کامپوزیت

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران❤️【سال1403】⭐️

زیبایی دندان ها یکی از دغدغه های افراد جامعه امروز است، خصوصا در زمان حال که با انجام کامپوزیت و لمینت می توان به سادگی ظاهر دندان ها را بی نقص کرد. به دلیل محبوبیت این روز های کامپوزیت در این مقاله از ایراندنتال به معرفی بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران مانند دکتر رضا خسروانی و دکتر محسن صدق و … خواهیم پرداخت. اگر شما هم مشتاق بهبود ظاهر دندان های خود هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

انواع کامپوزیت

کامپوزیت دندان یک نوع مصالح دندانپزشکی است که برای ترمیم، تعمیر و بهبود استحکام و زیبایی دندان‌ ها استفاده می‌ شود. این نوع مصالح تشکیل شده از ترکیبات مختلفی از جمله رزین‌ های مرکب، ماده پرکننده و مواد تقویت کننده است و برای ترمیم شکستگی‌ ها، ترمیم پوسیدگی‌ ها، ترمیم دندان‌ های زرد و فرا گرفتن شکل و رنگ طبیعی دندان‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. انواع کامپوزیت دندان عبارتند از:

 1. کامپوزیت‌ های نانو (Nano-Composites): این نوع کامپوزیت دندان دارای ذرات کوچک نانومتری به عنوان مواد تقویت کننده است که بهبود مقاومت مکانیکی و قدرت چسبندگی دارد.
 2. کامپوزیت‌ های هیبرید (Hybrid Composites): این نوع کامپوزیت دندان شامل ترکیبات مختلفی از مواد تقویت کننده و مواد رزینی است که ویژگی‌ های متنوعی از جمله مقاومت، شفافیت و انعطاف‌ پذیری ارائه می‌ دهد.
 3. کامپوزیت‌ های اپوکسی (Epoxy Composites): این نوع کامپوزیت دندان از رزین اپوکسی به عنوان ماتریس و رزین بیس‌ فنولی به عنوان ماده پرکننده استفاده می‌ کند که مقاومت بالا و دوام بیشتری را فراهم می‌ کند.

استفاده از کامپوزیت دندان بهبود زیبایی و قدرت وظیفه‌ ای دندان‌ ها را فراهم می‌ کند و به دندان‌ ها انعطاف، مقاومت و زیبایی مورد نیاز را اضافه می‌ کند. این نوع مواد برای تعمیر و ترمیم دندان‌ ها بهبود چسبندگی، ماندگاری و مقاومت دندان را افزایش می‌ دهد و از مزایای ظرفیت شکستگی کمتر و سهولت در انجام ترمیم‌ های زیبایی بهره می‌ گیرد.

البته لمینت نیز یکی دیگر از ترند های امروزه برای دندان ها است که با وجود تفاوت های اندکی که با کامپوزیت دارد، کار یکسانی برای دندان های شما انجام می دهد. اگر قصد دارید در این باره بیشتر اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می شود مقاله بهترین متخصص لمینت در شمال تهران را مطالعه نمایید.

انواع کامپوزیت

مزایای کامپوزیت

در حال حاضر، استفاده از کامپوزیت در زمینه تعویض دندان های آسیب دیده یا نامناسب بسیار رایج شده است و مزیت های بسیاری برای بیماران دارد. یکی از مزایای اصلی استفاده از کامپوزیت برای دندانپزشکان این است که این مواد بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسند و به آسانی با رنگ و شکل دندان های طبیعی مطابقت داده می شوند. این به بیماران اعتماد به نفس بیشتری می دهد و احساس زیبایی طبیعی را القاء می کند.

علاوه بر این، کامپوزیت ها نیاز به حفره های کمتری برای نصب دارند، که به این معنی است که حجم کمتری از دندان طبیعی باید برای درمان حذف شود. این باعث کاهش خطر آسیب به سلامت دندان های سالم و تضعیف بیشتر آن ها می شود.

همچنین، این نوع درمان دندانی مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار، خوردگی و شکستگی دارد و می تواند برای مدت زمان طولانی سالم باقی بماند. به علاوه، کامپوزیت ها مواد فرکشن پذیر و مطابقت پذیری را دارا هستند، بنابراین آن ها راحت و راحت بر روی سطوح دندان ها قرار می گیرند و به آسانی کار می کنند.

با توجه به مزایای فراوان کامپوزیت در زمینه دندانپزشکی، بسیاری از بیماران و دندانپزشکان این روش را به عنوان یک گزینه ایده آل و بهتر برای تعویض دندان های آسیب دیده انتخاب می کنند. از آنجا که این نوع درمان قابلیت اصلاح رنگ، شکل و اندازه دندان ها را دارد، ممکن است برای افرادی که از نمایش ایمپلنت ها یا دندان های مصنوعی خجالت می کشند، یک گزینه عالی باشد.

خصوصیات بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران

در جستجوی بهترین دکتر کامپوزیت دندان، بسیار مهم است که به برخی از ویژگی های کلیدی و مهم این دسته از دندانپزشکان توجه کنید. بهترین دکتر کامپوزیت دندان باید دارای تجربه و تخصص فراوان در این زمینه باشد. علاوه بر این، او باید با استفاده از تکنولوژی های روز و مواد با کیفیت بالا کار کند تا بهترین نتیجه را برای بیماران خود به ارمغان آورد.

دکتر کامپوزیت باید دارای مهارت بالا در ایجاد دندان های طبیعی و زیبا با استفاده از مواد کامپوزیت باشد. او باید دقت داشته باشد تا با توجه به رنگ و شکل دندان های طبیعی بیمار، دندان های جعلی را طراحی و تنظیم کند. همچنین، دکتر کامپوزیت باید از دیدگاه هنری بالا برای ایجاد زیبایی طبیعی در دندان های مصنوعی برخوردار باشد.

بهترین دکتر کامپوزیت دندان باید دارای اخلاق حرفه ای بالا و توانایی برقراری ارتباط خوب با بیماران خود باشد. او باید به بیماران خود احترام و توجه کافی را ارائه دهد و به آن ها اطمینان دهد که در دستان ماهر و متخصص او امن و مطمئن هستند.

در نهایت، بهترین دکتر کامپوزیت دندان، باید بر اساس بازخورد های مثبت بیماران سابق، تعداد موفقیت های درمانی و کیفیت خدمات ارائه شده اعتبار داشته باشد. اگر به دنبال تعویض دندان های آسیب دیده با استفاده از کامپوزیت هستید، انتخاب دکتر مناسب بسیار حیاتی است و باید به دقت و با شناخت ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی مورد بررسی قرار دهید.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران به همراه آدرس مطب در لیست زیر قرار دارند:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر میترا قره گزلوتهران ، زعفرانیه
دکتر رضا خسروانیتهران، زعفرانیه
دکتر نیما نداف پورتهران، سعادت آباد
دکتر محسن صدقتهران، نیاوران
دکتر سمیه مهرابیتهران ،سعادت آباد

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران را بشناسید!

دکتر میترا قره گزلو

دکتر میترا قره گزلو

دکتر میترا قره گزلو یک پزشک ماهر و کاربلد در حوزه دندانپزشکی خصوصا کامپوزیت هستند. ایشان به دلیل تجربه و محبوبیت زیادی که کسب کرده اند جایگاه ویژه ای در لیست بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران دارند. دکتر قره گوزلو در زمینه ارتودنسی متحرک، ارتودنسی و ارتودنسی ثابت نیز فعالیت دارند. ایشان همچنین دکترای حرفه‌ ای دندانپزشکی نیز دارند. دکتر قره گوزولو با کودکان بسیار مهربان هستند و فضای مطب خود را برای کودکان خالی از اضطراب کرده اند.

خدمات دکتر میترا قره گزلو:

 • ارتودنسی
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی نامرئی
 • کامپوزیت
 • ایمپلنت

آدرس: تهران ، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، نبش خیابان شاداور، پلاک 1

دکتر رضا خسروانی

دکتر رضا خسروانی

دکتر رضا خسروانی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران هستند. ایشان تخصیلات خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتمام رسانده اند. دکتر خسروانی پس از اخذ مدرک عمومی خود، در آزمون تخصصی شرکت کردند و با نمرات بالا تحصیلات خود را ادامه دادند. دکتر خسروانی مدرک تخصصی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز کسب کردند. اگر قصد انجام اقدامات زیبایی برای دندان های خود دارید، ایشان یکی از بهترین گزینه های شما هستند.

خدمات دکتر رضا خسروانی:

 • بلیچینگ دندان
 • کامپوزیت دندان
 • ایمپلنت دندان
 • طرح لبخند

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان چهاردهم، ساختمان هوما، پلاک 19، واحد 504

دکتر نیما نداف پور

دکتر نیما نداف پور

دکتر نیما نداف پور نیز معروف به بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران هستند. ایشان مدرک تحصیلی خود را در حوزه جراحی لثه و ایمپلنت با نمرات بسیار عالی دریافت نموده اند. دکتر نداف همچنین در حال حاضر در مطب دندانپزشکی خود همراه با همکارانی مجرب تخصصی ‌ترین خدمات را که آموخته اساتید برجسته کشور می باشند ارائه می ‌دهد. ایشان در مطب خود از پیشرفته ترین و بروز ترین دستگاه ها برای ارائه خدمات به مراجعان گرامی استفاده می کنند.

خدمات دکتر نیما نداف:

 • ایمپلنت، لمینت و کامپوزیت
 • پروتز دندان و روکش
 • ارائه خدمات به کودکان
 • جراحی فک و لثه
 • کامپوزیت

آدرس: سعادت آباد، چهارراه سرو، جنب کوچه جوی پا، پلاک 38، واحد 24

دکتر محسن صدق

دکتر محسن صدق

دکتر محسن صدق نیز کی دیگر از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران می باشند، ایشان دارنده سرتیفیکیت جراحی ایمپلنت و همچنین پروتزهای دندانی متکی بر ایمپلنت از DIO کره جنوبی هستند. ایشان در دانشگاه شماسکو (روسیه) تحصیل کرده اند و از این دانشگاه مدرک تخصص زیبایی خود را نیز دریافت کرده اند. دکتر صدق عضو انجمن دندانپزشکان و جراحان ایران هستند و در این انجمن حضور فعال و موثری دارند.

خدمات دکتر محسن صدق: 

 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • کاشت ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: تهران، نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیر سلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران ( سام سنتر)، طبقه 5، واحد 5003

دکتر سمیه مهرابی

دکتر سمیه مهرابی

دکتر سمیه مهرابی نیز یکی از بهترین متخصصان کامپوزیت و ناهنجاری های فک و صورت می باشند. این پزشک ماهر با داشتن تبحر بالا ، مهارت ،هزینه مناسب درمانی، خوش اخلاقی ،ارائه درمانی با کیفیت و توجه به جزئیات درمانی رضایت مراجعان خود را در دست دارند. دکتر مهرابی همچنین با نمرات بالا مدارک تحصیلی خود را دریافت نموده و تا به حال بیش از صد ها نمونه کار موفق دارند. ایشان همچنین مشاوره های بسیار ارزشمندی به مراجعان خود در جلسه ابتدایی ارائه می دهند. طبق دلایل فوق منطقی است که ایشان نیز یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران محسوب شوند.

خدمات دکتر سمیه مهرابی:

 • ارتودنسی برای تمام سنین
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ارتودنسی نامرئی و سرامیکی
 • ارتودنسی دیمون
 • بلیچینگ دندان
 • کامپوزیت

آدرس: سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج،

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی نیز به دلیل تجربه زیادی که در حوزه کامپوزیت دارند، به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران شناخته می شوند. ایشان دندانپزشک و همچنین متخصص کامپوزیت هستند. ایشان عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، آمریکا و اروپا و همچنین عضو فدراسیون جهانی ارتودنتیست های (WFO) هستند. لازم است بدانید که در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر صالحی سعی می کنند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.

خدمات دکتر حسن صالحی:

 • اصلاح طرح لبخند
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • سفید کردن دندان
 • کامپوزیت

آدرس: تهران، فرمانیه، ساختمان پزشکان 241، طبقه سوم، واحد شماره 11

دکتر سهیل سالاری

دکتر سهیل سالاری

دکتر سهیل سالاری نیز یک پزشک حرفه ای و ماهر هستند که در کار خود یکی از موفق ترین ها محسوب می شوند. ایشان همچنین به عنوان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران معرفی می شوند. دکتر سالاری متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت بوده و در ضمن بورد تخصصی دارند. این پزشک ماهر و کاربلد در حوزه ترجمه کتاب یازدهمین جشنواره شهید هدایت انتخاب شدند. ایشان موفق به ارائه پوستر در هشتاد و هفتمین کنگره انجمن ارتودنتیست های اروپا شدند. دکتر سالاری مراجعان خود را با کیفیت بالای خدمات و برخورد بسیار خوب راضی نگه داشته اند.

خدمات دکتر سهیل سالاری:

 • انجام ارتودنسی ثابت
 • انجام ارتودنسی متحرک
 • عصب کشی
 • درمان ناهنجاری های فک
 • کامپوزیت

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش کوچه حسینی، ساختمان تیام

دکتر بهادر درانی

دکتر بهادر درانی

دکتر بهادر درانی با موفقیت و نمرات بالا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شدند. ایشان چندین گواهینامه تخصصی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و همینطور اروپا و آسیا دریافت کردند و در حوزه ارتودنسی از برترین دکترهای ایران بوده اند. ایشان همچنین در حوزه کامپوزیت یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران از دیدگاه مخاطبان معرفی شده اند.

خدمات دکتر بهادر درانی:

 • اصلاح طرح لبخند
 • مرتب کردن دندان ها
 • ارتودنسی بزرگسالان به روش های مختلف
 • بستن فاصله بین دندان ها رفع ناهنجاری های فک و صورت
 • کامپوزیت

آدرس: چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی)، ساختمان پزشکان نور، طبقه اول، واحد 8

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی نیز با تجربه بالای خود یکی دیگر از بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران هستند. ایشان مدرک عمومی خود را از دانشگاه بهشتی و تخصص خود را از دانشگاه مشهد اخذ کردند. دکتر قریشی با نمرات بسیار بالا فارغ التحصیل شدند و در امتحانات کشوری موفق به کسب رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور و دریافت لوح تقدیر از وزیر بهداشت شدند. ایشان همیشه تلاش دارند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند و بهترین خدمات را ارائه دهند و از همین راه توانسته اند رضایت مراجعان را به طور کامل جلب کنند.

خدمات دکتر سعید قریشی:

 • کامپوزیت
 • ایمپلنت
 • معاینه
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار 24 متری، پلاک 11

دکتر سجاد جعفری

دکتر سجاد جعفری

دکتر سجاد جعفری نیز جایگاه ویژه ای در لیست بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران دارند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را از دانشگاه تهران دریافت کردند و در همین دانشگاه فارغ التحصیل شدند. دکتر سجاد جعفری همیشه تلاش دارند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. اگر قصد انجام خدمات زیبایی دندانپزشکی دارید، ایشان یکی از بهترین گزینه های شما در شمال تهران هستند.

خدمات دکتر سجاد جعفری:

 • کامپوزیت
 • ایمپلنت
 • معاینه
 • ارتودنسی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان فرحزادی، بعد از میدان کتاب

مدت زمان دوام کامپوزیت

مدت زمان دوام کامپوزیت دندان یکی از عوامل مهمی است که برای انتخاب و استفاده از این نوع مصالح در دندانپزشکی بسیار اساسی است. کامپوزیت‌ های دندان به عنوان جایگزینی برای آمالگام (پر)، ترمیم پوسیدگی، رفع شکستگی‌ ها، و بهبود زیبایی دندان‌ ها استفاده می‌ شوند. این نوع مصالح تشکیل شده از ترکیبات مختلفی از جمله رزین‌ های مرکب، مواد پرکننده و مواد تقویت‌ کننده است.

مدت زمان دوام کامپوزیت‌ های دندان بستگی به عوامل متعددی دارد. این عوامل شامل نوع کامپوزیت، فن آوری ترمیم، شرایط دهانی، روش آماده سازی دندان، استفاده از روش‌ های چسبندگی، مراقبت و نگهداری از ترمیم و تکنیک ترمیم‌ دهی از دستگاه‌ است.

به طور معمول، کامپوزیت‌ های دندان دارای مدت زمان دوامی می‌ باشند که ممکن است بین 5 تا 10 سال باشد. اما با رعایت نکاتی نظیر بهداشت دهان، نگهداری مناسب از ترمیم، رفت و آمد به دندانپزشک برای بررسی و پیگیری، و پیروی از دستورات پزشک، می‌ توان این مدت زمان را بالاتر نیز برده و دوام بیشتری از ترمیم خود حفظ کرد.

به طور کلی، مفروضه همیشه بر این است که مدت زمان دوام کامپوزیت‌ های دندان تاثیرات بیشتری از مراقبت و نگهداری صحیح و اصولی بر روی آن دارد. بنابراین، انجام مراقبت‌ های دهانی روزمره، نظارت بر تغذیه، رفت و آمد به دندانپزشک برای معاینات منظم و اصولی، و رعایت دستورات پزشک برای حفظ دوام و زیبایی ترمیم های کامپوزیتی دندان بسیار اهمیت دارد.

مدت زمان دوام کامپوزیت

کاندیدای مناسب کامپوزیت

در انتخاب کاندیدای مناسب برای درمان کامپوزیت دندان، باید به برخی از عوامل و فاکتور های مهم توجه کنید. اولین و مهم ترین نکته این است که وضعیت دندان های فرد برای درمان با کامپوزیت مناسب باشد. اگر دندان های فرد آسیب دیده، تغییر رنگ یا شکل دندان ها یا حتی نیاز به تعویض دندان های قدیمی است، ممکن است کاندیدای مناسب برای درمان کامپوزیت باشد.

همچنین، فرد باید دارای عمر بهداشتی خوب دهان و دندان باشد تا این نوع درمان برای او مناسب باشد. علاوه بر این، از آن جهتی که کامپوزیت ها به دندان های طبیعی چسبانده می شوند، حضور سایر مشکلات دندانی مانند ترس یا نفریت دندانی نیز ممکن است توجیه کننده نباشد.

خلاصه، امکان استفاده از کامپوزیت به عوامل انگیزه، عمر دندانی، ارزش هزینه و میل فرد بستگی دارد. بهتر است به صورت شخصی با یک دندانپزشک مشاوره کامل شوید و از نکات قبل از شروع هر گونه درمان چون مزایا، معایب و هزینه های مرتبط با کامپوزیت دندان مطلع شوید. آن ها می توانند به شما کمک کنند آیا کاندیدای مناسب برای درمان کامپوزیت هستید که در نهایت به این انتخاب شما بستگی دارد.

هزینه کامپوزیت 1403

کامپوزیت دندان‌ ها هزینه‌ ای است که باید همه جهات آن برای محاسبه درست در نظر گرفته شود. هزینه کامپوزیت دندان ممکن است بسته به موقعیت دندان ها و سایر عوامل مختلف، متفاوت باشد. از جمله عواملی که بیشتر تأثیر مستقیم و غیر مستقیم برای تعیین هزینه کامپوزیت دندان دارند محل زندگی شما، تجربه و مهارت پزشک دندانپزشکی، سطح تکنولوژی در مطب و یا بیمارستان، نوع مواد مورد استفاده برای کامپوزیت و نیاز به دندان کامپوزیت می‌ باشد.

در کنار این عوامل، تعداد دندان‌ هایی که نیاز به کامپوزیت دارند نیز تعیین‌ کننده هزینه‌ ها است. هزینه کامپوزیت دندان معمولاً بیشتر برای دندان‌ های جلویی و نمایی تعیین می‌ شود، زیرا این دندان‌ ها بیشتر در دید قرار می‌ گیرند و نیاز به زیبایی بیشتری دارند.

باید به این موارد هم توجه داشت که هزینه کامپوزیت دندان می‌ تواند بین 1900000 تا 5000000 تومان برای هر دندان متغیر باشد. اما با توجه به کیفیت و مدت زمانی که دندان کامپوزیت نگه داشته می‌ شود، می‌ توان گفت که هزینه این درمان منطقی و قابل تحمل است. همچنین باید به این نکته هم اشاره کرد که بیمه‌ های دندانپزشکی ممکن است هزینه کامپوزیت دندان را جزئی یا کامل پوشش دهند.

بنابراین، اگر به بهبود زیبایی و سلامت دندان‌ های تان اهمیت می‌ دهید، هزینه کامپوزیت دندان یک هزینه قابل قبول و منطقی خواهد بود که به شما کمک می‌ کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و دهان خود را بهترین شکل ممکن نگه دارید. کامپوزیت می تواند یک جلوه فوق العاده زیبا برای لبخند شما رقم بزند، شاید در صورت مشاهده هزینه کامپوزیت دو دل شوید. اما به محض انجام این کار خواهید دید ارزشش را دارد.

هزینه کامپوزیت 1403

عوارض کامپوزیت

عوارض کامپوزیت دندان ممکن است در بعضی از افراد ناشی از حساسیت نسج اطراف دندان و یا واکنش نادر به مواد استفاده شده باشد. این عوارض شامل درد، تورم، قرمزی و حتی عفونت می‌ شوند. همچنین، اگر کامپوزیت به طرز نا درستی اعمال شود، ممکن است مشکلاتی مانند تغییر رنگ، شکستگی و یا جدا شدن از دندان‌ ها را به همراه داشته باشد.

عوارض دیگری که ممکن است در نتیجه استفاده از کامپوزیت به وجود آید شامل حساسیت به نور UV، احساس نزدیکی و فشار در دهان و یا حتی در برخی موارد فقدان یا آسیب به عصب دندان است. بنابراین، انتخاب یک دندانپزشک ماهر و مجرب است که استفاده از مواد اصولی و مناسب را تضمین کند تا این عوارض حداقل شود.

برای جلوگیری از عوارض ناخواسته، مهم است که به دندانپزشک خود اطلاع دهید در صورتی که به هر نوع حساسیت یا واکنشی در طول و پس از اعمال کامپوزیت دندان مبتلا شدید. همچنین، حفظ بهداشت دهان و دندان‌ ها و مراقبت منظم از آن ها نیز در پیشگیری از عوارض احتمالی موثر است.

البته اگر کامپوزیت دندان توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود، و شما مراقبت های لازم از کامپوزیت را به دقت انجام دهید. هیچ یک از عوارض فوق را تجربه نخواهید کرد.

کلام آخر

همانطور که در طول این مطلب گفتیم، کامپوزیت یکی از بهترین راه هایی است که به وسیله آن می توان به حفظ زیبایی ظاهر دندان های پرداخت. اما به شرط این که در یک کلینیک یا مطب مجهز و توسط بهترین دکتر کامپوزیت در شمال تهران انجام شود. امیدواریم این مطلب ار سایت ایراندنتال نیز مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید می توانید در انتهای همین صفحه ما را از آن ها آگاه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =

دکمه بازگشت به بالا