دندانپزشک عمومی

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان❤️【سال1403】⭐️

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم. عوامل مختلفی موجب عفونت ریشه دندان می شود. هنگامی که ریشه دندان ها درگیر عفونت شود، باعث ایجاد درد و ناراحتی در آن ناحیه می شود. بخش های مختلف ریشه دندان شامل عصب ها و رگ های خونی دندان می باشد. خیلی از افراد، تمایل به کشیدن دندان های خود ندارند. معمولا عصب کشی دندان جزو یکی از روش هایی می باشد که در این شرایط، به کار گرفته می شود. با انجام این کار، عفونت ها را از داخل ریشه دندان خارج می کنند و دندان های شما سالم باقی می ماند. برای آشنایی بیش تر با عصب کشی دندان، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

عصب کشی دندان چیست؟

در واقع عصب کشی دندان یا همان (Root Canal) یکی از امور مهم در حیطه دندانپزشکی می باشد. در طی این پروسه پالپ یا همان قسمت های داخلی ریشه دندان را از بین می برند. پالپ دندان مجموعه ای از عروق خونی، عصب ها و بافت های همبند می باشد. جالب است بدانید که این پالپ ها سبب رشد دندان ها می شود. هنگامی که این پالپ ها عفونی شوند، بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان آن ها را برای شما خارج می کند. همچنین هنگامی که ریشه دندان ها سالم باشد، دیگر نیازی به کشیدن دندان ها نیست.

بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان بعد از تخلیه پالپ های عفونی، داخل ریشه دندان را با استفاده از مواد مخصوص پر می کند. پالپ دندان بنا به دلایل متفاوت دچار آسیب دیدگی می شود. از شایع ترین دلایل آن می توان به شکسته شدن دندان بر اثر دلایل طبیعی، استفاده از مواد نامناسب برای پر کردن دندان ها و پوسیدگی عمقی دندان ها اشاره کرد. همچنین در زمانی که عفونت ها بسیار شدید باشد، نیازمند درمان ریشه دندان می باشید. اگر نیاز به انجام این کار دارید و ساکن تهران هستید، می توانید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران مراجعه کنید.

علاوه بر این، در صورتی که دندان تحت درمان‌های ترمیمی یا پروتزی قرار گیرد، ممکن است عصب دندان تحت تاثیر قرار بگیرد و نیاز به عصب کشی باشد. در نهایت، عصب کشی همچنین در صورت نیاز به خلع دندان نیز انجام می‌شود. اگر دندان دچار عفونت شده و قابل درمان نباشد، عصب کشی قبل از خلع دندان صورت می‌گیرد تا درمان عفونت و جلوگیری از ورود آن به بافت‌های اطراف صورت گیرد.

عصب کشی دندان چیست؟

مراحل عصب کشی دندان

بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان ابتدا عکس های رادیوگرافی مربوط به دندان ها را وارسی می کند. سپس عصب کشی دندان را شروع می کند. مراحل انجام این کار شامل موارد زیر می باشد:

 1. در مرحله اول، دندانپزشک با استفاده از تزریق بی حسی موضعی دندان ها را سر می کند.
 2. در مرحله بعدی پوسیدگی ها را بر میدارند و در داخل ریشه سوراخی ایجاد می کنند. این سوراخ برای دسترسی به عصب دندان می باشد.
 3. بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان طول ریشه دندان را با استفاده از دستگاه اپکس فایندر و همچنین عکس های رادیوگرافی بررسی و تعیین می کند.
 4. پس از انجام مراحل بالا، فضای داخل ریشه دندان را پاکسازی می کنند. برای انجام این کار از فایل های دستی و روتاری استفاده می کنند.
 5. بعد از پاکسازی، داخل ریشه دندان را خشک می کنند. سپس با استفاده از گوتاپرکا داخل ریشه دندان را پر می کنند.
 6. در مرحله آخر، بر روی دندان روکش و یا پانسمان قرار می دهند.

همچنین شما بعد از اتمام کار عصب کشی دندان، می توانید اقدام به انجام امور زیبایی مانند کامپوزیت کنید. اگر ساکن تهران هستید و قصد انجام این کار را دارید، می توانید به بهترین دکتر کامپوزیت در تهران مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

 1. پس از عصب کشی، پزشک معالج ممکن است داروهای تجویز شده را به شما توصیه کند. این داروها شامل ضد درد، ضد التهاب و آنتی بیوتیک هستند که به شما کمک می کنند تا بهتر و سریعتر بهبود پیدا کنید.
 2. پس از عصب کشی، ممکن است درد و تورم در منطقه دندانی شما ایجاد شود. برای کاهش تورم و درد، می توانید از یخ استفاده کنید. یخ را روی منطقه دندانی قرار داده و به مدت 15 تا 20 دقیقه نگه دارید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.
 3. پس از عصب کشی، ممکن است دندان شما حساسیت بیشتری نسبت به غذاهای سخت داشته باشد. بهتر است از غذاهای نرم و پوره شده استفاده کنید تا به دندان شما آسیب نرسد.
 4. پس از عصب کشی، باید به دندان های خود بسیار ملایم باشید. استفاده از مسواک نرم به شما کمک می کند تا دندان های خود را به ملایمت تمیز کنید و به آسیب رسیدن دندان های خود از دست بیاورید.
 5. استفاده از آب گرم و نمک به شما کمک می کند تا درد و تورم در منطقه دندانی خود را کاهش دهید. آب گرم را با نمک مخلوط کرده و با استفاده از پنبه، روی منطقه دندانی خود قرار دهید.
 6. استفاده از آرام بخش های طبیعی مانند چای آویشن، عصاره گل رز و عصاره نعناع به شما کمک می کند تا درد و تورم در منطقه دندانی خود را کاهش دهید.
 7. پس از عصب کشی، باید به دندان های خود بسیار مراقب باشید. رعایت بهداشت دهان و دندان، شامل مسواک زدن، استفاده از نخ دندانی و استفاده از آب دهانی ضد باکتری، به شما کمک می کند تا عفونت های دندانی جلوگیری شود.
 8. در صورتی که پس از عصب کشی، درد و تورم شما بهبود نیافت، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. این مراجعه به شما کمک می کند تا مشکلات دندانی خود را بهبود بخشید و به سرعت بهبود یابید.
 9. رعایت رژیم غذایی سالم و مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین C و D، کلسیم و فسفر هستند، به شما کمک می کند تا بهبودی سریع تری پیدا کنید و دندان های خود را قوی تر کنید.

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشک آدرس مطب
دکتر محمد عاطفت اصفهان، چهارراه پلیس
دکتر آزاده نوری اصفهان، خیابان آپادانا اول
دکتر مهرنوش عباسی بروجنی اصفهان، چهارراه نظر شرقی
دکتر حسین برجیان اصفهان، چهارراه حکیم نظامی
دکتر پردیس طریقی اصفهان، خیابان شریعتی شرقی

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان را بشناسید!

دکتر محمد عاطفت

دکتر محمد عاطفت

دکتر عاطفت متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان کلیه امور مربوط به دندانپزشکی را انجام می دهند. دکتر عاطفت در کار خود دقت بالایی دارند. ایشان از به روزترین و جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات در کار خود استفاده می کنند. دکتر عاطفت بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر محمد عاطفت جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • اصلاح طرح لبخند
 • عصب کشی دندان
 • لمینت دندان
 • ایمپلنت دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: اصفهان، چهارراه پلیس، توحید جنوبی، جنب کوچه کاویان، ساختمان ژیوار، طبقه 5، واحد 504

شماره تماس: 03131313834

دکتر آزاده نوری

دکتر آزاده نوری

دکتر نوری دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 39346 است. دکتر نوری بیش تر بیماری های مربوط به دهان و دندان ها را درمان می کنند. ایشان در کار خود بسیار حساس می باشند. شایان به ذکر است که دکتر نوری از مدرن ترین متدها در کار خود استفاده می کنند. ایشان به شدت برای زمان مراجعه کنندگان ارزش قائل می باشند. دکتر آزاده نوری جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • جرم گیری دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان آپادانا اول، کوچه باغ توت، کوچه شهید محمدی، پلاک 12

شماره تماس: 03136627387

دکتر مهرنوش عباسی بروجنی

دکتر مهرنوش عباسی بروجنی

دکتر بروجنی دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی دکتر بروجنی 125378 می باشد. ایشان کلیه امور مربوط به ترمیم دندان ها را انجام می دهند. دکتر بروجنی خدمات دندانپزشکی را با کیفیت بسیار بالا به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. همچنین از نوین ترین تکنیک ها در کار خود استفاده می کنند. دکتر مهرنوش عباسی بروجنی جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • پروتز دندان
 • ترمیم دندان ها
 • لمینت دندان

آدرس: اصفهان، چهارراه نظر شرقی، جنب بانک مسکن، طبقه فوقانی عمو قناد، مجتمع یادمان، زنگ 8، طبقه 4

شماره تماس: 03136291669

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان

دکتر برجیان جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دارای فلوشیپ لیزر دندانپزشکی از دانشگاه جنوای ایتالیا می باشند. دکتر برجیان مسترشیپ ایمپلنت را از IGDA و همچنین مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی را نیز از دانشگاه نیویورک دارا می باشند. ایشان دارنده مدرک جامع Comprehensive از انستیتو لیزر دندانپزشکی از انگلستان می باشند. دکتر برجیان سخنران 9 کنفرانس بین المللی نیز بوده اند. دکتر حسین برجیان جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • جراحی لثه با استفاده از لیزر
 • عصب کشی و درمان ریشه دندان
 • جراحی لیفت لثه
 • جراحی فرنکتومی با استفاده از لیزر

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی، خیابان حکیم نظامی، نرسیده به مهرداد، مجتمع نجم، طبقه 2

شماره تماس: 09335810486

دکتر پردیس طریقی

دکتر پردیس طریقی

دکتر طریقی دارای تخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی دکتر طریقی 118104 می باشد. ایشان دارنده دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر طریقی بورد تخصصی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی را نیز دارا می باشند. ایشان از برترین تجهیزات در مطب خود استفاده می کنند. دکتر پردیس طریقی جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • کامپوزیت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • عصب کشی دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: اصفهان، خیابان شریعتی شرقی، ساختمان آینده، طبقه 4، واحد 5

شماره تماس: 03136260448

دکتر ساناز طهمورث پور

دکتر ساناز طهمورث پور

دکتر طهمورث پور متخصص دندانپزشکی نوجوانان می باشند. ایشان دارای تجربه و دانش بالایی در حیطه کاری خود می باشند. همچنین دارای روحیه شادی می باشند و استرس را از بیماران خود دور می کنند. دکتر طهمورث پور از جدیدترین تکنیک ها و متدها در کار خود استفاده می کند. شماره نظام پزشکی ایشان 116593 می باشد. دکتر ساناز طهمورث پور جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • جرم گیری دندان
 • ارتودنسی دندان
 • پر کردن دندان

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، مجتمع تجاری اداری پارک، طبقه 2

شماره تماس: 03136252858

دکتر بهناز نورعلیزاده

دکتر بهناز نورعلیزاده

دکتر نورعلیزاده جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دارای علم و سواد بالایی در حیطه کاری خود می باشند. همچنین بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر نورعلیزاده عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 132961 می باشد. دکتر نورعلیزاده دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. دکتر بهناز نورعلیزاده جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان
 • درمان ریشه دندان

آدرس: اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی، ساختمان شیخ بهایی، طبقه 3، واحد 31

شماره تماس: 09130984019

دکتر افشین طباطباییان

دکتر افشین طباطباییان

دکتر طباطباییان جراح دندانپزشک می باشند. همچنین ایشان متخصص ایمپلنت نیز می باشند. دکتر طباطباییان سرتیفیکیشن های معتبر بین المللی را دارا می باشند. ایشان عضو انجمن پریودنتولوژی ایران می باشند. همچنین ایشان دارای سرتیفیکیشن طراحی لبخند و زیبایی می باشند. دکتر طباطباییان نشان عالی مدیر سال 95 را از سازمان پژوهش و آموزش مدیریت ایران دارا می باشند. دکتر افشین طباطباییان جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی دندان عقل
 • عصب کشی دندان
 • ایمپلنت دندان

آدرس: اصفهان، چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب انتشارات جنگل، ساختمان پزشکان، طبقه 2

شماره تماس: 03136264464

دکتر الهام شادمهر

دکتر الهام شادمهر

دکتر شادمهر متخصص درمان ریشه دندان می باشند. ایشان در کار خود بسیار ماهر و حرفه ای می باشند. همچنین از دانش و تجربه بالایی برخوردار می باشند. ایشان استادیار و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. دکتر شادمهر عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 121876 می باشد. دکتر الهام شادمهر جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • درمان ریشه دندان
 • جراحی دندان
 • لمینت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان هزارجریب، دانشکده دندانپزشکی، بخش اندو

شماره تماس: 03137922846

دکتر امیر ارسلان نوابی

دکتر امیر ارسلان نوابی

دکتر نوابی متخصص و همچنین جراح درمان ریشه می باشند. ایشان دارای بیش از 14 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. شماره نظام پزشکی دکتر نوابی 124661 می باشد. ایشان اغلب بیماری های مربوط به دهان و دندان ها را درمان می کنند. دکتر نوابی از مدرن ترین و برترین تکنیک ها و تجهیزات در مطب خود استفاده می کنند. همچنین ایشان بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر امیر ارسلان نوابی جزو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • جراحی دندان عقل
 • درمان ریشه دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: اصفهان، چهارراه پلیس، ابتدای شریعتی غربی، مجتمع ایران زمین، طبقه 1

شماره تماس: 03136265233

طول عمر عصب کشی دندان

از عوامل بسیار مهم که بر طول عمر دندان عصب کشی شده تاثیر دارد، عدم عفونت مجدد ریشه دندان می باشد. در هنگام ایجاد عفونت در ریشه دندان، سریعا باید به بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان مراجعه کنید. درمان به موقع ریشه دندان، نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت. به همین علت نباید درمان خود را به زمانی دیگر موکول کنید. از عوامل دیگر که در طول عمر عصب کشی دندان نقش دارد، می توان به کیفیت کار اشاره کرد. هنگامی که کیفیت انجام کار خوب باشد، دندان هایی که آسیب دیده اند، به سرعت بازسازی می شوند. برخی دیگر از عواملی که موجب افزایش طول عمر عصب کشی دندان می شوند، شامل موارد زیر می باشد:

 1. بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان دندان های دائمی شما را ترمیم می کند. این ترمیم موجب پاک شدن ریشه دندان ها از هر گونه باکتری، میکروب و عفونت می شود.
 2. رعایت بهداشت دهان و دندان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. شما باید روزی 3 بار به صورت مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
 3. در واقع برای انجام کار عصب کشی، عصب های دندان را خارج می کنند. در صورتی که روکش دندان از بین برود، شما متوجه دردی نمی شوید. توجه داشته باشید که امکان دارد دوباره دچار عفونت شوید. بهترین راهکار، رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد.
 4.  هنگامی که دندان شما دچار شکستگی و یا آبسه شود، درد خواهید داشت. برای جلوگیری از ایجاد عفونت در ریشه دندان، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید.

مزایای عصب کشی دندان

عصب کشی یک روش درمانی می باشد که برای از بین بردن عصب های دندان استفاده می شود. این روش می تواند بسیاری از مزایا و فواید داشته باشد که در زیر به شرح آن ها می پردازیم:

 • از بین بردن درد: یکی از مزایای اصلی عصب کشی این است که می تواند درد شدید دندان را برطرف کند. زمانی که عصب دندان تحت تاثیر التهاب یا تخریب قرار می گیرد، درد شدید و ناخوشایندی را به دنبال دارد. با انجام عصب کشی، عصب دندان که منبع درد است، از بین می رود و درد تسکین می یابد.
 • جلوگیری از عفونت: عصب کشی می تواند به جلوگیری از عفونت دندان کمک کند. زمانی که عصب دندان تخریب می شود، باکتری ها و میکروارگانیسم ها به راحتی به داخل دندان نفوذ می کنند و عفونت را ایجاد می کنند. با از بین بردن عصب، منبع عفونت حذف می شود و احتمال عفونت دندان به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
 • حفظ دندان: با انجام عصب کشی، می توان دندان را حفظ کرده و از استخراج آن جلوگیری کرد. در بعضی موارد، دندان هایی که عصب آن ها تخریب شده است، ممکن است به نظر برسد که تنها راه درمانی استخراج آن ها است. اما با انجام عصب کشی، دندان می تواند حفظ شده و برای مدت زمان بیشتری در دهان باقی بماند.
 • بهبود عملکرد دهان: با از بین بردن عصب دندان، مشکلات در عملکرد دهان مانند خوابیدگی و تحمل درد کاهش می یابد. زمانی که عصب دندان تخریب می شود، دندان ممکن است حساسیت زیادی به فشار و دمای بالا نشان دهد. با انجام عصب کشی، حساسیت دندان کاهش می یابد و عملکرد دهان بهبود می یابد.
 • اصلاح ظاهر دندان: در بعضی موارد، دندان هایی که عصب آن ها تخریب شده است، رنگشان تغییر می کنند و ظاهر زشتی به خود می گیرند. با انجام عصب کشی و استفاده از روش های ترمیمی مانند پوشش دندان با پروتز، می توان ظاهر دندان را بهبود بخشید.
 • حفظ سلامت دهان: با انجام عصب کشی، می توان از سلامت دهان و دندان های اطراف آن مراقبت کرد. زمانی که عصب دندان تخریب می شود، عفونت و التهاب به سایر قسمت های دهان و حتی فک و صورت گسترش می یابد. با از بین بردن عصب، این خطرات به طور قابل توجهی کاهش می یابد و سلامت دهان حفظ می شود.

مزایای عصب کشی دندان

کلام آخر

ریشه دندان ها به دلایل مختلف دچار عفونت و آلودگی می شوند. در واقع باکتری ها با ورود به حفره های دندان، باعث پوسیدگی دندان می شوند. زمانی که این پوسیدگی ها عمیق شود، وارد ریشه دندان می شوند و موجب ایجاد عفونت در ریشه دندان می شوند. از مهم ترین علامت هایی که نشان دهنده عفونت ریشه دندان می باشند، می توان به تورم غدد گردن، تورم لثه، تورم فک و بوی بد دهان اشاره کرد. یکی از روش های از بین بردن این دسته از عفونت ها، عصب کشی دندان می باشد. با استفاده از عصب کشی این عفونت ها را خارج می کنند و دیگر احساس درد و یا ناراحتی نخواهید داشت.

ما در این مقاله بهترین دکتر عصب کشی در اصفهان را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا