عقب را به آسانی تمیز می کنند و از آلودگی ها پاک می کنند.
 4. مسواک اورال بی مدل professional care  3000: از مزیت های مهم این دسته از مسواک ها، استفاده خانوادگی از آن می باشد. جالب است بدانید که این نوع مسواک دارای سرهای متفاوت می باشد و هر یک از افراد می توانند از یکی از سرهای آن استفاده کنند. این نوع مسواک فشار ملایمی به لثه و دندان ها وارد می کند. همچنین از ایجاد آسیب برای دندان ها جلوگیری می کند.
 5. مسواک برقی اورال بی Pro 2 2000N: در واقع این نوع مسواک، دارای فناوری سه بعدی می باشد. این امر موجب می شود تا بتواند به آسانی کلیه پلاک ها و جرم های دندانی را از بین ببرد. همچنین از رساندن آسیب به لثه ها جلوگیری می کند. این نوع مسواک ها دارای باتری لیتیومی نیز می باشد.
 6. مسواک برقی اورال بی vitality 150 cross  action: این دسته از مسواک ها دارای حرکات چرخشی و دورانی می باشند. همچنین بعد از پایان مسواک زدن، به صورت خودکار و اتوماتیک، خاموش می شوند. از دیگر ویژگی های این دسته از مسواک ها می توان به جا به جا کردن سر آن اشاره کرد.
 7. مسواک اورال بی Pro 500 Cross Action: این سری از مسواک ها دارای فناوری سه بعدی می باشند. این امر موجب می شود به راحتی پلاک های دندانی را کاهش بدهند و از بین ببرند. این دسته از مسواک ها دارنده الیاف بسیار نرم می باشند. همچنین در زمان مسواک زدن، فشاری مناسب به دندان ها وارد می کنند. داشتن زمان سنج از دیگر قابلیت های این نوع مسواک می باشد.
 8. مسواک برقی اورال بی Pro 790 Cross Action: این نوع مسواک دارای برسی گرد می باشد. همچنین توانایی پاک کنندگی بسیار بالایی دارد. شما با استفاده از این مسواک می توانید به راحتی فضای بین دندان های خود را تمیز کند. این امر موجب جلوگیری از تشکیل جرم و پلاک می شود. بدنه این مسواک کاملا ضد آب می باشد. همچنین باتری آن قابل شارژ می باشد.
 9. مسواک برقی اورال بی Pro 750 Black Edition: سازنده این دسته از مسواک ها، کشور آلمان می باشد. این نوع مسواک ها در از بین بردن پلاک ها و جرم ها بسیار قدرت مند هستند. همچنین کلیه قسمت های دندان ها را به آسانی و بدون هیچ محدودیتی تمیز می کنند. جالب است بدانید این نوع مسواک ها دارای فناوری سه بعدی نیز می باشند. همچنین به صورت کامل از لثه ها مراقبت می کنند.
 10. مسواک برقی اورال بی vitality 100: این نوع مسواک ها دارای حرکت دورانی و چرخشی می باشند. همچنین سر این مسواک ها گرد می باشد و به آسانی دندان ها را تمیز می کند. این دسته از مسواک ها از فناوری دو بعدی بهره مند می باشند. شما با استفاده از این نوع مسواک ها می توانید کلیه میکروب های موجود در دهان خود را از بین ببرید.
 11. مسواک برقی اورال بی Oxyjet Pro 2000: کارکرد این نوع مسواک برقی با سایر مسواک ها کمی متفاوت می باشد. در واقع این نوع مسواک ها دارای یک دستگاه آب نیز می باشند. در این دستگاه آب و هوا به صورت پرفشار بر روی دندان ها می پاشند. این امر موجب از بین بردن کامل پلاک ها و همچنین باکتری ها می شود. علاوه بر این، دارای فناوری سه بعدی نیز می باشند و دارای سنسور فشار نیز می باشند.
 12. مسواک برقی اورال بی Genius X 20000N: این دسته از مسواک های برقی بسیار باکیفیت می باشند. همچنین دارای حرکت دورانی و چرخشی نیز می باشند. این نوع مسواک ها علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی، قابلیت سفید کردن دندان ها را نیز دارند.
 13. مسواک برقی اورال بی AQ 300: شما با استفاده از این نوع مسواک ها، می توانید لثه های خود را به راحتی تمیز کنید. این مسواک توانایی وارد کردن آب با فشار را بر روی لثه ها و دندان ها دارد. این نوع مسواک دارای رنگ های بسیار متنوع و جذاب می باشد. همچنین دارای سری های متفاوت نیز می باشد.
 14. مسواک برقی کارینا GX 958: این نوع مسواک ها دارای نور آبی می باشند. این امر موجب ایجاد گردش خون در دهان و لثه ها می شود. همچنین اگر دندان های شما حساس و یا دارای التهاب می باشند، این نوع مسواک گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد. شما با استفاده از این مسواک می توانید از پوسیدگی دندان های خود نیز جلوگیری کنید.
 15. مسواک برقی میجیا T100: این مسواک ویژگی های بسیار مختلفی دارد. همچنین جزو یکی از قدرت مند ترین مسواک های موجود در بازار می باشد. جالب است بدانید که این مسواک، دارای موتوری قوی می باشد. به همین علت صدای بسیار کمی دارد. این دسته از مسواک ها ضد آب می باشند و دارای برس های بسیار شگفت انگیزی می باشند.

15 مدل از مسواک برقی موجود در بازار

معایب مسواک برقی

مسواک های برقی در مقایسه با مسواک های معمولی بسیار گران می باشند. همچنین سرهای آن نیز دارای هزینه بالایی می باشند. توجه داشته باشید که یافتن سر مناسب مسواکی که در دست دارید نیز کار آسانی نیست. بهترین کار این است که در ابتدا سرهای متعددی برای مسواک خود تهیه کنید. جالب است بدانید که مسواک های برقی به هیچ عنوان برای مسافرت، مناسب نمی باشند. بهتر است برای مسافرت از مسواک های معمولی استفاده کنید.

امکان دارد شما در مسافرت خود، دسترسی درست و مناسبی نسبت به برق نداشته باشید. همچنین با صدای لرزش مسواک برقی خود، برای دیگران آلودگی صوتی ایجاد نمی کنید. استفاده از این نوع مسواک ها برای افراد سالمند، تفاوت چندانی با مسواک معمولی ندارد.

کلام آخر

برای داشتن دندان هایی سفید و بدون جرم، بهترین کار رعایت بهداشت دهان و دندان ها می باشد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی می توانید به راحتی دندان های خود را تمیز کنید. مسواک های برقی دارای انواع گوناگونی می باشند. کارکرد کلی آن ها مانند یک دیگر می باشد، اما هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مختص به خود می باشند. همچنین توجه داشته باشید که شما در کنار استفاده از مسواک، باید از نخ دندان و دهان شویه نیز استفاده کنید.

ما در این مقاله 15 مدل از مسواک های برقی موجود در بازار را برای شما عزیزان شرح دادیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید .

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 5 =

دکمه بازگشت به بالا