جراحی لثه

10 تا از بهترین دکتر لثه در شرق تهران❤️【سال1403】⭐️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر لثه در شرق تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از افراد از بیماری لثه رنج می برند و به دنبال حل این مشکل می باشند. بهترین کار، کمک گرفتن از متخصص لثه است که در این زمینه تخصص و مهارت بالایی دارد. جراحی لثه انواع مختلفی دارد که در بسیاری از موارد به دلیل بیماری لثه توصیه می شود. شایعترین علت بیماری لثه ،تجمع پلاک و باکتری ها در دهان و ایجاد عفونت است. موارد دیگری نیز موجب بیماری لثه می شود که شامل عوامل وراثتی، رعایت نکردن رژیم غذایی، استفاده نادرست از مسواک و خمیردندان، ابتلا به بعضی بیماری ها است. این موارد ممکن است بر روی لثه تاثیر منفی بگذارند و موجب ایجاد مشکل در لثه شوند. از این رو سعی کردیم در این مقاله در رابطه با مشکلات لثه و نحوه درمان آن ها، مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع جراحی لثه

اگر دچار بیماری شدید لثه شده باشید و نیاز به جراحی لثه داشته باشید، امکان دارد یک یا چند درمان زیر برای حل مشکل توصیه شود:

۱. جراحی کوچک کردن پاکت اطراف دندان (جراحی فلپ لثه) : پاکت به فرو رفتگی بین دندان و لثه گفته می شود. زمانی که لثه دچار التهاب یا عفونت شود، این شیار عمیق تر شده و فضای بسیار مناسبی را جهت رشد میکروب ها ایجاد می کند. در این عمل، جراح لثه را می برد و به سوی بالا تا میزند تا موجب بتواند اقدام به تمیز کردن میکروب ها و آلودگی های زیر آن کند. پس از آن بافت لثه به دور دندان بخیه زده می شود تا مجددا رشد کند و دندان را احاطه نماید.

۲. جراحی بازسازی لثه : در این نوع جراحی، برشی در خط لثه ایجاد می گردد و بافت بریده شده کنار می رود تا باکتری ها و آلودگی ها از بین بروند. سپس، پیوند استخوان، غشاء یا پروتئین های محرک بافت در آنجا قرار داده می شود تا به بازسازی بافت لثه کمک کند.

۳. جراحی افزایش طول تاج دندان : در این روش، بافتی که رشد بیش از حد داشته، روی دندان ها را می پوشاند و لبخند لثه ای ایجاد می کند، برداشته می شود. به این ترتیب لثه ها کوتاه شده و دندان ها بلندتر به نظر می رسند. این درمان جراحی لثه برای یک لبخند زیبا ساخته شده است.

۴. پیوند بافت نرم : برای انجام جراحی پیوند لثه، تکه‌ای از بافت نرم از قسمت دیگری از دهان برداشته شده و به بافت لثه پیوند زده می‌شود تا بافت لثه از دست رفته جبران شود و بافت لثه در حال پسروی بازیابی شود. این جراحی لثه برای زیبایی یا درمان کردن بسیاری از بیماری های لثه انجام می شود تا نواحی قابل مشاهده اطراف ریشه دندان را بپوشاند و زیبایی و سلامت دندان ها را بهبود بخشد.

البته قابل ذکر است در صورت بیماری های خفیف لثه مانند التهاب لثه نیاز به جراحی نیست و می توان با دارو و دهانشویه های طبیعی آن را برطرف کرد.

آیا در عمل جراحی لثه از بی حسی استفاده می شود؟

در روش های دندانپزشکی، بی حسی موضعی بر روی بافت های دهان با استفاده از یک سواب پنبه ای اعمال می گردد تا از درد در بافت های سطحی ممانعت کند؛ همچنین می توان از بی حسی موضعی برای زخم ها و نقاط دردناک و حساس داخل دهان استفاده کرد. آمپول بی حسی دندان در ناحیه خاصی از دهان از ایجاد درد و ناراحتی در حین عمل جلوگیری می کند. این کار با مسدود کردن اعصاب حسی که درد را منتقل می‌کنند و بی‌حس کردن بافت‌های دهان انجام می‌شود.متاسفانه همه روش‌های انجام شده توسط دندانپزشکان به سادگی جرمگیری و تمیز کردن دندان‌ها نیستند.

بنابراین، قبل از قرار ملاقات بعدی، حتما بررسی کنید که آیا روش جراحی لثه نیاز به بیهوشی دارد یا خیر. قبل از جراحی لثه، با استفاده از بی حسی موضعی، دهان بی حس می شود تا راحت باشید. همینطور احتمالا جرمگیری و تمیز کاری دندانها انجام می شود. اگر بیماری خاصی دارید یا دارویی مصرف می کنید حتما قبل از جراحی لثه به دندانپزشک اطلاع بدهید.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر لثه در شرق تهران در جدول زیر لیست شده است:

? سطح دندانپزشک تخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
?  مهارت و تخصص دارای تخصص کافی باشد
❤️ برخورد با بیمار داشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
?  هزینه طبق نوع بیماری ،تخصص و تجربه پزشک

10 تا از بهترین دکتر لثه در شرق تهران را بشناسید!

دکتر قدیر صدری فقیهیدکتر قدیر صدری فقیهی

دکتر قدیر صدری فقیهی جراح دندانپزشک، دارای دکترای حرفه ای دندانپزشکی می باشد. همچنین پروانه طبابت خود را در سال1397 دریافت کرده است. ایشان می توانند به شما در درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به دهان و دندان کمک شایانی کنند. دکتر قدیر صدری با مهارت و تجربه خود در حوزه جراحی دهان و دندان، به عنوان یکی از بهترین جراحان دندانپزشکی در شرق تهران شناخته می‌شود.

خدمات:

 • دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • جراحی لثه
 • درمان ریشه دندان
 • پرکردن دندان

آدرس: تهران، تهرانپارس، شرق خیابان قزوینى، روبروى مسجد پارک پلیس، پلاک ٤٤

تلفن تماس: 02177366709

دکتر رضا دالوندیدکتر رضا دالوندی

دکتر رضا دالوندی دارای مدرک دندانپزشکی و جراحی لثه(پریودانتیکس) است که با شماره نظام پزشکی 7942 فعالیت می کند؛ دکتر رضا دالوندی یکی از بهترین دکتر لثه در شرق تهران است. ایشان در لیست دندانپزشکان بسیار مجرب و معروف می باشند. دکتر دالوندی دارای مدرک تخصص جراحی لثه است که می تواند انواع بیماری های لثه را با علم و دانش بالای خود برطرف سازد. وی رفتار کاملا محترمانه و برخورد بسیار مودبانه با تمامی بیماران مراجعه کننده به مطب شان دارند.

خدمات:

 • درمان لثه
 • کاشت ایمپلنت
 • دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، بعد از چهارراه کوکاکولا، روبری خیابان اول، پلاک807، طبقه اول غربی

تلفن تماس: 77477425

دکتر فرهاد خان مدرسدکتر فرهاد خان مدرس

دکتر فرهاد خان مدرس جراح دندانپزشک با کد نظام پزشکی 127176 در تهران می باشد؛وی مدرک تحصیلی خود را از کشور آلمان دریافت کرده است. ایشان در زمینه درمان لثه تجربه بالایی دارند که می توانند خدمات بسیار خوبی در اختیار تمامی بیماران عزیز قرار دهند. وی جزو دندانپزشکان بسیار حاذق اند که همیشه سعی در جلب رضایت بیماران نسبت به درمان خود دارند. ایشان در محدوده تهرانپارس از تجهیزات بسیار مدرن جهت درمان بیماران استفاده می کنند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت
 • لمینت کامپوزیتی
 • عصب کشی دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: تهرانپارس، چهار راه تیرانداز، شماره ۱۶۷، ساختمان پزشکان، طبقه سوم، واحد ۱۲

تلفن تماس:02177715481

دکتر هشام سلیمانیدکتر هشام سلیمانی

دکتر هشام سلیمانی یکی از بهترین دکتر لثه در شرق تهران است که توانسته مدرک دکترای حرفه ای دندانپزشکی اخذ نماید؛ ایشان توانسته خدمات درمانی که در کلینیک ارائه می کند را با استفاده از بهترین و به روزترین ابزار و تجهیزات انجام دهد. ایشان همیشه تلاشش را به کار می گیرد که نکات بهداشتی را رعایت کند تا سلامت بیماران به خطر نیفتد. وی جزو دندانپزشکان بسیار مجرب و مشهور شهر تهران می باشد که بسیاری از افراد شهر تهران بخصوص محدوده شرق تهران برای حل مشکلات خود به مطب ایشان مراجعه می کنند.

خدمات:

 • ایمپلنت ترمیم دندان
 • کاشت دندان
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • عصب کشی دندان
 • جرمگیری دندان
 • جراحی لثه

آدرس: خیابان ظفرقندی196، نبش خیابان طاهری، پلاک34، ساختمان پزشکان تهرانپارس، طبقه4، واحد43

تلفن تماس:02126809012

دکتر فردیس نصیریاندکتر فردیس نصیریان

دکتر فردیس نصیریان یکی از بهترین دکتر لثه در شرق تهران است؛ ایشان توانسته است که در رشته دکترای دندانپزشکی سال 1390 فارغ التحصیل گردد؛ ایشان مدرک فلوشیب زیبایی و ترمیمی در شهر تهران دارند؛ کلینیک ایشان دارای دو گواهینامه بین المللی از کشور ژاپن و از موسسه بین المللی کشور آمریکا است. وی در مطب خود از خدمات دندانپزشکی با بروزترین متد ها و دستگاه های پیشرفته برای درمان شما عزیزان استفاده می کند.

خدمات:

 • عصب کشی دندان
 • انجام کلیه خدمات دندانپزشکی
 • ترمیم های زیبایی
 • درمان های ریشه
 • کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت های آمریکایی
 • جراحی لثه و دندان های عقل
 • درمان های اطفال و ارتودنسی ثابت و متحرک
 • سفید کردن دندان ها با جدیدترین متد روز دنیا

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی ستاد نیرو هوایی، کوچه ایل خان، ساختمان پزشکان بقراط، دندانپزشکی آرامیس

تلفن تماس:33325009-021

در صورت عدم درمان بیماری لثه، چه مشکلی رخ می دهد؟

درمان به موقع هر یک از بیماری های لثه توسط بهترین دکتر لثه در شرق تهران از بوجود آمدن عوارض بعدی جلوگیری می کند. در صورت عدم درمان بیماری لثه، این مشکل گسترش می یابد و دندان ها، استخوان فک و بافت های اطراف را تحت تاثیر قرار می دهد. عدم درمان به موقع بیماری لثه عوارضی به شرح زیر دارد:

 • آبسه کردن یا عفونت کردن لثه
 • بیماری پیشرفته لثه یا تخریب شدن استخوان فک
 • دهان خندقی؛ در صورت بروز این مشکل، عفونت باکتریایی سبب به وجود آمدن زخم در لثه می گردند.

مطالعات نشان داده است که اگر مشکل لثه به خوبی و به موقع درمان نشود، ممکن است سبب بروز مشکلات دیگر شود؛ این بیماری ها با بیماری های قلبی و عروقی و سکته مغزی ارتباط دارد. بیشتر خانم های باردار در صورت ابتلا به بیماری های لثه، دچار مشکل می شوند.در صورت عدم درمان بیماری لثه، چه مشکلی رخ می دهد؟

روش های درمان انواع بیماری لثه

برای درمان انواع بیماری های لثه، از روش های مختلفی استفاده می شود که هر یک از آن ها می توانند تاثیر بسزایی روی از بین رفتن مشکل بگذارند؛ در ادامه بعضی از این روش های درمانی را ذکر خواهیم کرد:

روت پلنینگ: روت پلنینگ در واقع یک روش درمانی محسوب می شود که برای درمان بیماری خفیف لثه استفاده می شود. در این روش پلاک از روی دندان برداشته شده و تمامی پلاک ها از بین می روند. در برخی از بیماران امکان پولیش دندان برای از بین بردن لکه ها و صاف شدن سطح دندان وجود دارد. اگر بیماری لثه شما شدید است، جرمگیری عمیق زیر خط لثه ضروری است.

جرم گیری: در این روش، دندانپزشک از دستگاهی به نام جرمگیر استفاده می کند تا تمام پلاک ها و جرم ها را از روی دندان ها و زیر خط لثه پاک می کند. اگر تارتار بیش از حد زیر خط لثه پیشرفت کرده باشد، پوسته ریزی عمیق تری انجام می شود.

ارتودنسی: در بیشتر موارد نامرتبی دندان ها، مسواک زدن دندان ها را غیرممکن می کند. رعایت بهداشت دهان با دندان های کج، کاری بسیار دشوار است و می تواند ما را به بیماری لثه سوق دهد. برای انجام این روش از بهترین دکتر ارتودنسی در شرق تهران نیز می توانید کمک بگیرید.

کلام آخر

هر فردی امکان دارد در طول زندگی خود دچار مشکلات و بیماری های لثه شود؛ هر یک از این بیماری ها بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آیند و نشانه های بسیار زیادی را از خود بروز می دهند؛ برای درمان این بیماری ها، باید در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید و از دندانپزشک متخصص کمک بگیرید؛ همین مسئله سبب شده که ما در این مقاله اطلاعات کافی در رابطه با مشکلات لثه و درمان آن ها در اختیار شما قرار دهیم و 5 تا از بهترین دکتر لثه در شرق تهران را به شما معرفی کردیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم  و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بیماری های لثه دارید، می توانید از طریق سایت ایران دنتال با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا