دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان❤️【سال1403】⭐️

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم. دندانپزشکی کودکان نیز جزو یکی از گرایش های تخصصی رشته دندانپزشکی می باشد. در این حیطه به انجام کلیه خدمات دندانپزشکی برای اطفال و نوجوانان می پردازند. جالب است بدانید که دندان های شیری از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و باید به آن ها رسیدگی شود. کودکان نیز مانند افراد بزرگسالان باید به سلامت دهان و دندان های خود اهمیت بدهند. برای مثال باید به صورت مستمر از مسواک استفاده کنند. بیش تر کودکان از فضای دندانپزشکی می ترسند و در آن فضا دچار استرس و اضطراب می شوند. دندانپزشکان کودک با ایجاد فضایی گرم و صمیمی، این استرس را از کودکان دور می کنند. برای آشنایی بیش تر با دندانپزشک کودکان ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

دندانپزشک کودکان کیست؟

در واقع متخصص دندانپزشک کودکان یا همان Pediatric Dentist در حیطه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان های کودکان تخصص دارند. بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان خدمات خود را به افراد از زمان نوزادی تا نوجوانی ارائه می دهد. این دسته از دندانپزشکان بعد از پایان دوره عمومی دندانپزشکی خود، در آزمون تخصصی شرکت می کنند. بعد از قبولی در آزمون تخصصی، می توانند وارد این رشته شوند. طول تحصیل این گرایش 3 سال می باشد. پس از طی این 3 سال، دندانپزشکان توانایی دریافت بورد تخصصی را دارند.

بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان در حیطه سلامت و بهداشت دهان و دندان های اطفال مشغول به کار می باشند. همچنین در این زمینه دارای دانش و تخصص بالایی نیز هستند. جالب است بدانید که دندانپزشک کودکان باید به خوبی با روانشناسی کودک آشنایی داشته باشد. این امر موجب می شود تا بتواند به خوبی با کودکان برخورد داشته باشد.

خدمات بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، این دسته از دندانپزشکان کلیه خدمات مربوط به دندانپزشکی کودکان را ارائه می دهند. همچنین از تجهیزات و تکنیک های مدرن و به روز در کار خود استفاده می کنند. بخشی از این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

ارتودنسی کودکان: در واقع ارتودنسی کودکان به منظور از بین بردن ناهنجاری های فکی و همچنین نظم دادن به دندان ها انجام می شود. انجام ارتودنسی در کودکی موجب جلوگیری از ایجاد ناهنجاری های پیچیده در بزرگسالی می شود. در کودکی رشد فک کامل نیست. همین امر موجب تاثیر پذیری بیش تر ارتودنسی می باشد. همچنین شما برای انجام این کار می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در اصفهان مراجعه کنید.

فیشور سیلانت تراپی: این امر به معنی بستن و انسداد شیارهایی می باشد که قابلیت پوسیدگی در دندان های آسیا را دارند. بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان این شیارها را با استفاده از مواد مخصوص پر می کند. با انجام این کار دیگر دندان ها دچار پوسیدگی نمی شوند.

روکش دندان شیری: در بعضی اوقات تاج دندان ها شکسته می شوند و یا آسیب می بینند. در حالی که ریشه این دندان ها کاملا سالم می باشند. در این مواقع دندانپزشک کودکان بر روی این دندان ها روکش قرار می دهد. این روکش ها اغلب از جنس فلز می باشند و برای بافت لثه و دهان مناسب می باشند.

درمان بیماری های لثه: این بیماری بنا به علت های متفاوتی رخ می دهد. برای مثال عوامل ژنتیکی، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ها و یا جرم های دندانی منجر به ایجاد بیماری های لثه ای در کودکان می شود. هنگامی که این دسته از بیماری ها پیشرفته شوند، باید دندان را بکشند. همچنین وجود فضایی آلوده و نامناسب همراه با بیماری های لثه ای، منجر به ایجاد مشکلات حادتر در بزرگسالی می شود. بهترین راهکار برای جلوگیری از این بیماری ها، مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان می باشد. همچنین در صورت ایجاد مشکلات لثه ای، می توانید به بهترین دکتر لثه در اصفهان مراجعه کنید.

فلوراید تراپی: در واقع فلوراید نوعی دارو می باشد. بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان این دارو را بر روی دندان های کودکان قرار می دهد. دلیل استفاده از این دارو، تبدیل بلورهای هیدروکسی آپاتیت به بلورهای فلورو آپاتیت می باشد. این دسته از بلورها بر روی مینای دندان قرار دارند. بلورهای فلورو آپاتیت موجب استحکام و مقاومت بیش تر دندان ها می شوند. تعداد مراحل استفاده کردن از فلوراید تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال ژنتیک، جنس دندان و نوع تغذیه از جمله عوامل مهم در تعداد دفعات استفاده از فلوراید می باشد.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر الهه باباشاهیاصفهان، خیابان وحید
دکتر لیلا سادات طباطباییاصفهان، خیابان شریعتی
دکتر فرشیده میرلوحی اصفهان، خیابان وحید
دکتر نجمه اخلاقیاصفهان، خیابان توحید میانی
دکتر رویا فروغیاصفهان، ابتدای شیخ صدوق شمالی

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان را بشناسید!

دکتر الهه باباشاهی

دکتر الهه باباشاهی

دکتر باباشاهی متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر باباشاهی دارای 14 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کردستان نیز بوده اند. دکتر باباشاهی کلیه خدمات دندانپزشکی کودکان را به صورت حرفه ای و تخصصی ارائه می دهند. ایشان از تکنیک ها و متدهای نوین در کار خود استفاده می کنند. دکتر الهه باباشاهی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • ترمیم دندان های شیری و دائمی
 • ارتودنسی پیشگیری
 • فیشور سیلانت
 • روکش دندان های دائمی

آدرس: اصفهان، خیابان وحید، نبش باغ دریاچه، ساختمان پزشکی وحید، طبقه 1، واحد 2

شماره تماس: 03131338230

دکتر لیلا سادات طباطبایی

دکتر لیلا سادات طباطبایی

دکتر طباطبایی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان می باشند. ایشان فوق تخصص دندانپزشکی آرام بخشی و بیهوشی نیز می باشند. دکتر طباطبایی دارای بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان محیطی شاداب و زیبا را برای کودکان فراهم کرده اند. همچنین به هر یک از بیماران خود پک های بهداشتی ارائه می دهند. ایشان کودکان استثنایی را نیز درمان می کنند. دکتر لیلا سادات طباطبایی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی پیشگیری
 • کشیدن دندان
 • روکش دندان
 • فلوراید تراپی

آدرس: اصفهان، خیابان شریعتی، رو به روی اورژانس بیمارستان شریعتی، نبش کوچه کسایی، ساختمان نوید 1، طبقه 5

شماره تماس: 03136292820

دکتر فرشیده میرلوحی

دکتر فرشیده میرلوحی

دکتر میرلوحی متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان در دانشگاه شهید بهشتی تهران تحصیل کرده اند. ایشان دارای بورد تخصصی نیز می باشند. همچنین از جدیدترین تجهیزات و تکنیک ها در کار خود استفاده می کنند. دکتر میرلوحی فلوشیپ لیزر دندانپزشکی خود را از دانشگاه ایتالیا دریافت کرده اند. دکتر فرشیده میرلوحی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • فلوراید تراپی
 • درمان بیماری های خاص دهان و دندان
 • کشیدن دندان
 • پر کردن دندان

آدرس: اصفهان، خیابان وحید، نبش باغ دریاچه، مجتمع پزشکی وحید، طبقه 5

شماره تماس: 03137790400

دکتر نجمه اخلاقی

دکتر نجمه اخلاقی

دکتر اخلاقی متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان رتبه اول را در بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان کسب کرده اند. همچنین عضو هیات علمی گروه دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان بسیار خوش برخورد می باشند و از اخلاق حرفه ای برخوردار هستند. دکتر نجمه اخلاقی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان های شیری
 • ترمیم های هم رنگ دندان
 • درمان ریشه دندان های دائمی نابالغ
 • فیشور سیلانت

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، اولین تقاطع بعد از چهارراه پلیس، نبش بن بست 12، ساختمان نیکو، طبقه 2

شماره تماس: 03136251198

دکتر رویا فروغی

دکتر رویا فروغی

دکتر فروغی متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان نیز می باشند. دکتر فروغی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی دکتر فروغی 132541 می باشد. دکتر رویا فروغی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان های شیری
 • روکش دندان های شیری
 • ارتودنسی پیشگیری
 • فلوراید تراپی

آدرس: اصفهان، ابتدای شیخ صدوق شمالی، طبقه فوقانی داروخانه پارس، مجموعه 400،  طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 03136225137

دکتر مریم حاجی احمدی

دکتر مریم حاجی احمدی

دکتر جاحی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در اصفهان می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. دکتر حاجی احمدی دارای رتبه دوم در بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان در کشور می باشند. ایشان کادری مجرب  و حرفه ای را در مطب خود دارا می باشند. دکتر حاجی احمدی عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند. ایشان مقاله های علمی زیادی را در مجله های خارجی و داخلی به چاپ رسانده اند. دکتر مریم حاجی احمدی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • فلوراید تراپی
 • پر کردن دندان
 • ارتودنسی پیشگیری
 • درمان پوسیدگی دندان

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، بین چهارراه پلیس و خیابان مهرداد

شماره تماس: 09137891269

دکتر رومینا مظاهری

دکتر رومینا مظاهری

دکتر مظاهری دارای دکترای تخصصی دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان خود را از کانادا دریافت کرده اند. دکتر مظاهری دارای فلوشیپ دندانپزشکی تحت آرام بخش و بیهوشی می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان می باشند. دکتر مظاهری عضو انجمن دندانپزشکی کودکان کادانا و ایران می باشند. ایشان سرپرست بخش تخصصی دندانپزشکی کودکان دانشگاه آزاد اصفهان می باشند. دکتر رومینا مظاهری جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشد.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان های نابالغ
 • عصب کشی دندان های شیری
 • ترمیم دندان ها با آمالگام
 • فلوراید تراپی

آدرس: اصفهان، چهارباغ بالا، رو به روی شرکت زمزم، مجتمع پارسیان، طبقه 4، واحد 604

شماره تماس: 03136288362

دکتر مهدی جعفرزاده

دکتر مهدی جعفرزاده

دکتر جعفرزاده متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. دکتر جعفرزاده کلیه خدمات مربوط به دندانپزشکی کودکان را ارائه می دهند. همچنین از مدرن ترین و جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات در کار خود استفاده می کنند. دکتر جعفرزاده بسیار خوش برخورد می باشند و به خوبی با کودکان ارتباط برقرار می کنند. دکتر مهدی جعفرزاده جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • فلوراید تراپی
 • پر کردن دندان
 • کشیدن دندان
 • ارتودنسی‌ پیشگیری

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان هزارجریب، مجتمع سپهر، طبقه 3، واحد 11

شماره تماس: 03136698825

دکتر پریناز طبیبیان

دکتر پریناز طبیبیان

دکتر طبیبیان متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر طبیبیان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 98401 می باشد. دکتر طبیبیان دارای بیش از 21 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان در کار خود بسیار با دقت هستند و بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. دکتر پریناز طبیبیان جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • کشیدن دندان
 • فلوراید تراپی
 • پر کردن دندان
 • فیشور سیلانت

آدرس: اصفهان، بلوار دانشگاه، ساختمان پردیس، طبقه 1، واحد 116

شماره تماس: 03195019832

دکتر نصرت نور بخش حبیب آبادی

دکتر نصرت نوربخش حبیب آبادی

دکتر نوربخش متخصص دندانپزشکی کودکان می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی دکتر نوربخش 28039 می باشد. ایشان دارای تجربه بالایی در حیطه کاری خود می باشند. همچنین از به روزترین و مدرن ترین تکنیک ها و ابزارها در کار خود استفاده می کنند. ایشان به آسانی با کودکان ارتباط برقرار می کنند و ترس و استرس را از آن ها دور می کنند. دکتر نصرت نوربخش حبیب آبادی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • روکش دندان
 • عصب کشی دندان
 • درمان ریشه دندان
 • پر کردن دندان

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، خیابان شریعتی، بن بست نوید، ساختمان تخصصی دندانپزشکان، طبقه 4

شماره تماس: 03136269603

ویژگی بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان

دندانپزشک کودکان باید بتواند به درستی با اطفال ارتباط برقرار کند. در واقع این برقراری ارتباط موجب جلب اعتماد کودکان می شود. هنگامی که این اتفاق رخ بدهد، کودکان همکاری بیش تری در روند درمان خواهند داشت. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:

اخلاق حرفه ای: همان طور که گفته شد بیش تر کودکان از فضای دندانپزشکی می ترسند. همین احساس ترس باعث پرخاشگری و به وجود آمدن رفتارهای ناخوشایند در کودکان می شود. دندانپزشک کودکان باید بتواند ارتباط موثری با کودکان برقرار کند و اضطراب آن ها را کاهش بدهد. در صورتی که ترس کودکان از بین برود، دیگر رفتار ناخوشایند از خود بروز نمی دهند. جالب است بدانید که همکاری بیش تری با دندانپزشک خود انجام می دهند. از این رو اخلاق و منش دندانپزشک کودکان بسیار تاثیرگذار و مهم می باشد.

تجربه بالا: بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان باید دارای تحصیلات و همچنین تجربه کاری بالایی در حیطه کاری خود باشد. دندانپزشک اطفال باید دارای مهارت و سرعت دستی بالایی باشد. این امر موجب می شود تا سرعت عمل خوبی داشته باشد و کارها را زودتر و با کیفیت بالاتر انجام دهد.

شوخ طبعی: شوخ طبع بودن دندانپزشک کودکان از جمله ویژگی های بسیار مهم و لازم می باشد. هنگامی که دندانپزشک شوخ طبع باشد، کودکان ارتباط بهتری با او برقرار می کنند و کم تر از حد معمول دچار ترس و استرس می شوند. همچنین دندانپزشک اطفال با شوخی و خنده می تواند بهتر نکته های آموزشی مانند مسواک زدن را به کودکان آموزش دهد.

ابزار کار و تجهیزات: بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان باید از ابزارها و تجهیزات مناسب کودکان در مطب خود استفاده کند. ابزاری که در امر دندانپزشکی برای بزرگسالان استفاده می کنند، با ابزار دندانپزشکی کودکان متفاوت می باشد. همچنین محیط دندانپزشکی نیز باید با روحیات کودکان سازگار باشد. محیط دندانپزشکی باید به صورتی باشد که باعث بیش تر شدن استرس کودکان نشود. استفاده از رنگ های شاد و روشن و همچنین وجود اسباب بازی های مختلف موجب خرسندی کودکان می شود.

ویژگی بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان

اهمیت روانشناسی در دندانپزشکی کودکان

همان طور که در مطالب بالاتر گفته شد، کودکان از فضای دندانپزشکی ترس دارند. این ترس باعث پرخاشگری، توهین کردن و یا گریه می شود. از همین رو بهتر است دندانپزشک کودکان با روانشناسی کودک آشنا باشند. بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان باید توانایی از بین بردن ترس کودکان را داشته باشد. برای مثال دندانپزشک اطفال باید در هنگام صحبت کردن با کودکان، از لحن صمیمانه و دوستانه استفاده کند. این امر موجب می شود تا کودکان با او راحت تر باشند. همچنین دندانپزشک باید روند کار درمان را به زبان ساده به کودکان توضیح دهد و آن ها را آگاه سازد.

بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان قبل از شروع کار، حواس کودکان را از روند درمان پرت می کند. برای انجام این کار می تواند از داستان های مختلف و جالب استفاده کند. همچنین می توانند با خوش رفتاری و لبخند زدن به کودکان، رفتارهای کودکان را بهتر و مثبت کنند. بیش تر دندانپزشکان کودک به منظور انجام برخی از امور، برای جلوگیری از ترس، وحشت و عدم ایجاد درد از آرام بخش و یا سر کننده استفاده می کنند. از مهم ترین این آرامش بخش ها می توان به نیتروژن اکسید و والیوم اشاره کرد.

کلام آخر

دندانپزشک کودکان کلیه خدمات مربوط به دندانپزشکی کودکان را به صورت تخصصی ارائه می دهند. رسیدگی به مشکلات دندانی در کودکانی، از ایجاد مشکلات حادتر در بزرگسالی جلوگیری می کند. همچنین خدمات دندانپزشکی کودکان بیش تر جنبه پیشگیری دارند. همین علت موجب می شود تا هزینه کم تری نسبت به خدمات دندانپزشکی بزرگسالان داشته باشد. بهتر است برای انجام خدمات دندانپزشکی برای کودکان، به متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کنید. این دسته از متخصصان، آموزش های آکادمیک و پیشرفته ای در این زمینه دیده اند و تجربه بهتری نسبت به دندانپزشکان عمومی دارند.

ما در این مقاله بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا