دندانپزشک عمومی

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران❤️【سال1403】⭐️

در مقاله پیش روی شما به بررسی و تحلیل بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران می پردازیم. درمان ریشه یک روش پیچیده و تخصصی است که برای از بین بردن عفونت های عمیق دندان و حفظ سلامت دهان و دندان ضروری است. این روش درمانی که نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد، شامل چندین مرحله کلیدی است: از جمله تشخیص دقیق محل عفونت، دسترسی به کانال ریشه، تمیز کردن کانال .در این مقاله راه های درمان عفونت ریشه به تفصیل بیان شده است و اطلاعات ارزشمندی مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان دریافت خواهید کرد.

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران کیست ؟

انتخاب بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران را می توان بر اساس تجربه، مهارت و نظرات بیماران قبلی تعیین کرد. درمان ریشه که به آن عصب کشی نیز می گویند یکی از دقیق ترین و پیچیده ترین درمان های دندانی است و نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد. به همین دلیل انتخاب یک دندانپزشک متخصص و مجرب برای انجام این نوع درمان بسیار مهم است.

یکی از معیارهایی که در انتخاب یک دندانپزشک خوب باید به آن توجه کرد، تجربه حرفه ای و تعداد درمان های موفق انجام شده توسط دندانپزشک است. همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن نیز می تواند نشان دهنده کیفیت کار دندانپزشک باشد. فناوری های جدید مانند میکروسکوپ های دندانی، دستگاه های تصویربرداری دیجیتال و تجهیزات پیشرفته استریلیزاسیون می توانند در افزایش دقت و کاهش خطاهای احتمالی در حین درمان بسیار موثر باشند.

در نهایت اینکه دندانپزشکی که انتخاب می کنید دارای مجوزهای لازم از سوی نهادهای مربوطه بوده و زیر نظر سازمان نظام پزشکی کشور فعالیت می کند، حائز اهمیت است. این نشان دهنده احترام به استانداردهای بهداشتی و اخلاق حرفه ای است که برای حفظ سلامت بیماران ضروری است. بنابراین انتخاب بهترین دندانپزشک برای درمان ریشه در تهران به ترکیبی از تجربه، مهارت، استفاده از فناوری های پیشرفته و نظرات مثبت بیمار بستگی دارد.

درمان ریشه دندان چیست؟

راه های درمان عفونت ریشه

عفونت ریشه می تواند به شدت دردناک باشد و در صورت عدم درمان، ممکن است منجر به تخریب ریشه دندان و تلف شدن بافت های اطراف شود. در زیر به برخی از راه های درمان عفونت ریشه می پردازیم:

 • درمان دارویی: پزشک معمولاً داروهای ضد باکتری مانند آنتی بیوتیک ها را برای کنترل عفونت و کاهش التهاب معرفی می کند. این داروها می توانند باکتری ها را از بین ببرند یا رشد آن ها را متوقف کنند.
 • جراحی ریشه: در برخی موارد، جراحی ریشه لازم است تا عفونت ریشه را تمیز کند. در یک روش معمول، پزشک یک برش کوچک در لثه ایجاد می‌کند و دسترسی به ریشه را ممکن می سازد. سپس باکتری ها و بافت های آلوده‌ را تمیز می کند و ریشه را در صورت نیاز تعمیر یا حذف می‌کند.
 • عصب کشی دندان: در صورتی که ریشه دندان آلوده و قابل درمان نباشد، روش عصب کشی می تواند استفاده شود. در این روش، ریشه دندان کاملاً حذف می شود تا عفونت به بافت های اطراف گسترش نیابد.
 • تجربیات کاشت ایمپلنت: در مواردی که ریشه دندان تعمیر ناپذیر است و عصب کشی دندان مورد نظر نیست، پزشک همچنین می تواند به تجربیات کاشت ایمپلنت مراجعه نمایند. در این روش، ریشه دندان متضرر حذف شده و با استفاده از یک ایمپلنت دندان مصنوعی جایگزین می شود.
راه های درمان عفونت ریشه

مراحل درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان در 4 مرحله انجام می شود. شما برای انجام این کار، فقط 2 بار باید به مطب دندانپزشک مراجعه کنید. این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

 1. در مرحله اول بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان در ایران، قبل از شروع کار از بی حسی موضعی استفاده می کند. معمولا آن را به لثه تزریق می کنند. با انجام این کار، دهان سر و بی حس می شود. سپس با استفاده از محافظ دندانی، دهان را باز نگه می دارند. با انجام این کار دهان در طول انجام پروسه درمان ریشه، خشک باقی می ماند.
 2. در مرحله بعدی دندانپزشک با استفاده از مته، در داخل دندان سوراخ ایجاد می کند. پس از آن با فایل های کوچک داخل دندان را تمیز می کند. سپس به وسیله همین فایل ها، به ریشه و داخل دندان فرم می دهند. دندانپزشک به منظور کاهش عفونت جدید و باکتری ها، با استفاده از محلول ضد میکروب درون دندان را شست و شو می دهند.
 3. در مرحله سوم، دندانپزشک درون دندانی را که به صورت کامل تمیز شده است، با استفاده از مواد لاستیکی پر می کند. بعد از آن بر روی دندان پانسمانی موقت قرار می دهند.
 4. بعد از گذشت چند هفته باید مجددا به داندانپزشک خود مراجعه کنید. دندانپزشک بر روی دندان شما یک تاج دائمی قرار می دهد. با انجام این کار، درمان شما به پایان می رسد. همچنین پس از اتمام درمان، شما می توانید اقدام به انجام امور زیبایی مانند کامپوزیت کنید.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران به همراه آدرس مطب در لیست زیر قرار دارند:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر صفورا امامیتهران، پاسداران، خیابان دولت
دکتر آذر اصلانی مقدمتهران، خیابان ولیعصر
دکتر بهاره طبرسیتهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ
دکتر مریم رضازادهتهران، میرداماد
دکتر آیدین صورتگرتهران، میدان فاطمی

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران را بشناسید!

دکتر صفورا امامی

دکتر صفورا امامی

دکتر امامی متولد سال 1359 می باشند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده اند. سپس بعد از 8 سال در آزمون تخصصی شرکت کرده اند و در رشته درمان ریشه دندان پذیرفته شده اند.  ایشان متخصص درمان ریشه دندان می باشند. همچنین دارای رتبه دوم بورد تخصصی درمان ریشه نیز می باشند. دکتر امامی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران هستند. دکتر صفورا امامی جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران می باشند.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان
 • جراحی انتهای ریشه دندان
 • درمان آسیب های تروماتیک دندانی
 • درمان مجدد ریشه دندان

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان دولت، بلوار کاوه (نرسیده به بهار جنوبی)، پلاک 17، ساختمان پزشکان کیمیا، طبقه 4، واحد 27

دکتر آذر اصلانی مقدم

دکتر آذر اصلانی مقدم

دکتر اصلانی مقدم دارای تخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گذرانده اند. همچنین ایشان برای گذراندن دوره تخصصی، وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شده اند. دکتر اصلانی مقدم بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می دهند. همچنین ایشان از تجهیزات مدرن و به روز در کار خود استفاده می کنند. دکتر آذر اصلانی مقدم جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • بلیچینگ دندان
 • درمان ریشه دندان
 • بازسازی کامل تاج دندان
 • جراحی انتهای ریشه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، رو به روی خیابان 32، بن بست چمن، پلاک 2، طبقه 4

دکتر بهاره طبرسی

دکتر بهاره طبرسی

دکتر طبرسی متخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز هستند. دکتر طبرسی عضو انجمن اندودنتیست های ایران می باشند. ایشان دارای 15 سال سابقه کاری در این حیطه نیز می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 93353 می باشد. دکتر طبرسی در کار خود، بسیار خبره می باشند. همچنین دانش و مهارت بالایی نیز دارند. دکتر بهاره طبرسی جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • جراحی ریشه دندان
 • درمان تخصصی ریشه دندان
 • جراحی دندان عقل
 • درمان مجدد ریشه دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، بعد از بیمارستان پارسیان، پلاک 27، طبقه 3، واحد 7

دکتر مریم رضازاده

دکتر مریم رضازاده

دکتر رضازاده دارای تخصص اندودانتیکس یا همان درمان ریشه دندان می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر رضازاده عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 142623 است. ایشان از به روز ترین خدمات در حیطه کاری خود استفاده می کنند. دکتر مریم رضازاده جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران می باشند.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • جراحی دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، میرداماد، حدفاصل مصدق (نفت جنوبی) و شمس تبریزی، ساختمان میلاد، پلاک 246، طبقه 5، واحد 27

دکتر آیدین صورتگر

دکتر آیدین صورتگر

دکتر صورتگر متخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان در سال 1384 رتبه تک رقمی را در کنکور سراسری رشته علوم تجربی کسب کرده اند. دکتر صورتگر دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذرانده اند. همچنین دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می باشند. دکتر صورتگر مقاله های زیادی را انتشار داده اند. دکتر آیدین صورتگر جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • درمان تحلیل ریشه دندان
 • جراحی ریشه دندان
 • درمان صدمه های تروماتیک

آدرس: تهران، میدان فاطمی، کوچه بهرام مصیری، پلاک 9، طبقه 2، واحد 4

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر میرشاه پناه متولد سال 1367 در مشهد می باشند. ایشان در سال 1386 دوره عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شروع کرده اند. پس از اتمام دوره عمومی، بلافاصله در آزمون تخصصی شرکت کرده اند و در رشته درمان ریشه دندان در دانشگاه شهید صدوقی یزد قبول شده اند. دکتر میرشاه پناه دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آجا و همچنین عضو انجمن اندودانتیست های ایران می باشند. دکتر مصطفی میرشاه پناه جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • درمان ریشه دندان
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک

آدرس: تهران، نیاوران، رو به روی پاساژ نارون، نبش کوچه یاوری، پلاک 1

دکتر شیما صابر طحان

دکتر شیما صابر طحان

دکتر صابر طحان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گذرانده اند. همچنین در سال 1393 دوره عمومی خود را به پایان رسانده اند. دکتر صابر طحان رتبه اول را در بورد تخصصی درمان ریشه دندان دارا می باشند. ایشان دوره تخصصی درمان ریشه دندان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند و در سال 1399 فارغ التحصیل شده اند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز می باشند. دکتر شیما صابر طحان جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان های دائمی و شیری
 • جراحی پری اپیکال
 • درمان مجدد ریشه دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، جردن، نبش والی، کلینیک تخصصی ماربل

دکتر مرتضی معطری

دکتر مرتضی معطری

دکتر معطری متخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان جراح دندانپزشک نیز می باشند. ایشان دارای 10 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر معطری با به کار گرفتن از مدرن ترین خدمات و تجهیزات، برای شما درمانی بی نقص را انجام می دهد. ایشان از جمله دندانپزشکان با تجربه بالا محسوب می شوند. دکتر مرتضی معطری جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • درمان دندان های ترک خورده
 • درمان آسیب های تروماتیک
 • درمان مجدد ریشه دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، بین گل ها و رامشه، پلاک 64، طبقه 1، واحد 3

دکتر مهدیه نورزاده

دکتر مهدیه نورزاده

دکتر نورزاده متخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز می باشند. دکتر نورزاده دارای بیش از 7 سال سابقه کاری می باشند. ایشان از به روزترین تجهیزات در مطب خود استفاده می کنند. همچنین بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر مهدیه نورزاده جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • پروتز ثابت و متحرک
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه 4، واحد 402

دکتر سهراب طور سوادکوهی

دکتر سهراب طور سوادکوهی

دکتر طور سوادکوهی متخصص درمان ریشه دندان و عصب کشی می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی درمان ریشه دندان نیز می باشند. همچنین ایشان استادیار دانشگاه نیز می باشند. ایشان از دانش و مهارت بالای برخوردار می باشند. همچنین از مدرن ترین تجهیزات در کار خود استفاده می کنند. دکتر سهراب طور سوادکوهی جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان در تهران می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • درمان ریشه دندان
 • درمان مجدد ریشه دندان
 • جراحی دندان

آدرس: تهران، میدان نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه کهزادی، پلاک 2، طبقه

مزایای درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان نیز مانند سایر روش های درمانی دارای مزایا و معایب می باشد. از اصلی ترین مزایای درمان ریشه دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جویدن بهتر غذا: همان طور که گفته شد، عفونی شدن ریشه دندان باعث ایجاد درد و ورم می شود. با توجه به این موضوع در هنگام جویدن برای شما مشکل ایجاد می شود. بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران با انجام درمان ریشه دندان برای شما، عفونت ها را از داخل دندان خارج می کند. با انجام این کار، درد و تورم از بین می رود و شما می توانید به راحتی غذاها و خوراکی ها را بجوید.
 2. فاقد درد: بسیاری از افراد تصور می کنند که درمان ریشه دندان، روشی بسیار دردناک می باشد. جالب است بدانید که برخلاف تصور عموم، درمان ریشه دندان روشی کاملا بدون درد است. امروزه دندانپزشک ها با استفاده از تجهیزات و تکنیک های جدید و به روز، این کار را به صورتی برای شما انجام می دهند که کم ترین درد به شما وارد شود.
 3. جلوگیری از افزایش عفونت: بهترین دندانپزشک درمان ریشه با انجام درمان ریشه دندان برای شما، عفونت ها به صورت کامل خارج می کند. خروج این عفونت ها موجب عدم گسترش عفونت به صورت، بافت ها و استخوان فک می شود.
مزایای درمان ریشه دندان

اگر ریشه دندان درمان نشود چه می شود؟

اگر عفونت ریشه دندان درمان نشود، می تواند عواقب جدی برای سلامت دهان و دندان های مجاور داشته باشد. در زیر به برخی از این عواقب اشاره می‌کنیم:

 • تشدید عفونت: عدم درمان عفونت ریشه دندان ممکن است منجر به تشدید آن شود. باکتری ها و میکروارگانیسم های عفونتی ممکن است به سیستم ریشه دندان گسترش یابند و در سایر اجزای دهان مانند لثه، بافت های اطراف و حتی مفصل فک تأثیر گذارند.
 • درد شدید: عفونت ریشه دندان معمولاً با درد شدید همراه است و در صورت عدم درمان، درد ممکن است ادامه یابد و شدت بیشتری بگیرد. این موضوع می تواند زندگی روزمره و کیفیت زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد
 • گسترش عفونت به دست و صورت: در برخی موارد شدید، عفونت ریشه دندان ممکن است گسترش یابد و به مناطق نزدیکی مانند دست و صورت منتقل شود. این موضوع می تواند عفونت های مزمن و خطرناک را در مناطق حساس ایجاد کند.
 • تشکیل آبسه: عفونت ریشه دندان می تواند باعث تشکیل آبسه در بافت های اطراف شود. آبسه ممکن است باعث تورم و درد در منطقه عفونی شده و نیازمند درمان فوری شود.

معایب درمان ریشه دندان

مهم ترین عوارض درمان ریشه دندان خون ریزی، عفونت، خشکی فک و یا شکسته شدن دندان ها می باشد. موارد زیر شامل علت های وقوع این معایب و عوارض می باشد:

 • خون ریزی و عفونت: در واقع در فرایند درمان ریشه دندان، دندانپزشک ریشه دندان را از عفونت ها پاک می کند و بستری تمیز و پاکیزه ایجاد می کند. توجه داشته باشید داشتن درد، سوزش و خون ریزی کاملا طبیعی می باشد. در صورتی که با افزایش این پدیده ها رو به رو شدید، بهتر است سریعا به بهترین دندانپزشک درمان ریشه مراجعه کنید.
 • بی حسی شدید: در صورتی دندانپزشک از مقدار زیادی از مواد بی حس کننده استفاده کند، امکان دارد آن قسمت مورد نظر تا چند ماه بی حس باشد. البته جای نگرانی نیست. این پدیده پس از گذشت چند ماه از بین می رود و دیگر بی حس نیستید.
 • خشکی فک: از مهم ترین عوارض درمان ریشه دندان، می توان به خشک شدن فک اشاره کرد. این اتفاق به ندت رخ می دهد. علت این موضوع دارو تزریقی می باشد. معمولا دچار تورم و ترک دهن و یا اطراف لب می شوید. شما برای جلوگیری از ایجاد این اتفاق، می توانید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران مراجعه کنید.
معایب درمان ریشه دندان

مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان

بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان بعد از اتمام کار، مراقبت های مهم را به شما تذکر می دهد. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. در ساعات اولیه از خوردن خوراکی های سفت پرهیز کنید. به هیچ عنوان برای خوردن، به دندان ها فشار وارد نکنید.
 2. از شست و شوی دهان در 6 ساعت اولیه پرهیز کنید. پس از آن با استفاده از آب گرم و نمک، دهان را شست و شو دهید.
 3. از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز کنید.
 4. با احتیاط مسواک بزنید و به دندان خود فشار وارد نکنید. از نخ دندان به آرامی استفاده کنید و آن را محکم نکشید.
 5. بهترین دندانپزشک درمان ریشه برای شما آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می کند. این داروها را در ساعت مقرر خود مصرف کنید.

کلام آخر

برای انتخاب بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران توجه به تجربه و نظرات دیگران حائز اهمیت است. مطمئن شوید که دندانپزشکی که انتخاب می کنید دارای تخصص کافی و تجهیزات پیشرفته باشد. پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نظرات بیماران قبلی را مطالعه کنید. نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا دیگران نیز از تجربیات شما استفاده کنند. این اطلاعات در سایت ایران دنتال می تواند به شما در انتخاب دندانپزشک مناسب کمک کند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا