دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک❤️【سال1403】

در این مقاله 10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را به شما معرفی خواهیم کرد؛ هر یک از کودکان ممکن است بر اثر عوامل مختلف از جمله عدم رعایت نکات بهداشتی، ژنتیک، مصرف خودسرانه و بیش از اندازه از شیرینی جات و … دچار مشکل دهان و دندان شوند که در این صورت باید والدین از متخصصان این حوزه کمک بگیرند؛ والدین باید به سلامت دهان و دندان کودکان خود بسیار اهمیت دهند تا در آینده دچار مشکلات جدی نشوند؛ در شهر بزرگ تهران به خصوص محدوده ونک، تعداد بسیار زیادی دندانپزشک کودک وجود دارد که می توانند خدمات بسیار خوبی به بیماران ارائه دهند؛ اگر شما نیز به دنبال دندانپزشک کودکان بسیار ماهر و مجرب هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دندانپزشک کودکان کیست؟

برای والدین هیچ چیزمهم تر از فرزندانشان نیست از این رو به سلامت جسمی و روحی آن ها بسیار اهمیت می دهند؛ دندان های کودکان جزو اعضای بسیار مهم بدن شان می باشد که باید والدین به آن ها بسیار توجه کنند؛ همین مسئله موجب شده که بسیاری از دندانپزشکان در حوزه دندانپزشکی کودکان مدرک تخصصی کنند تا بتوانند به کودکان جهت داشتن دندان های سالم کمک شایانی کنند.

دندانپزشک کودکان یکی از 10 تخصص دندانپزشکی می باشد که با کمک آکادمی انجمن دندانپزشکی آمریکا به صورت کاملا رسمی شناخته شده است؛ این تخصص شامل رادیولوژی دهان و صورت، و جراحی دهان و فک و صورت، بهداشت عمومی دندان، ریشه دندان، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودنسی دندان و … است؛ دندانپزشک اطفال به پزشکی گفته می شود که مهارت های مورد نیاز برای مراقبت از دندان ها، لثه ها، بیماری ها و دهان کودکان دارد و در طول دوران تحصیلی این رشته های دندانپزشکی را مطالعه و بررسی می کند.

دندانپزشک کودکان کیست؟

پیچیده ترین و سخت ترین بخش فعالیت و درمان دندانپزشکان مربوط به نوزادان است. نوزادان از همان اولین برخورد گریه می کنند و باز کردن دهان برای معاینه بسیار دشوار می باشد اما دندانپزشکان اطفال در این زمینه دارای تخصص ها و مهارت ها هستند، پس نباید والدین نگران باشند.

خدمات ارائه شده توسط دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان در ونک باید خدمات بسیار منحصر به فردی ارائه دهد که شامل موارد زیر است:

 • ارزیابی کردن و درمان نمودن به موقع جهت صاف کردن دندان ها و اصلاح کردن نیش نامناسب
 • ترمیم کردن حفره های ناقص دندان کودکان
 • تشخیص دادن شرایط دهان و دندان جهت مقابله کردن با بیماری هایی از جمله تب یونجه و اختلالات بیش فعالی، دیابت، نقص نادرزادی قلب، آسم
 • مدیریت کردن برخی از بیماری ها و عفونت های لثه مانند زخم ها، فرنولاهای کوتاه، مخاط و بیماری ها پریودنتال کدواکن
 • مراقبت کردن از برخی آسیب های دندانپزشکی از جمله شکستن یا جابجا شدن دندان ها
 • بهداشت دهان نوزادان را معاینه کند تا دچار خطر پوسیدگی دندان مادر و کودک نشوند.
 • مراقبت های پیشگیرانه از جمله استفاده از تمیز کننده های و مخصوصا فلوراید و توصیه های لازم مربوط به تغذیه و رژیم غذایی

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر مهکامه میرکریمیتهران، خیابان ولیعصر (عج)
دکتر الهام توکلیان ونک ،بلوار آفریقا
دکتر مهسا منصوریونک، ملاصدرا
دکتر کتایون اصفهانی زادهخیابان ملاصدرا، تقاطع بزرگراه کردستان
دکتر مهدی رنجپورونک، گاندی جنوبی

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را بشناسید!

دکتر مهکامه میرکریمیدکتر مهکامه میرکریمی

دکتر مهکامه میرکریمی یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک است؛ ایشان دندانپزشک متخصص کودکان می باشد و دارای بورد تخصصی است؛ وی مدرس بخش دندانپزشکی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و سال 1382 در رشته دکترای دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شده است؛ در ضمن ایشان فارغ التحصیل تخصص دندانپزشکی کودکان در سال 1388 گردید؛ ایشان یک محیط بسیار آرام و شاد برای کودکان فراهم می کند تا بتواند خدمات خود را به بهترین نحو به آن ها ارائه دهد.

خدمات:

 • درمان های پیشگیری از پوسیدگی دندان ها برای کودکان
 • درمان دندان های کودکان مضطرب در شرایط بیهوشی عمومی
 • درمان دندانپزشکی کودکان بر پایه اصول روانشناسی کودک
 • عصب کشی و ترمیم دندان شیری
 • فلوراید تراپی
 • روکش دندان شیری کودکان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به میدان ونک، کوچه 14 گاندی، پلاک 11، طبقه 3

دکتر الهام توکلیاندکتر الهام توکلیان

دکتر الهام توکلیان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک است؛ ایشان توانستند که در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل شود؛ وی بعد از گذراندن دوره سه ساله رزیدنتی و دریافت کردن بورد تخصصی، در دانشکده علوم پزشکی قزوین به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه مشغول به کار شدند و در حال حاضر مشغول به فعالیت درمانی می باشد. دکتر توکلیان دارای مدرک دکترای تخصصی دندانپزشکی کودکان است. وی با کودکان ارتباط بسیار خوبی برقرار می کند و سعی خود را برای حفظ آرامش کودکان به کار می گیرد.

خدمات:

 • ارتودنسی دندان کودکان
 • عصب کشی دندان کودکان
 • درمان مشکلات دندان شیری کودکان
 • فلوراید تراپی کودکان
 • روکش کردن دندان کودکان

آدرس: بلوار آفریقا، بالاتر از چهارراه جهان کودک، خیابان پدیدار، ساختمان پزشکان شهروز، طبقه 2، واحد 24

دکتر مهسا منصوریدکتر مهسا منصوری

دکتر مهسا منصوری یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک است؛ ایشان متخصص دندانپزشکی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد و دارای مدرک فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی، آرامبخشی و بیهوشی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است؛ وی تا به امروز توانسته است که در بیمارستان های مفید، بهمن، عرفان نیایش و در مطب شخصی خود فعالیت داشته باشد؛ دکتر منصوری عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران است و سخنرانی در کنگره های متعدد داخلی و خارجی ارائه می دهد.

خدمات:

 • عصب کشی دندان کودکان
 • ارتودنسی دندان کودکان
 • فلوراید تراپی
 • دمان دندان شیری

آدرس: ونک، ملاصدرا، ابتدای شیخ بهایی جنوبی، بن بست برنا، پلاک 1، واحد 1

دکتر کتایون اصفهانی زادهدکتر کتایون اصفهانی زاده

دکتر کتایون اصفهانی زاده دارای مدرک فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و تخصص دندانپزشکی کودکان است؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک می باشد که می تواند خدمات بسیار منحصر به فرد به تمامی بیماران ارائه دهد؛ وی بسیار مجرب و حاذق است که دارای مهارت بسیار زیادی در این حوزه دارد؛ دکتر اصفهانی زاده در مطب شخصی خود با بیماران، برخورد بسیار خوبی دارد و سعی بر این دارد که همیشه رضایت بیماران را جلب نماید.

خدمات:

 • عصب کشی
 • روکش دندان
 • پرکردن دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: خیابان ملاصدرا، تقاطع بزرگراه کردستان، نبش بن بست توفیق، ساختمان کردستان، پلاک 2، طبقه 4 ، واحد 13

دکتر مهدی رنجپوردکتر مهدی رنجپور

دکتر مهدی رنجپور یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک است؛ ایشان جزو دندانپزشکان بسیار حرفه ای می باشد که می تواند با تخصص و مهارت خود، مشکل دندان بیماران از جمله کودکان را برطرف سازد؛ بسیاری از والدین ایشان را می شناسند و در صورت بروز مشکل در دندان کودک شان، به مطب وی مراجعه می کنند؛ دکتر رنجپور با تمامی کودکان بسیار مهربانانه برخورد می کند.

خدمات:

 • ارتودنسی دندان کودکان
 • فلوراید تراپی
 • عصب کشی دندان کودکان

آدرس: تهران، ونک، گاندی جنوبی، کوچه 21، پلاک 18، مرکز تخصصی مهر گاندی، بخش کودکان، داخلی 151

ارتودنسی دندان کودکان

ارتودنسی دندان شامل صاف کردن دندان ها، اصلاح ناهنجاری ها و اصلاح موقعیت های غیر طبیعی فک و دندان ها می باشد. این درمان هم در دوران کودکی و هم در بزرگسالی انجام می گیرد. اما همه اقداماتی که جهت جلوگیری کردن از نامرتبی دندان ها و درمان به موقع این مشکلات در دوران کودکی انجام می شود، به طور خاص ارتودنسی کودکان نامیده می شود.

زمانی که فک و دندان کودک در جای اصلی و درست خود قرار گیرد، علاوه بر بهبود یافتن سلامت دهان و دندان کودک، برای او لبخند و چهره ای بسیار زیباتر به ارمغان می آورد. اگر دوره درمان ارتودنسی از سنین پایین‌تر و توسط یک متخصص ارتودنسی آغاز گردد، از آسیب‌های جدی‌تر در سنین بالاتر جلوگیری می‌کند و همچنین امکان درمان در سنین پایین‌تر را در زمان کوتاه‌تر و آسان‌تری فراهم می‌کند. ارتودنسی کودکان علاوه بر تمامی درمان ها، اعتماد به نفس بیشتری را در کودک ایجاد می کند. ارتودنسی باعث بهبود یا اصلاح کامل سایر مشکلات و بیماری های ناشی از ناهنجاری های دهان و دندان می شود.

ارتودنسی دندان کودکان

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

به گفته کارشناسان ارتودنسی بهترین سن برای معاینه ارتودنسی کودکان 7 سالگی می باشد. ویزیت و معاینه در این سن لزوما به معنای درمان کردن تمام ناهنجاری های دهان و دندان کودکان نیست! نوع بدشکلی فک و نامنظمی بودن دندان های کودک، سن، جنس و روند رشد دندان، سن درمان را برای هر کودک تعیین می کند. پس از معاینه اولیه ارتودنسی، برنامه درمانی بر اساس شرایط بیمار تنظیم می گردد؛ برخی از کودکان ممکن است فقط به اعمال کردن نیروی بریس برای تغییر یافتن محل و موقعیت دندان ها نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر نیز ممکن است نیاز به اصلاح کردن موقعیت فک داشته باشند.

اگر شما از مشکل ریشه دندان خود رنج می برید و قصد درمان آن را دارید، می توانید از بهترین دندانپرشک درمان ریشه در ونک کمک بگیرید.

کلام آخر

برخی از کودکان از همان سن ممکن است دچار مشکل دندان شوند که باید والدین برای درمان مشکلات دندان کودکان خود سریعا اقدام کنند؛ به دلیل افزایش میزان تقاضا برای درمان مشکلات دندان کودکان، در این مقاله 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در ونک را به شما معرفی کردیم تا به راحتی دندانپزشک مورد نظر خود را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با دندانپزشکی کودکان دارید، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا