جراحی لثه

بهترین دکتر لثه در اصفهان【سال1403】⭐️+ لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر لثه در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم. بیماری های مربوط به دهان و دندان ها، بسیار زیاد می باشند. هر کدام از این بیماری ها دارای علت متفاوت می باشند. شما باید هنگامی که در دندان و یا لثه خود دچار درد می شوید، آن را جدی بگیرید. در واقع هر دردی، نشان دهنده نوعی بیماری می باشد. شما در زمان وجود درد، باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید و درمان خود را شروع کنید. همچنین شما با درمان به موقع، می توانید از ایجاد اتفاقات دیگر پیشگیری کنید. برای آشنایی بیش تر با بیماری های لثه و انواع آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

دکتر لثه کیست؟

دکتر لثه یا همان پریودنتیست در حوزه های تشخیص، پیشگیری و همچنین درمان انواع بیماری های مربوط به لثه تخصص و تبحر دارد. این دسته از متخصصان در زمینه درمان بیماری های دهان و کاشت ایمپلنت دندان نیز تخصص دارند. همچنین شما برای انجام کار ایمپلنت، می توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان مراجعه کنید. بهترین دکتر لثه در اصفهان پس از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی خود، در آزمون تخصصی شرکت کرده است و وارد این حوزه شده است. دوره تخصصی جراحی لثه، حدودا 3 سال می باشد.

متخصصان لثه در طی این 3 سال آموزش های لازم را در حیطه انواع بیماری های دهان و لثه و همچنین درمان آن ها می بینند. بهترین دکتر لثه در اصفهان بر روی بافت نرمی که در کنار بافت استخوانی دندان ها قرار دارد، دقت و تمرکز بالایی دارد. بیماری های مربوط به لثه، بسیار متنوع و همچنین حساس می باشند. شما برای درمان بیماری های لثه باید به متخصصی مراجعه کنید که علاوه بر دانش بالا، دارای مهارت و تجربه نیز باشد. جالب است بدانید که بانوان باردار، افراد دیابتی و کسانی که دارای بیماری های قلبی هستند نیز باید زیر نظر دکتر لثه باشند. در واقع دکتر لثه یا دندانپزشک لثه، تخصصی در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به لثه می باشد. وظایف اصلی دکتر لثه عبارتند از:

 • تشخیص بیماری‌های لثه: دکتر لثه مسئول تشخیص بیماری‌های لثه مانند التهاب لثه، عفونت لثه و غیره است. او با استفاده از ابزارهای خاص، بررسی و بررسی علائم و نشانه های بیماری های لثه را انجام می دهد.
 • درمان بیماری های لثه: پس از تشخیص بیماری، دکتر لثه برنامه درمانی مناسب را برای بیمار تهیه می‌کند. این شامل پاکسازی و تمیز کردن لثه، درمان التهابات، جراحی لثه و درمان دستگاه پشت دندان می باشد.
 • اجرای جراحی لثه: در صورت لزوم، دکتر لثه ممکن است به جراحی لثه نیاز داشته باشد. این شامل برش و تمیز کردن عمیق لثه، جراحی رفع تراکم لثه، اصلاح خط لثه و غیره می باشد.
 • پیگیری و مراقبت بعد از درمان: پس از درمان، دکتر لثه می بایست بیمار را پس از درمان پیگیری کند و نتایج درمان را ارزیابی کند. او همچنین باید به بیمار دستورالعمل های مراقبت بعد از درمان را ارائه کند و نکاتی در مورد بهبود و حفظ سلامت لثه به بیمار بدهد.
 • آموزش بهداشت لثه: دکتر لثه باید به بیماران خود آموزش دهد که چگونه بهداشت لثه خود را حفظ کنند. این شامل تکنیک های صحیح مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، استفاده از آب دهان و موارد دیگر است.
 • مشاوره و راهنمایی: دکتر لثه باید به بیماران خود مشاوره و راهنمایی کند در مورد رفع علائم و نشانه های بیماری های لثه، پیشگیری از آن ها و بهبود بهداشت لثه.
 • همکاری با سایر تخصص ها: در برخی موارد، دکتر لثه می بایست با سایر تخصص‌های دندانپزشکی یا پزشکان دیگر همکاری کند. او ممکن است نیاز به مشاوره با جراحان فک و صورت، ارتودنتیست، پروتزدن، پزشکان عمومی و غیره داشته باشد تا بهترین درمان برای بیمار را تعیین کند.

علت بیماری های لثه

مهم ترین عامل بیماری های لثه، تجمع باکتری می باشد. در صورتی که بهداشت دهان و دندان ها را به خوبی رعایت نکنید، باکتری ها تجمع پیدا می کنند و باعث ورم لثه می شوند. در هنگام به وجود آمدن این پدیده، لثه ها در زمان مسواک زدن خون ریزی می کنند. بهترین دکتر لثه در اصفهان، رعایت بهداشت دهان را به منظور جلوگیری از بیماری های لثه توصیه می کند. توجه داشته باشید در زمانی که این ورم ها و دردها پیشرفته شود، به منظور درمان باید به متخصص لثه مراجعه کنید. موارد زیر شامل علت های دیگر بیماری های لثه می باشد:

مصرف سیگار: مصرف سیگار موجب ایجاد بیماری های مختلفی می شود. برای مثال باعث انواع بیماری های لثه، پوسیده شدن دندان ها، سرطان مری و دهان، بیماری های قلبی و همچنین زردی دندان ها می شود. شما با ترک سیگار می توانید از به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید. همچنین شما برای رفع زردی دندان های خود، می توانید از لمینت استفاده کنید. اگر ساکن تهران هستید و قصد انجام این کار را دارید، می توانید به بهترین متخصص لمینت در تهران مراجعه کنید.

استرس: جالب است بدانید که استرس و اضطراب، عامل بسیاری از بیماری ها می باشد. همچنین استرس علاوه بر این که موجب بیماری ها و اختلالات روانی می شود، باعث بیماری های جسمی نیز می شود.

تحول هورمون ها: افزایش بیش از حد هورمون هایی نظیر پروژسترون و استروژن (در زمان بارداری) موجب ایجاد بیماری های لثه ای می شود. برای مثال باعث تورم، خون ریزی، قرمزی و یا اختلال های لثه ای می شود. در این مواقع شما می توانید به بهترین دکتر لثه در اصفهان مراجعه کنید. همچنین باید بهداشت دهان و دندان های خود را رعایت کنید.

استفاده از خوراکی های اسیدی: برخی از خوراکی ها و نوشیدنی ها دارای خاصیت اسیدی می باشند. این خاصیت موجب آسیب رسانی به مینای دندان ها می شود. هنگامی که مینای دندان آسیب ببیند، دندان ها حساس می شوند. همچنین خوراکی هایی که خاصیت اسیدی دارند، موجب پوسیدگی دندان ها نیز می شوند. از مهم ترین این خوراکی های اسیدی، می توان به نوشابه اشاره کرد.

مسواک زدن بسیار: همان طور که گفته شد، رعایت کردن بهداشت دهان و دندان دارای اهمیت بالایی می باشد. برخی از افراد با نحوه صحیح استفاده از مسواک، آشنا نیستند. استفاده غلط از مسواک موجب پوسیدگی دندان ها و همچنین حساس شدن لثه می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر لثه در اصفهان در جدول زیر لیست شده است:

? سطح دندانپزشکتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
?  مهارت و تخصصدارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
?  هزینهطبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

راه های پیشگیری از بیماری های لثه

بیماری های لثه یکی از مشکلات شایع دهان و دندان هستند که باعث تشدید درد و ناراحتی در فرد مبتلا می شوند. برای پیشگیری از این بیماری، می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

 • بهداشت دهان: استفاده روزانه از مسواک، نخ دندان،  از مهم ترین راهکارهای پیشگیری در برابر بیماری های لثه می باشد. این روتین بهتر است 3 بار در روز انجام شود.
 • تغذیه سالم: تجربه نشان داده است که تغذیه سالم و منع مصرف غذاهای شیرین، پر چرب می تواند در پیشگیری از بیماری های لثه موثر باشد.
 • قطع سیگار: مصرف دخانیات مانند سیگار طیف گسترده ای از بیماری های لثه را در افراد به وجود می آورد. بنابراین، توصیه می‌شود مصرف سیگار را به صورت کامل قطع کنید.
 • بازسازی دندان: دندان های نیازمند بازسازی، دلایل زیادی برای بیماری های لثه هستند. بنابراین، هنگامی که دندان خود را تعمیر می کنید، باید به تعمیر لثه های کناری آن ها هم توجه کنید.
 • بازدید منظم از دندانپزشک: بازدید منظم از دندانپزشک از مهم ترین راهکارهای پیشگیری در برابر بیماری های لثه می باشد. این باعث شناسایی زود هنگام بیماری و انجام درمان در مراحل اولیه می شود.
 • مدیریت استرس: استرس می‌تواند به عنوان یکی از عوامل ریسک بیماری های لثه شناخته شود. بنابراین، مدیریت استرس با انجام تمرینات آرامش بخشی، دوری از فشارهای پیشینه کاری و خانوادگی و استفاده از روش های آرامش بخشی مانند مدیتیشن کمک کننده است.

استفاده از هر یک از راهکارهای فوق و توجه به بهداشت دهان و دندان، به معنی پیشگیری از بیماری های لثه و حفظ سلامت دهان و دندان می باشد.

10 تا از بهترین دکتر لثه در اصفهان را بشناسید!

دکتر حسین برجیان

دکتر حسین برجیان

دکتر برجیان جراح دندانپزشک می باشند. ایشان دارای مسترشیپ دندانپزشکی زیبایی از آمریکا و همچنین فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از ایتالیا می باشند. دکتر برجیان دکترای دندانپزشکی تخصصی خود را از دانشگاه سراسری اصفهان کسب کرده اند. همچنین ایشان سخنران بین المللی درمان های دندانپزشکی با استفاده از لیزر می باشند. دکتر برجیان بنیان گذار مرکز تخصصی لیزر دندانپزشکی نجم می باشند. دکتر حسین برجیان جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان
 • درمان ریشه دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • عصب کشی دندان

آدرس: اصفهان، چهارراه حکیم نظامی، خیابان حکیم نظامی، نرسیده به مهرداد، مجتمع نجم، طبقه 2

شماره تماس: 03191004545

دکتر عاطفه توانگر

دکتر عاطفه توانگر

دکتر توانگر متخصص بیماری های دهان، فک و صورت می باشند. ایشان دوره عمومی دندانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کرده اند و در سال 1383 تحصیلات خود را به پایان رسانده اند. دکتر توانگر عضو استعدادهای درخشان دانشگاه بوده اند. ایشان دوره تخصصی دهان، فک و صورت خود را نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذرانده اند. دکتر توانگر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز می باشند. ایشان فلوشیپ لیزر در دندانپزشکی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دارا می باشند. دکتر عاطفه توانگر جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی فرنکتومی با استفاده از لیزر
 • لیفت لثه با استفاده از لیزر
 • درمان کیست دهان و لب
 • درمان تیرگی و سیاهی لثه

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، سه راه شیخ مفید، مجتمع کسری، طبقه 2، واحد 8

شماره تماس: 03136650439

دکتر فرهاد اسماعیلی

دکتر فرهاد اسماعیلی

دکتر اسماعیلی متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشند. ایشان دارای 18 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر اسماعیلی مدرس دانشگاه آزاد نیز می باشند. ایشان از دانش بالایی برخوردار می باشند. همچنین مهارت و تجربه زیادی در انجام امور زیبایی دندانپزشکی دارند. ایشان از نوین ترین تکنیک ها و تجهیزات در مطب خود استفاده می کنند. دکتر فرهاد اسماعیلی جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دیجیتال
 • جراحی لثه
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت سرامیکی

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، رو به روی کارخانه زمزم، کوی کاویان، مجتمع کوه نور، واحد 44

شماره تماس: 03136206175

دکتر نرگس نقش

دکتر نرگس نقش

دکتر نقش متخصص جراحی لثه یا همان پریودانتیکس می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر نقش هم اکنون عضو هیات علمی و همچنین استادیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 130044 می باشد. ایشان در کار خود بسیار دقیق می باشند و از بهترین متدها استفاده می کنند. دکتر نرگس نقش جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان

آدرس: اصفهان، توحید میانی، رو به روی بانک سامان، نبش کوچه 25 (شهیدان کاظمی)، مجتمع تندیس، طبقه 4، واحد 16

شماره تماس: 09334381217

دکتر جابر یقینی

دکتر جابر یقینی

دکتر یقینی جراح و همچنین متخصص بیماری های لثه می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه و دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. دکتر یقینی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 97612 می باشد. ایشان برای بیماران خود وقت می گذارند. همچنین بسیار اخلاق مدار و حرفه ای می باشند. دکتر بقینی از دانش بالایی در حیطه کاری خود برخوردار می باشند. دکتر جابر یقینی جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • جراحی دندان عقل
 • لیفت لثه
 • لمینت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان هزارجریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده دندانپزشکی

شماره تماس: 03137922852

دکتر محمد توکلی

دکتر محمد توکلی

دکتر توکلی متخصص جراحی لثه می باشند. ایشان دارای 34 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. دکتر توکلی عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی دکتر توکلی 29010 می باشد. ایشان کلیه بیماری های مربوط به دهان و دندان ها را درمان می کنند. دکتر توکلی از مدرن ترین و نوین ترین تکنیک ها و تجهیزات در کار خود استفاده می کنند. ایشان به شدت برای زمان مراجعه کنندگان خود ارزش قائل می باشد و مناسب ترین خدمات را به آن ها ارائه می دهند. دکتر محمد توکلی جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: اصفهان، خیابان سعادت آباد، بعد از ملاصدرا، ساختمان محرم، پلاک 2

شماره تماس: 0313691459

دکتر سعید رحمتی

دکتر سعید رحمتی

دکتر رحمتی دارای تخصص جراحی لثه می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. شماره نظام پزشکی ایشان  101172 می باشد. دکتر رحمتی دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی لثه نیز می باشند. دکتر رحمتی در کار خود بسیار دقیق می باشند و خدماتی بی نقص را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. دکتر سعید رحمتی جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند‌.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • درمان آفت دهان
 • بلیچینگ دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: اصفهان، خیابان دکتر شریعتی (شرقی)، کوچه 3، مجتمع آینده، طبقه 4، واحد 504

شماره تماس: 03134416479

دکتر رضا بیرنگ

دکتر رضا بیرنگ

دکتر رضا بیرنگ متخصص جراحی لثه می باشند. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی را نیز دارا می باشند. دکتر بیرنگ دارای 41 سال سابقه کاری در این حیطه می باشند. ایشان برخورد بسیار حرفه ای با مراجعه کنندگان خود دارند. همچنین ایشان بسیار دلسوز، با شخصیت و اخلاق مدار می باشند. دکتر رضا بیرنگ جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان
 • جراحی فک

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، رو به روی بنیاد شهید، کوچه پارکینگ، ساختمان زمرد

شماره تماس: 03132202725

دکتر احمد مقاره عابد

دکتر احمد مقاره عابد

دکتر مقاره دارای تخصص جراحی لثه می باشند. ایشان عضو هیات علمی و همچنین استاد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند. دکتر مقاره عضو سازمان نظام پزشکی ایران می باشند. کد نظام پزشکی ایشان 28750 است. دکتر مقاره کلیه بیماری های مربوط به دهان و دندان ها را درمان می کنند. ایشان بسیار خوش برخورد و دلسوز می باشند. دکتر مقاره مناسب ترین خدمات دندانپزشکی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. دکتر احمد مقاره عابد جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • لیفت لثه
 • پیوند لثه
 • جراحی لثه
 • کاشت ایمپلنت دندان

آدرس: اصفهان، فلکه فلسطین، ابتدای خیابان فردوسی، ساختمان حکیم، طبقه 1

شماره تماس: 03132222291

دکتر سیده محدثه اسدی نژاد

دکتر سیده محدثه اسدی نژاد

دکتر اسدی نژاد دوره عمومی دندانپزشکی خود را در سال 1388 شروع کرده اند. ایشان دوره عمومی خود را در سال 1394 به اتمام رسانده اند. دکتر اسدی نژاد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصیل کرده اند. ایشان در سال 1394 دوره تخصصی جراحی لثه و همچنین کاشت ایمپلنت دندان را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع کرده اند. دکتر اسدی نژاد استادیار و همچنین عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اصفهان می باشند. دکتر سیده محدثه اسدی نژاد جزو یکی از بهترین دکتر لثه در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی لثه
 • درمان تحلیل لثه
 • کاشت ایمپلنت دندان
 • درمان ضایعات دهانی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، کوچه 13، ساختمان آریانا، طبقه 2

شماره تماس: 09938393961

انواع بیماری های لثه

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، بیماری های لثه دارای طیف گسترده ای می باشد. هر بیماری، نشانه مخصوص به خود را دارد. بوی بد دهان، تحلیل لثه، خون ریزی لثه، معلوم شده ریشه های دندان ها و تغییر رنگ لثه از مهم ترین نشانه های وجود بیماری های لثه ای می باشد. شما در هنگام مواجه شدن با این علامت ها باید به بهترین دکتر لثه در اصفهان مراجعه کنید. موارد زیر شامل برخی از بیماری های لثه ای می باشد:

سیاه شدن لثه: مصرف برخی از داروها، مصرف سیگار و همچنین رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ها از مهم ترین عوامل سیاه شدن لثه می باشد. توجه داشته باشید که این بیماری موجب ایجاد عارضه های زیادی برای بدن نیز می شود. شما در هنگام به وجود آمدن این پدیده، باید به دکتر لثه مراجعه کنید و درمان را شروع کنید. برای درمان این نوع بیماری از لیزر و یا جراحی لثه استفاده می کنند.

سرطان لثه: در اصطلاح پزشکی به افزایش بیش از حد سلول ها، سرطان می گویند. در واقع تکثیر بی رویه سلول های لثه، موجب ایجاد سرطان لثه می شود. این نوع سرطان بیش تر در افراد مسن و آقایان شایع می باشد. استفاده از دخانیات، قلیان و سیگار عامل اصلی سرطان لثه می باشد. با مراجعه به موقع به بهترین دکتر لثه در اصفهان، می توانید این بیماری را با موفقیت درمان کنید.

سفید شدن لثه: این بیماری علت های متفاوتی دارد. برای مثال برفت دهان و آفت موجب به وجود آمدن این بیماری می شود. جالب است بدانید که مهم ترین عامل این بیماری، کم خونی می باشد. شما با استفاده از ویتامین ها و داشتن رژیم غذایی مناسب و صحیح، می توانید از به وجود آمدن این بیماری جلوگیری کنید. همچنین در صورت بروز این عارضه، سریعا به متخصص لثه مراجعه کنید.

عفونت لثه: اگر عفونت لثه شما در مراحل ابتدایی باشد، با استفاده از جرم گیری درمان می شود. در صورتی که این بیماری پیشرفته شود، شما نیازمند به پیوند و یا جراحی لثه می باشد.

انواع بیماری های لثه

اگر لثه عفونت کند چه کنیم؟

عفونت لثه، یک بیماری زیاد رایج در جامعه است که در صورت نادرست درمان شدن، می تواند به خطر سلامت دهان و دندان، و حتی بیماری های دیگر، مانند بیماری های قلبی، روده، و دهانه، موجب شود. بدون درمان، این بیماری پیشرفت می کند و می تواند باعث تلفات جدی در نسج های لثه ای و پایگاه دندان شود. در اینجا شما با چند روش برای درمان عفونت لثه آشنا می شوید:

 • رعایت بهداشت شخصی: برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر بیماری، اطمینان حاصل کنید که بهداشت دهان خود را حفظ کرده اید. این شامل دندان های خود، زبان و لثه های خود را شامل می شود.
 • مصرف غذاهای سالم: مصرف صحیح مواد غذایی جهت افزایش ویتامین C، کلسیم و فیبر به بدن کمک می کند. با استفاده از این مواد مغذی به دست آمده از میوه، سبزیجات، ماهی و گوشت، می توان در پیشگیری و درمان عفونت لثه کمک کرد.
 • استفاده از آب دهان ضد عفونی: شما می توانید از آب دهانی که دارای ویژگی های ضد باکتری و آنتی‌انفلاماتور است، استفاده کنید. این محصولات حاوی اجزایی از جمله کلرهگزیدین، کلرهگزیدین آلکیل، فلوراید سدیم، و سدیم لوريل سولفات هستند.
 • استفاده از خمیر دندان ضد بیماری: خمیر دندان هایی که شامل کلرهگزیدین هستند، می توانند به طور موثری علائم بیماری دهان و لثه را کاهش دهند.
 • دندانپزشکی منظم: برای پیشگیری و درمان عفونت لثه روی دندان ها، باید یک برنامه دندانپزشکی منظم داشته باشید. درمان با این روش شامل تمیز کردن دندان ها و پاک کردن پوسیدگی و ایجاد یک برنامه بهداشت دهان با هدف جلوگیری از بروز عفونت در آینده است.
 • درمان دارویی: در صورتی که بیماری هنوز در مرحله اولیه خود است، شما می توانید با استفاده از برخی از داروهای خوراکی، گلویی، و موضعی مانند ضد التهاب ها و آنتی بیوتیک ها، بیماری را پایدارسازی کنید.

در کل، برای درمان عفونت لثه، بهتر است درمان های هر دو دندانپزشکی و خانگی را به کار برده و همیشه به یک دکتر لثه یا دندانپزشک مراجعه کنید. با توجه به علائم بیماری و شدت آن، دندانپزشک شما برنامه درمانی مناسب برای شما پیشنهاد خواهد داد.

انواع درمان بیماری های لثه

بهترین دکتر لثه در اصفهان بیش تر بیماری های مربوط به لثه را با استفاده از لیزر درمانی و یا جراحی لثه درمان می کند.

جراحی لثه: در واقع جراحی لثه جزو مهم ترین روش های درمانی محسوب می شود. برای انجام این نوع جراحی از بی حسی های موضعی استفاده می کنند. با استفاده از جراحی لثه، بافت لثه را ترمیم می کنند. همچنین از افتادن دندان ها و یا تغییر شکل استخوان فک نیز جلوگیری می کنند.

لیزر درمانی: بهترین دکتر لثه در اصفهان به منظور درمان برخی از بیماری های لثه ای، از لیزر درمانی استفاده می کند. در واقع جراحی لثه با استفاده از لیزر جزو یکی از متدهای مدرن  جراحی می باشد. با استفاده از لیزر، عفونت های لثه را تبخیر می کنند. همچنین بعد از انجام این کار بافت لثه ترمیم و پاک می شود.

کلام آخر

امکان دارد مشکلات و بیماری های لثه ای برای هر فردی پیش بیاید. این دسته از بیماری ها بنا به علت های متفاوت رخ می دهند. شما با رعایت بهداشت دهان و دندان ها می توانید از ایجاد این دسته از بیماری ها پیشگیری کنید. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، بیماری های لثه ای را با استفاده از لیزر، درمان می کنند.

ما در این مقاله بهترین دکتر لثه در اصفهان را به شما عزیزان معرفی کردیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا