جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران⭐️【سال1403】❤️

ما در این مقاله تعدادی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران را برای شما نام می بریم. تعداد زیادی از افراد برای داشتن ظاهری زیباتر، به دنبال زاویه سازی فک خود هستند و از متخصص پروتز فک برای داشتن چهره ای جذاب تر، کمک می گیرند. زاویه سازی فک یکی از جراحی های بسیار پرطرفدار می باشد که نه تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، حتی امکان دارد برای رفع مشکلات مادرزادی یا ضربه انجام پذیرد. جراحی پروتز فک باعث افزایش میزان تناسب چانه و اعتماد به نفس افراد می شود. اگر شما هم قصد انجام این نوع جراحی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب نمایید.

پروتز زاویه فک چگونه انجام می شود؟

جراح متخصص برای انجام این روش، ابتدا فرم صورت را به طور کامل طراحی می کند. سپس پروتز فک را بر اساس آن برش می دهد. پس از برش پروتز، آن را در محل برش قبلی قرار می دهد. در انتها جراح پروتز را در جای خود با پیچ محکم می کند و محل برش را بخیه می زند، البته پروتزهای پیش ساخته مفیدتر هستند و بسته به اندازه صورت و مقدار اضافی در اندازه های بزرگ، کوچک و متوسط ​​استفاده می شوند.

در واقع پروتز را می توان بدون پیچ در استخوان فک قرار داد، اما جراحان ترجیح می دهند آن را تعمیر کنند تا از تغییرات احتمالی در پروتز جلوگیری شود. توجه داشته باشید که زاویه گذاری فک با یک پروتز با کمک بیهوشی عمومی انجام می شود. برای قرار دادن پروتز در دهان ابتدا برش کوچکی در دهان ایجاد می شود. بنابراین هیچ اثری از جراحی روی صورت باقی نمی ماند. جراحان می توانند که این جراحی را هم برای آقایان و هم برای خانم‌هایی که احساس می‌کنند چانه‌شان عقب رفته یا کوچک‌تر از بقیه قسمت‌های صورتشان می باشد انجام دهند.

پروتز زاویه فک چگونه انجام می شود؟
دکتر علی بخشنده فرد
دکتر مصطفی مهرابی
دکتر محسن خوری
مهدی رنجبر پازوکی
دکتر علی لطفی

انواع پروتز برای زاویه فک

هم اکنون بسیاری از جراحان از جمله بهترین جراح فک و صورت در شرق تهران جهت زاویه دهی فک، از دو نوع پروتز استفاده می کنند: پروتزهای پلی اتیلن (به نام مدپور) و پروتزهای سیلیکونی شامل این موارد می باشند. پروتزهای سیلیکونی و مدپور هر دو گزینه های عالی برای شیب فک هستند.

 • ایمپلنت‌های سیلیکونی را می توان در داخل گونه در یک پاکت قرار داد، جایی که محصور شده و در بالای استخوان محکم نگه داشته می‌شوند. این پروتزها انعطاف پذیرتر و هزینه کمتری دارند و امکان جابجایی شان نیز وجود دارد. علاوه بر این، این پروتزها به مرور زمان توسط استخوان زیرین جذب می شوند. پروتز سیلیکونی را می توان به راحتی وارد کرد و برداشت. این پروتز نیازی به پیچ ندارد.
 • پروتز مدپور دارای اندازه ها و شکل های مختلف است و امکان برش آن به طور خاص برای هر بیمار وجود دارد. قرار دادن و حذف Medpor پیچیده تر می باشد. پروتز مدپور جابجا نشده و توسط استخوان زیرین جذب نمی شود، بلکه به طور مستقیم در فک پایین پیچ می شود و با گذر زمان با استخوان های اطراف یکپارچه می شود. به همین دلیل حذف آن دشوار است.

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران را بشناسید!

دکتر علی بخشنده فرد

دکتر علی بخشنده فرد یکی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران می باشد که دارای مدرک تخصصی جراحی دهان و فک و صورت است و دارای بورد تخصصی جراحی فک و صورت از دانشگاه تهران می باشد. ایشان به بیماران با استفاده از تجهیزات کاملا مدرن و راه حل های جدید علمی خدمات ارائه می دهد. حالا شما می توانید برای انجام جراحی فک به مطب ایشان در شرق تهران محدوده تهرانپارس مراجعه کنید.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • اصلاح بد فرمی فک
 • جراحی داخلی دهان
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان‌های نهفته

آدرس: تهران، تهرانپارس، فلکه اول تهرانپارس، نبش 154 شرقی

تلفن تماس: 02177729010

دکتر مصطفی مهرابی

دکتر مصطفی مهرابی یکی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران است؛ ایشان در شهر تهران توانسته مدرک تخصصی جراحی فک و صورت و درمان های پیشرفته در زمینه پروتز را اخذ نماید. ایشان شهرت و محبوبیت زیادی بین مردم دارد؛ دکتر مهرابی در لیست برترین جراحان فک قرار گرفته اند که بهترین خدمات را در اختیار مردم قرار می دهد.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • درمان های پیشرفته ایمپلنت
 • جراحی های زیبایی صورت
 • جراحی دندان عقل
 • پروتز فک
 • جراحی سینوس لیفت

آدرس: تهران، بین باقری و فلکه دوم تهرانپارس، نبش خیابان گلشنی

تلفن تماس: 0217774317

دکتر محسن خوری

دکتر محسن خوری یکی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران است؛ دکتر خوری در شهر بزرگ تهران با شماره نظام پزشکی 39315 فعالیت می کند. ایشان شغل خود را بادقت و نظم بسیار زیادی انجام می دهند و سعی می کند برای کارهای خود صبر و حوصله بالایی داشته باشد، به طوری که هیچ استرسی به بیمار منتقل نمی شود. شما می توانید برای درمان های مربوط به فک به مطب ایشان در نارمک مراجعه نمایید.

خدمات:

 • ایمپلنت (کاشت دندان)
 • انواع لمینت
 • جراحی انتهای ریشه اپیکو
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • جراحی دندان های عقل و نیش نهفته
 • جراحی ناهنجاری های فکی

آدرس: تهران، نارمک، سی متری آیت، پایین تر از چهار راه تلفنخانه، روبروی بانک ملت، ساختمان یاس، طبقه اول، واحد 6

تلفن تماس: 02177952018

دکتر مهدی رنجبر پازوکی

دکتر مهدی رنجبر پازوکی یکی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران هستند. ایشان متخصص جراحی فک و دهان و صورت اند. وی به دلیل تشخیص عالی و به موقع خود می توانند به بیماران جهت برطرف کردن بسیاری از مشکلات و نا هنجاری های مربوط به فک و صورت کمک کنند. وی علاوه بر تسلط و تخصص بالا و اخلاق بسیار خوب باعث جلب اعتماد بیماران به خود می شوند. به شما عزیزان توصیه می کنم برای مشکلات جراحی فک و صورت خود به مطب وی در محدوده شهرک تهرانپارس مراجعه کنید.

خدمات:

 • جراحی ایمپلنت های پیشرفته
 • جراحی دندان های نهفته
 • اصلاح ناهنجاری های فکی
 • جراحی زیبایی صورت
 • درمان شکستگی های فک

آدرس: تهران، تهرانپارس، فلکه سوم، ضلع شمال غربی، ساختمان پارسیان، پلاک 338، طبقه 3، واحد 9

تلفن تماس: 02177720851

دکتر علی لطفی

دکتر علی لطفی متخصص بیماری ها و ضایعات دهان دندان و فک است که ایشان را با لقب یکی از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران می شناسند؛ ایشان عضو هیئت علمی بخش پاتولوژی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و مدیر گروه بخش آسیب شناسی دهان فک و صورت است. وی در کار خود تجربه و مهارت بسیار زیادی دارد.

خدمات:

 • تشخیص و آسیب شناسی بیماری های دهان و فک و صورت
 • جراحی لثه
 • ایمپلنت دندان
 • ارتودنسی دندان
 • دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • پروتزهای دهان و دندان
 • جراحی دهان فک و صورت

آدرس: تهران، رسالت، خیابان آیت شمالی، نرسیده به فرجام، نبش زمرد شرق

تلفن تماس: 02177808045

خطرات جراحی پروتز زاویه سازی فک

در جراحی پروتز فک مانند هر یک از جراحی های دیگر، عوارض احتمالی وجود دارد که شامل عفونت، عدم تقارن و نارضایتی بیمار می باشد البته این موارد جزو شایع ترین نگرانی ها و خطرات این جراحی است. بروز عفونت به دلیل انجام جراحی زاویه ایمپلنت فک با خطر سایر ایمپلنت های صورت تفاوت بسیار زیادی ندارد و بسیار کم است (یک درصد). عدم تقارن همچنین می تواند رخ دهد زیرا فک پایین ممکن است به طور طبیعی نامتقارن باشد یا ممکن است دارای برجستگی هایی باشد که برای دستیابی به سطح صاف و یکدست برای کاشت ایمپلنت، نیاز به سوهان دارد. یک جراح مجرب می داند که چگونه این مشکلات را در صورت بروز برطرف کند، در غیر این صورت پروتزها می توانند آنها را بدتر کنند.

به طور کلی عوارض ناشی از افزایش زاویه فک پایین با پروتز فک نادر و معمولا جزئی است. اما با این حال، افراد از نظر آناتومی، واکنش‌های فیزیکی و توانایی در بهبود بسیار متفاوت هستند. نتیجه این جراحی هرگز به طور قطعی قابل پیش بینی نیست. عوارض آن ممکن است شامل هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست باشد که باید توسط جراح برداشته شود)، تورم و کبودی، عفونت و واکنش به بیهوشی باشد. شما می‌توانید با رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های جراح خود قبل و بعد از عمل، ریسک ناشی از این جراحی را تا حد امکان کاهش دهید.

 خطرات جراحی پروتز زاویه سازی فک

دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز برای زاویه سازی فک

بیشتر بیماران بعد از این جراحی، ناراحتی قابل توجهی را تجربه نمی‌کنند. درد و تورم تا حد ممکن با داروهای تجویز شده توسط جراح کنترل می‌شود. جراح به شما توصیه خواهد کرد تا چند روز بعد از جراحی سر خود را بالا گرفته و تا حد امکان ثابت نگه دارید تا تورم به کم ترین حد برسد.

جراح، دستورالعمل‌های دقیق‌تری برای از شروع دوباره  فعالیت‌های عادی و روزمره به شما می‌دهد. اما به طور کلی باید حداقل به مدت دو هفته از فعالیت‌های شدید، مانند رابطه جنسی و کارهای سنگین خانگی پرهیز کنید البته باید گفت انجام پیاده روی و کشش‌های ملایم بعد از یک هفته ایرادی ندارد. تا چند ماه از سیگار و مصرف دیگر دخانیات، حمام بخار و سونا خودداری کنید. مهم‌تر از همه، داشتن استراحت کافی می باشد تا به بدن‌تان اجازه دهید انرژی خود را صرف ترمیم نماید.

کلام آخر

پروتز زاویه فک، یک عمل جراحی بسیار سبک با دوره نقاهت کوتاه است. این جراحی می‌تواند موجب تغییرات قابل توجهی در ظاهر فک شما شود. عوارض ناشی از این جراحی محدود هستند و شما می توانید با انتخاب یک جراح ماهر و باتجربه این عوارض را به حداقل برسانید. نتایج بدست آمده از این روش برخلاف سایر روش‌های غیر جراحی برای اصلاح زاویه فک، ماندگاری بالاتری دارند و ظاهری کاملا طبیعی به شما می‌بخشد.

ما در این مقاله سعی کردیم 5 تا از بهترین دکتر پروتز فک در شرق تهران را به شما معرفی کنیم، امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و هر گونه پیشنهاد و انتقادی در این زمینه دارید، ما منتظر شنیدن آن ها هستیم و می توانید با ما در سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام مونا هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا