جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در تهران【سال1403】⭐️

ما در این مقاله قصد داریم ۱۰ تا از بهترین جراح فک و صورت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم. جراحی فک و صورت یکی از گرایش های تخصصی رشته دندانپزشکی می باشد. این دسته از متخصصان، ناهنجاری های دهان، فک و صورت را بررسی و درمان می کنند. امکان دارد ناهنجاری های فک موجب اختلال در تنفس و صحبت کردن شود. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی، این دسته از مشکلات با انجام عمل های جراحی رفع می شوند. با حل این مشکلات علاوه بر این که بر زیبایی چهره افزوده می شود، اختلال ها نیز از بین می رود. برای آشنایی بیش تر با این دسته از ناهنجاری ها و اختلالات، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

جراح فک و صورت کیست؟

همان طور که گفته شد، جراحی فک و صورت یکی از گرایش های تخصصی رشته دندانپزشکی می باشد. بهترین جراح فک و صورت در تهران در دوره تحصیلی خود آموزش های زیادی را در این حیطه می بیند. همچنین با کلیه مشکل ها و ناهنجاری های دهان، فک، صورت، گردن و سر آشنا می شوند. جراحی فک و صورت جزو رشته های دشوار می باشد، زیرا طیف گسترده ای از خدمات پزشکی را در بر می گیرد. دندانپزشکان عمومی پس از پایان دوره 6 ساله خود، باید در آزمون تخصصی شرکت کنند. بعد از قبول شدن در آزمون تخصصی، باید 2 سال دیگر را صرف گذراندن این رشته بکنند.برای انجام جراحی فک و صورت می توانید به بهترین جراح فک و صورت در ایران مراجعه نمایید.

آموزش تخصصی در رشته جراحی فک و صورت شامل پیوند استخوان، بی حسی، جراحی پلاستیک، جراحی عمومی و پاتولوژی می شود. خدماتی که توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران ارائه می شود، دارای طیف گسترده ای می باشند. مهم ترین این خدمات اختلال های مفصل گیجگاهی فکی، کام یا همان شکاف لب، تومور دهان و زوال استخوان فک می باشد. همچنین مراحل جراحی فک و صورت عبارتند از:

 1. مشاوره: در این مرحله، جراح فک و صورت با بیمار ملاقات کرده و جزئیات جراحی را بررسی می‌کند. او باید تاریخچه پزشکی بیمار را جمع‌ آوری کند و آزمایش‌های لازم را درخواست کند.
 2. طراحی و برنامه‌ریزی: در این مرحله، جراح فک و صورت باید طرح و برنامه جراحی را برای بیمار تهیه کند. او باید بهبودهای ممکن، روش‌های جراحی و نتایج مورد انتظار را با بیمار بررسی کند.
 3. جراحی: در این مرحله، جراح فک و صورت باید جراحی را بر روی فک و صورت بیمار انجام دهد. او باید تکنیک‌های جراحی را به کار گیرد و مطابق با برنامه‌ریزی انجام دهد.
 4. پس از جراحی: در این مرحله، جراح فک و صورت باید بیمار را در مورد مراقبت و نگهداری صحیح پس از جراحی آموزش دهد. او باید به بیمار توصیه‌های لازم را در مورد مسائلی مانند تغذیه، بهداشت دهان و استفاده از داروها بدهد.
بهترین جراح فک و صورت در تهران

توصیه های بهترین جراح فک و صورت در تهران

 • قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی فک و صورت، بهتر است با یک جراح فک و صورت مشورت کنید. آن ها می‌توانند شما را در مورد نیازها و گزینه‌های درمانی مختلف راهنمایی کنند.
 • مطمئن شوید که جراح فک و صورتی که انتخاب می‌کنید، تجربه و مهارت کافی در این حوزه دارد. بررسی نمونه‌های کار قبلی و بازخوردهای بیماران قبلی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.
 • بررسی تحصیلات و گواهینامه‌های جراح فک و صورت نیز مهم است. اطمینان حاصل کنید که آن ها دارای مدرک‌های لازم و مجوزهای قانونی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که بیمارستان یا مرکز درمانی که جراحی را انجام می‌دهد، دارای تجهیزات و فضای مناسب برای این نوع جراحی است.
 • قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی فک و صورت، هزینه‌های مربوط به این جراحی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که شامل هزینه‌های قبل و بعد از جراحی است.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح فک و صورت در تهران در جدول زیر لیست شده است:

⭐سطح دکترتخصص لازم را برای انتخاب روش درمان را داشته باشد.
✅تجهیزاتاز تجهیزات پزشکی به روزی برخوردار باشد.
⚡ برخورد با بیماررفتار صبورانه و محترمانه ای با بیماران در پیش گیرد.
❤️مهارت و تجربهسابقه کافی و مهارت بالا برای انجام خدمات درمانی داشته باشد.

فرآیند جراحی فک و صورت

 • ارزیابی و طراحی قبل از جراحی: در ابتدا، یک جلسه ارزیابی با جراح پلاستیک فک و صورت برگزار می شود تا یک برنامه تنظیم شده برای جراحی طراحی شود. جراح به صورت دقیق فک و صورت فرد را بررسی می‌کند و نیازهای خاص فرد را مورد بررسی قرار می دهد.
 • بیهوشی: پیش از جراحی، بیمار به طور کامل بیهوش می شود. انواع مختلف بیهوشی ممکن است بسته به نوع جراحی و دستور العمل پزشک مورد استفاده قرار گیرد.
 • برش و دسترسی: در این مرحله، جراح برش های لازم را برای دسترسی به فک و صورت انجام می‌دهد. برش ها به طور کلی در جاهایی که در آینده قابل مشاهده نخواهند بود، به طور معمول در سطح دهان یا پوست سر انجام می شوند.
 • مدل شکل دهی و بازسازی: سپس جراح شروع به مدلسازی و شکل دهی فک و صورت می‌کند. این فرآیند شامل اصلاح فک های ناهنجار، بازسازی یا تعدیل استخوان ها، حرکت دادن جابه جایی استخوان ها و دادن شکل مناسب به عضلات و بافت های نرم می باشد.
 • ثابت سازی استخوان: در صورت نیاز، استخوان ها توسط مهره ها، پیچ ها یا صفحات فلزی ثابت می شوند تا به جا مانده و جمع شوند. این برای حفظ استحکام و پایداری بعد از اعمال جراحی بسیار مهم است.
 • بسته بندی: پس از اتمام جراحی، برش های صورت در خارج نمی مانند. بسته بندی صورت با استفاده از دستمال های چند لایه انجام می شود تا خونریزی و ورم کاهش یابند و آسیب دیدن مزیت ها و عصب های صورت برطرف شود.
فرآیند جراحی فک و صورت

عوارض جراحی فک و صورت

عمل جراحی فک و صورت نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر دارای عوارض و معایبی می باشد. یکی از عوارض شایع جراحی فک و صورت، ایجاد عفونت می باشد. وجود این نوع عفونت ها برای افرادی که دارای بیماری های خاص مانند دیابت می باشند، بسیار خطرناک است. بهترین جراح فک و صورت در تهران به منظور جلوگیری از به وجود آمدن عفونت، برای بیماران آنتی بیوتیک تجویز می کند. بعد از جراحی فک امکان ایجاد ترشح، درد و تورم نیز وجود دارد. وجود این علائم کاملا طبیعی می باشند.

این علامت ها پس از گذشت چند روز از بین می روند. توجه داشته باشید در صورتی که دچار خون ریزی بیش از اندازه شدید، به پزشک خود مراجعه کنید. این عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ممکن است بعد از عمل جراحی دچار خشکی گلو و یا گلودرد شوید. به وجود آمدن این دسته از علامت ها کاملا طبیعی می باشد و پس از طی چند روز از بین می روند. بهترین جراح فک و صورت در تهران برای انجام جراحی فک، برخی از قسمت های داخلی دهان را برش می دهد. معمولا این برش ها در طی زمان کوتاهی بهبود پیدا می کنند. امکان دارد در برخی افراد به ویژه افراد سالمند، این بهبودی به کندی رخ دهد.

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در تهران را بشناسید!

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر رزم آرا دارای تخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی دارند. همچنین دکتر رزم آرا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحصیل کرده اند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و انجمن جراحان فک و صورت می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 124160 می باشد. هم اکنون ایشان عضو هیات علمی و همچنین استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. دکتر فرنوش رزم آرا جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی بینی
 • جراحی ناهنجاری های فک
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی ضایعه های پاتولوژیک فک

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان جنوبی، برج الماس، طبقه 5، واحد 51

شماره تماس: 02126353640

دکتر وحید دهقان

دکتر وحید دهقان

دکتر دهقان متخصص جراحی فک و صورت و همچنین متخصص ایمپلنت می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان فک و صورت ایران می باشند. شماره نظام پزشکی دکتر دهقان 134517 می باشد. ایشان در کار خود بسیار حرفه ای هستند. همچنین از دانش بالایی نیز برخوردار می باشند. دکتر دهقان دارای تجربه بالایی در حیطه کاری خود می باشند. دکتر وحید دهقان جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی فک و زیبایی صورت
 • درمان عفونت های فک و صورت
 • بازسازی کامل فک بی دندان
 • جراحی سینوس فک

آدرس: تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان قبادیان غربی، پلاک 8، درمانگاه دندانپزشکی دکتر دهقان

شماره تماس: 02179658000

دکتر مجید بشکار

دکتر مجید بشکار

دکتر بشکار دکترای حرفه ای دندانپزشکی را دارا می باشند. ایشان دارای تخصص جراحی دهان، فک و صورت نیز می باشند. همچنین بورد تخصصی نیز دارا می باشند. وی عضو سازمان نظام پزشکی ایران به شماره 100642 می باشند. دکتر بشکار در حوزه ایمپلنت نیز دارای تخصص و تبحر می باشند. دکتر مجید بشکار جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی دندان نهفته
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی پیوند استخوان
 • درمان عفونت های فک

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، بعد از بیمارستان پارسیان، پلاک 27، طبقه 3، واحد 7

شماره تماس: 02122369390

دکتر نیما دهقانی

دکتر نیما دهقانی

دکتر دهقانی متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی نیز می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 119838 می باشد. دکتر دهقانی در زمینه تزریق بوتاکس نیز دارای تجربه بالا می باشند. ایشان بسیار خوش برخورد می باشند و با صبر و حوصله زیاد به ارائه خدمات برای مراجعه کنندگان می پردازند. دکتر نیما دهقانی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی فک
 • جراحی ارتوگناتیک
 • جراحی تومورها و کیست های فک
 • جراحی زیبایی بینی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان بوستان نهم (شهید جعفری)، پلاک 121، ساختمان مهرگان، طبقه همکف، واحد 4

شماره تماس: 02122797274

دکتر فرهاد نوروش

دکتر فرهاد نوروش

دکتر نوروش متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همچنین عضو انجمن جراحان دهان، فک و صورت می باشند. کد نظام پزشکی دکتر نوروش، 87579 می باشد. ایشان دارای تجربه و مهارت بالایی در حیطه کاری خود می باشند. همچنین بسیار خوش برخورد می باشند. دکتر فرهاد نوروش جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی پلک و بینی
 • ایمپلنت دندان
 • درمان ناهنجاری های فک
 • درمان شکستگی های فک

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان ونک، خیابان برادران شریفی، ساختمان مهر، پلاک 34، طبقه 3، واحد 10

شماره تماس: 02188655791

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار

دکتر سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دکترای دندانپزشکی نیز دارا می باشند. همچنین ایشان نفر سوم بورد تخصصی می باشند. دکتر سزاوار عضو انجمن جراحان دهان، فک و صورت و سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان 72976 می باشد. دکتر مهدی سزاوار جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی بازسازی فک ها
 • جراحی بینی
 • جراحی پلک
 • جراحی زیبایی صورت

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی شرقی، پلاک 7، واحد 2

شماره تماس: 02188784967

دکتر فرشید کاوندی

دکتر فرشید کاوندی

دکتر کاوندی ایمپلنتولوژیست و همچنین متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان کارشناس برنامه های تلوزیونی نیز می باشند. دکتر کاوندی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 98518 می باشد. ایشان دارای تجربه بسیار زیادی در حیطه درمان و جراحی فک می باشند. دکتر فرشید کاوندی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • ایمپلنت دندان
 • درمان عدم تقارن فک
 • زاویه دار کردن فک
 • جراحی زیبایی بینی

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، میدان شیخ بهایی، برج صدف، واحد 81

شماره تماس: 02188059557

دکتر حمید زارعی

دکتر مهدی سزاوار

دکتر زارعی در سال 1359 چشم به جهان گشوده اند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در سال 1384 به پایان رسانده اند. سپس در آزمون تخصصی شرکت کرده و در رشته جراحی دهان، فک و صورت پذیرفته شده اند. ایشان تحصیلات تخصصی خود را در سال 1392 به اتمام رسانده اند. دکتر زارعی هم اکنون، استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشند. دکتر حمید زارعی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی ناهنجاری فک
 • جراحی بینی
 • جراحی پلک
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، انتهای شادیانه، جنب باشگاه بهشت، پلاک 9، واحد 14

شماره تماس: 02132212984

دکتر مانی آرش راد

دکتر مانی آرش راد

دکتر آرش راد متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. دکتر آرش راد در حوزه ایمپلنت نیز دارای تخصص می باشند. ایشان با صبر و حوصله به امور بیماران رسیدگی می کنند و بهترین خدمات را به آن ها ارائه می دهند. دکتر مانی آرش راد جزو یکی از بهترین جراح دهان، فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی سینوس های فک
 • جراحی بینی
 • جراحی فک
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، ساختمان پزشکان سینام، طبقه 3، واحد 11

شماره تماس: 02126760580

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

دکتر صابری متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحصیل کرده اند و از آن جا فارغ التحصیل شده اند. ایشان عضو انجمن جراحان دهان، فک و صورت می باشند. دکتر صابری مدیر گروه قسمت جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه نیز بوده اند. ایشان دارای تجربه بالایی در حیطه کاری خود می باشند. دکتر مهدی صابری جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • جراحی بینی
 • جراحی سینوس فک
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، طبقه 2، واحد 15

شماره تماس: 02122368532

زمان مناسب برای جراحی فک و صورت

جراحی فک و صورت یک روش پیچیده است که برای بهبود مشکلات جمجمه، فک، دندان ها و سایر عوامل ظاهری صورت استفاده می‌شود. زمان مناسب برای انجام این جراحی می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، از جمله مشکلات بیمار و بررسی توسط جراح فک و صورت، نوع جراحی مورد نظر و زمانی که بیماری برای انجام بهتر جراحی آماده است. در زیر، به طور کلی درباره زمان مناسب برای جراحی فک و صورت توضیح می‌دهیم:

 • ارزیابی شرایط: در ابتدا، تحت بررسی قرار گرفتن شرایط بالینی و دندانی بیمار برای تشخیص هرگونه مشکلات لازم است. بررسی‌هایی مانند جوانب دندانی، رادیوگرافی، اسکن سه بعدی و آزمایش های جانبی ممکن است لازم باشند.
 • بحث درباره روش های درمان: پس از تشخیص مشکلات موجود، جراح فک و صورت با بیمار درباره روش های درمان مختلف گفتگو خواهد کرد. این بحث شامل مواردی مانند نوع جراحی، مراحل بعد از جراحی و روند ترخیص است.
 • زمان مناسب به‌عنوان یک معیار: وقتی که تصمیم برای انجام جراحی گرفته شود، زمان مناسب می تواند به عنوان یکی از معیارها تعیین شود. این زمان ممکن است به بیماری و عوامل مشخصی بستگی داشته و می تواند توسط جراح فک و صورت تعیین شود.
 • اولویت‌بندی مشکلات: در بعضی از مواقع، جراحی فک و صورت ممکن است به عنوان یک اولویت باشد. به عنوان مثال، در صورت آسیب جدی به جمجمه یا فک، جراحی باید بدون تاخیر انجام شود تا از تأثیرات بیشتر جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از جراحی فک

شما باید توجه به نکته های مراقبتی پس از جراحی فک را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید. این مراقبت ها تاثیر زیادی بر نتیجه کار شما دارد. همچنین بهتر است شما قبل از عمل جراحی فک، با یک ارتودنتیست نیز مشورت کنید. شما برای انجام این کار می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنید. برخی از نکته های مراقبتی شامل موارد زیر می باشد:

 1. توجه داشته باشید که تا 2 ماه بعد از عمل جراحی نباید از خوراکی های سفت استفاده کنید. همچنین غذاهایی که استفاده می کنید، باید بسیار نرم باشد.
 2. به هیچ عنوان نباید به محل جراحی شده فشار وارد کرد.
 3. در روزهای اولیه عمل جراحی توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران، فقط می توانید از نوشیدنی استفاده کنید. جویدن در این روزها ممنوع می باشد.
 4. رعایت بهداشت دهان و دندان از جمله نکات بسیار مهم می باشد. شما باید دهان خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید. با انجام این کار، می توان  از ایجاد عفونت جلوگیری کرد.
 5. انجام ورزش های سنگین تا 1 ماه بعد از عمل جراحی ممنوع می باشد.
 6. بهترین جراح فک و صورت به منظور کاهش عفونت، ورم و درد، قرص ها و مسکن هایی را برای شما تجویز می کند. استفاده به موقع این مسکن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
مراقبت های بعد از جراحی فک

مزایا و معایب جراحی فک و صورت

جراحی فک توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران نیز مانند عمل های جراحی دیگر، دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. در ابتدا مزایای این عمل جراحی را مورد بررسی قرار می دهیم. این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

 1. درد گردن، سر و فک که ناشی از فشار به مفصل های فک می باشد، از بین می رود.
 2. با انجام جراحی و حرکت دادن استخوان های فک، در چهره توازن و تعادل برقرار می شود. این تقارن موجب ایجاد زیبایی بیش تر می شود.
 3. در بعضی از افراد، لب ها بر روی هم قرار ندارد. با انجام جراحی فک، لب ها به آسانی روی هم قرار گرفته و بسته می شوند.
 4. از مهم ترین مزایای جراحی فک می توان به رفع مشکل های تنفسی در هنگام خواب اشاره کرد.
 5. با استفاده از جراحی فک می توان مشکلات مادرزادی را نیز حل نمود.

شما با انجام این جراحی توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران می توانید این دسته از عوارض را تا حد زیادی کاهش دهید. عوارض جراحی فک و صورت شامل موارد زیر می باشد:

 1. ایجاد عفونت و آسیب رسیدن به عصب ها، از عوارض شایع جراحی فک می باشد.
 2. امکان دارد استخوان فک ترک بردارد و یا بشکند. این پدیده موجب ایجاد خون ریزی شدید می شود.
 3. به علت از بین رفتن و برداشتن قسمتی از استخوان فک، ممکن است دچار درد در مفصل های فک شوید.
 4. در بعضی مواقع، بعد از جراحی فک به عصب کشی دندان ها احتیاج پیدا می کنید.
خدماتی که دکتر جراح فک و صورت ارائه می دهد
 1. کام (شکاف لب): معمولا دلایل مادرزادی موجب ایجاد این نوع بیماری می شوند. شکاف لب اهمیت بالایی در زیبایی افراد دارد. خوشبختانه این مشکل با استفاده از جراحی قابل حل و درمان می باشد. شما برای انجام این کار می توانید به جراحان فک مراجعه کنید.
 2. ایمپلنت دندان: جایگزین کردن مصنوعی دندان برای دندان های از دست رفته، یکی دیگر از خدمات بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشد. در واقع ایمپلنت نوعی پیچ کوچک میله ای شکل می باشد. این پیچ با استفاده از جراحی در داخل استخوان فک قرار می گیرد و تاج دندان به آن تکیه می دهد.
 3. سرطان دهان، صورت و گردن: درمان این دسته از سرطان ها توسط جراح فک و صورت انجام می شود. همان طور که در مطالب بالا گفته شد، این جراحان آموزش های زیادی در حیطه تومورهای دهان و پیوند استخوان می بینند. این تخصص ها توانایی ریشه کن کردن این تومورها بدون ایجاد آسیب به اعصاب سر و گردن را دارا می باشند.
 4. جراحی زیبایی: از مهم ترین خدمات متخصصان فک و صورت می توان به جراحی زیبایی اشاره کرد. این دسته از جراحی ها شامل جراحی زیبایی فک و یا جراحی بینی می باشد. با استفاده از این عمل های جراحی، می توانید به چهره خود زیبایی هدیه دهید.
 5. ایرادات اسکلتی: معمولا بیش تر خدمات متخصصان فک و صورت در حیطه اصلاح مشکلات اسکلتی می باشد. از مهم ترین این مشکلات،   می توان به TMJ (اختلال در مفصل گیجگاهی فکی) و نامنظمی فک اشاره کرد.
هزینه جراحی فک و صورت

هزینه جراحی فک و صورت بستگی به نوع جراحی دارد. جراحی بینی، جراحی لثه، ترمیم بافت صورت و اصلاح شکل فک همگی هزینه‌ های مختلفی دارند. تجهیزات پزشکی مورد استفاده در جراحی فک و صورت نیز بر هزینه آن تأثیر می‌ گذارد. این شامل ابزارهای جراحی، دستگاه‌ های تصویربرداری و تجهیزات مورد استفاده در بخش‌ های جراحی است.

مدت زمان جراحی نیز بر هزینه آن تأثیر دارد. جراحی‌ های ساده معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌ کشند، در حالی که جراحی‌ های پیچیده ممکن است تا چند ساعت طول بکشند. داروهای مصرفی نیز بر هزینه جراحی فک و صورت تأثیر دارد. این شامل داروهای ضد درد، ضد التهاب و ضد عفونت است.

با توجه به عوامل مختلفی که بر هزینه جراحی فک و صورت تأثیر دارند، هزینه‌ های آن بسیار متنوع است. در ایران، هزینه جراحی فک و صورت معمولاً در حدود 10 تا 15 میلیون تومان است، اما در بعضی موارد ممکن است تا 50 میلیون تومان هم برسد. بنابراین، قبل از اقدام به جراحی فک و صورت، باید به دقت هزینه‌ های آن را بررسی کرد و با پزشک خود در این زمینه مشورت کرد.

کلام آخر

جراحی فک تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد. این کار علاوه بر این که جنبه زیبایی دارد، دارای جنبه درمانی نیز می باشد. برخی از افراد به دلیل نقص های مادرزادی دارای ناهنجاری های فکی می باشند. در صورتی که شما نکته های مراقبتی را رعایت کنید و استراحت کافی را داشته باشید، می توانید نتیجه مطلوبی از عمل جراحی خود به دست آورید.

ما در این مقاله بهترین جراح فک و صورت در تهران را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا