جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ونک⚡【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ونک را به شما معرفی کنیم؛ افراد بسیاری هستند که از درد دندان رنج می برند و به دنبال یک راه حل خوب برای درمان این درد می باشند؛ برخی مواقع با استفاده از روش جراحی دندان، می توان از شر درد دندان خلاص شد؛ این نوع جراحی ها را باید تنها به جراح دندانپزشک که در این زمینه تخصص و مهارت بالا دارد بسپارید؛ اگر شما نیز به دنبال انجام هر یک از این جراحی ها می باشید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید و جراح دندانپزشک مورد نظر خود را بیابید.

جراحی دندان چیست؟

جراحی دندان شامل انواع جراحی می باشد که بر روی استخوان فک و دندان انجام می گیرد. در بیشتر مواقع زمانی که دندانپزشک اصطلاح جراحی دندان را استفاده می کند، با ترس بسیار زیادی از سوی بیمارانش مواجه می شود. دلیل آن این است که اکثر بیماران این جراحی را یک راه حل بسیار خطرناک و پرهزینه می دانند. جراحی دندان جزو خدمات رایج دندانپزشکی است؛ این جراحی شامل روش هایی می باشد که کمک شایانی به درمان اکثر مشکلات دندان و فک می کند. در بیشتر موارد، این جراحی یک عمل سرپایی محسوب می شود که بیماران می توانند در طول چند روز به فعالیت های عادی خود بازگردند.

جراحی دندان چیست؟

انواع جراحی دندان

جراحی دندان نیز انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها به نوعی برای درمان یکی از مشکلات دندان، انجام می گیرد؛ در ادامه برخی از آن ها را ذکر خواهیم کرد:

1 . جراحی Endodontic : درمان ریشه (اندودانتیکس) به نوعی از جراحی داخل دندانی گفته می شود که در ارتباط با ریشه و پالپ (مغز دندان) است؛ برخی از انواع آن شامل عصب کشی، پالپوتومی، پالپکتومی، اپیکواکتومی می باشد.

2 . جراحی Prosthodentic : این دسته از جراحی دندان جهت ترمیم یا جایگزین کردن دندان با پروتز دندان انجام می گیرد. این درمان شامل تاج و بریج دندان، دندان مصنوعی و حتی ایمپلنت دندان می باشد.

3 . جراحی زیبایی دندان : این نوع جراحی نیز انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها موجب زیبایی هر چه بیشتر دندان ها می گردد؛ ارتودنسی، باندینگ، ونیر، ترمیم کامپوزیت و … جزو این جراحی ها می باشند.

4 . جراحی افزایش طول تاج دندان : برخی مواقع سطح دندان نمی تواند برای روکش دندان کافی باشد که در این صورت نیاز به جراحی افزایش طول تاج است؛ در این جراحی بافت لثه کاهش می یابد و استخوان تراشیده می شود. با کمک این جراحی می توان لبخند لثه ای بسیار زیبا داشت.

اگر قصد جراحی زیبایی دندان های خود را دارید، می توانید از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ونک کمک بگیرید.

10 تا از  بهترین جراح دندانپزشک در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر نازنین تراب زادهتهران، شیخ بهایی شمالی
دکتر مریم مسلمیمیدان ونک، خیابان ملاصدرا
دکتر اکرم شیرازیمیدان ونک، خیابان صانعی
دکتر الهام فرجاد واسعیخیابان شیخ بهایی شمالی
دکتر معراج مهردادیخیابان والی نژاد، کوچه تلاش

10 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ونک را بشناسید!

دکتر نازنین تراب زاده

دکتر نازنین تراب زاده

دکتر نازنین تراب زاده جراح و دندانپزشک است که دارای شماره نظام پزشکی 114990 می باشد؛ ایشان تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد و می تواند در مدت زمان 6 ماه الی یک سال ارتودنسی را به بهترین نحو به پایان برساند؛ وی جزو دندانپزشکان بسیار ماهر و حاذق در تهران است که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ اکثر افراد ساکن شهر تهران ایشان را با لقب بهترین جراح دندانپزشک در ونک می شناسند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • کامپوزیت
 • لمینت
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، شیخ بهایی شمالی، بالاتر از میدان شیخ بهایی، روبروی امداد خودرو، پلاک 73، واحد 1

تلفن تماس: 02188623115

دکتر مریم مسلمی

دکتر مریم مسلمی

دکتر مریم مسلمی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ونک است؛ ایشان دارای کد نظام پزشکی 89504 اند که با این کد در شهر بزرگ تهران در محدوده ونک، یک مطب شخصی برای خود راه اندازی کرده اند تا بتوانند بهترین و تخصصی ترین خدمات را به بیماران ارائه دهند؛ وی سعی دارد که در تمام مراحل درمان، نکات بهداشتی را رعایت کند تا رضایت بیماران را جلب نماید؛ ایشان جزو دندانپزشکان بسیار مشهور و معروف است که علاوه بر ارائه خدمات منحصر به فرد، با بیماران محترمانه و مودبانه برخورد می کند.

خدمات:

 • لمینت
 • ایمپلنت
 • افزایش طول تاج دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از بیمارستان بقیه الله، پلاک 203، طبقه اول، واحد 5

تلفن تماس: 88628145

دکتر اکرم شیرازی

دکتر اکرم شیرازی

دکتر اکرم شیرازی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ونک است؛ وی جزو دندانپزشکان بسیار حاذق و مجرب شهر تهران است که توانسته نظر اکثر افراد را جلب نماید؛ ایشان توانسته با مردم عزیز مراجعه کننده به مطب شان رفتار و برخورد بسیار محترمانه و مودبانه دارند؛ دکتر شیرازی توانسته دوره تکمیلی دندانپزشکی را در دانشگاه شهیدبهشتی به پایان رساند؛ ایشان دارای کد نظام پزشکی 65669 است.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان صانعی، ساختمان سینا، واحد 7

تلفن تماس: 02188646659

دکتر الهام فرجاد واسعی

دکتر الهام فرجاد واسعی

دکتر الهام فرجاد واسعی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ونک است؛ ایشان جزو دندانپزشکان مشهور و محبوب شهر تهران می باشند که می توانند خدمات بسیار متنوع و خوبی در اختیار تمامی بیماران قرار دهند؛ ایشان جزو دندانپزشکان حاذق اند که همیشه سعی در جلب رضایت بیماران دارند؛ وی دارای مدرک دکترای تخصصی جراحی و دندانپزشکی است؛ ایشان در محدوده ونک یک کلینیک بسیار تخصصی راه اندازی کرده اند و از تجهیزات بسیار مدرن جهت درمان استفاده می کنند.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • پروتز
 • ایمپلنت
 • جراحی دندان
 • زیبایی

آدرس: ونک، خیابان شیخ بهایی شمالی، تقاطع خیابان اوستا، پلاک 25، ساختمان اوستا، طبقه اول، واحد 3

تلفن تماس: 02188065871

دکتر معراج مهردادی

دکتر معراج مهردادی

دکتر معراج مهردادی یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ونک است؛ وی دارای کد نظام پزشکی 167989 می باشد که با این کد در شهر بزرگ تهران در محدوده ونک یک مطب دندانپزشکی برای خود راه اندازی کرده است تا بتواند تخصصی ترین و بهترین خدمات را به بیماران عزیز ارائه دهد؛ وی در لیست دندانپزشکان حاذق می باشد که اکثر مردم عزیز شهر تهران وی را می شناسند.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • کشیدن دندان
 • پر کردن دندان
 • جرم گیری

آدرس: میدان ونک، خیابان والی نژاد، کوچه تلاش، پلاک 3، واحد 9

تلفن تماس: 02188885933

مراحل جراحی دندان عقل

برای جراحی و کشیدن دندان عقل باید برخی مراحل طی شوند که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

1 . معاینه کردن دندان : به منظور تجویز کشیدن دندان، دندانپزشک از دندان عکس می گیرد تا فضای اطراف دندان را به طور کامل بررسی کند. همچنین با این معاینه دقیق نوع جراحی را مشخص می نماید. در صورت تایید کردن جراحی، دندانپزشک در مورد شدت درد پس از جراحی دندان و در ضمن دوره نقاهت و مراقبت های بعد از کشیدن دندان توضیحات لازم را به شما ارائه می دهد.

2 . بی حس کردن لثه : این نوع جراحی با بی حسی ناشی از تزریق یک داروی آرام بخش به بافت های اطراف دهان و دندان عقل آغاز می گردد. برای انجام این روش از سوزن های بسیار ظریف و در ضمن تجهیزات پیشرفته بی حسی بدون درد استفاده می گردد.

3  . کشیدن دندان عقل : این قسمت کاملا بستگی به عمق دندان و سختی برداشتن آن از لثه دارد. لازم به ذکر است که به طور کلی دندان های بالا راحت تر از دندان های پایین کشیده می شوند. به یاد داشته باشید که ساختار فک و دهان هر فرد فرق دارد و دندانپزشک در این مرحله بر اساس مهارت و تجربه خود عمل می کند.

مراحل جراحی دندان عقل

4 . جراحی دندان عقل : در آخرین مرحله، تمام بافت و استخوان دندان با استفاده از تجهیزات حذف می شود. پس از لق شدن دندان، آن را با انبر بیرون می آورند. نگران درد حین عمل نباشید! به شما داروی بی حس کننده داده می شود و فقط فشار و لرزش خفیفی را احساس خواهید کرد. در این مرحله دندانپزشک باید دندان را بشکند، بنابراین شنیدن صدای شکستن آن طبیعی می باشد.

توصیه های مهم جهت تسریع بهبودی پس از جراحی دندان عقل

پس از این که جراحی دندان عقل شما به پایان رسید، باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید تا روند بهبودی شما تسریع باید؛ در ادامه برخی از آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • فک خود را در حال حرکت نگه دارید: در طول دوره نقاهت بعد از جراحی دندان عقل، باید فک تان را با انجام تمرینات ساده مانند باز و بسته کردن آهسته دهان، حفظ کنید. این تمرین نیز بسیار مفید است. احتمالاً بعد از عمل جراحی کمی سفتی در دهان خود احساس خواهید کرد، بنابراین حرکت آهسته و ثابت فک به کاهش آن کمک می کند.
 • استراحت کافی داشته باشید: برای تسریع یافتن بهبودی، سعی کنید تا حد امکان استراحت کنید. از انجام ورزش در روز بعد از عمل خودداری نمایید و تا یک هفته پس از عمل از ورزش کردن به طور شدید خودداری کنید.
 • مایعات بیشتر و مواد جامد کمتر بنوشید: رژیم غذایی مایع در 24 ساعت اول پس از جراحی بسیار توصیه می شود. حتما مایعات کافی بنوشید تا دچار کم آبی نشوید. برای خنک کردن و تسکین ناحیه ای که جراحی انجام شده است، سعی کنید از غذاهای با دمای پایین (از جمله اسموتی و بستنی) استفاده نمایید.

کلام آخر

اکثر افراد در طول زندگی خود به دلیل داشتن مشکل در دهان و دندان، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشند؛ هر یک از جراحی های ذکر شده به نوعی مورد استفاده قرار می گیرند؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با جراحی دندان در اختیار شما قرار دهیم و در ضمن 5 تا از بهترین جراح دندانپزشک در ونک را به شما معرفی کنیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی دندان دارید، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا