دندانپزشک پروتزهای دندانی

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در ونک⭐️【سال1403】❤️

در این مقاله لیستی از بهترین دکتر پروتز فک در ونک را برای شما تهیه کرده ایم. بسیاری از افراد برای داشتن ظاهری زیباتر، به دنبال زاویه سازی فک می باشند و از متخصص برای داشتن چهره ای جذاب، کمک می گیرند؛ زاویه سازی فک جزو جراحی های بسیار پرطرفدار می باشد که تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار نمی گیرد و ممکن است برای رفع مشکلات مادرزادی یا ضربه انجام گیرد؛ جراحی پروتز فک موجب افزایش میزان تناسب چانه می شود و اعتماد به نفس افراد را افزایش می دهد؛ اگر شما نیز قصد انجام جراحی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

جراحی پروتز فک

پروتز زاویه فک موجب افزایش یافتن عرض یک سوم پایینی صورت می گردد. خط فک ضعیف را می توان خط فک نامشخص در نظر گرفت. در واقع چانه و فک نیز می توانند به عدم تعادل صورت کمک شایانی می کنند. پروتزها تجهیزاتی اند که با استفاده از فناوری ها و مواد مدرن و سازگار با بدن انسان ساخته می شوند، آن ها نیز جنبه زیبایی و جنبه درمانی دارند. جهت زاویه سازی فک با پروتز از نمونه هایی استفاده می شود که جراح متخصص می تواند در فک استفاده نماید. دوام پروتزها دلیل اصلی تمایل افراد به کاشت آن ها می باشد. روش های دیگر زاویه سازی فک و صورت ساده تر اند ولی آن ها فقط چند ماه دوام می آورند. به همین علت کسانی که قصد زاویه سازی دائمی صورت خود را دارند، از پروتز فک استفاده می نمایند.

جهت انجام دادن این جراحی، ابتدا جراح فرم صورت را به صورت کامل طراحی می نماید و پس از آن متناسب با آن، پروتز را تراش می‌دهد. پس از تراش دادن پروتز، در ناحیه مورد نظر که از پیش برش داده شده، قرار گرفته می شود؛ در پایان، جراح پیچ پروتز را استفاده می کند و آن را در بخش خود فیکس می‌‌کند و ناحیه برش را با بخیه می‌‌بندد؛ دز حقیقت، پروتزهایی گذشته که ساخته شده اند، دارای استفاده بیشتری اند که اندازه های مختلف بزرگ، کوچک، متوسط است؛ این پروتزها متناسب با اندازه صورت و میزان اضافه کردن مورد استفاده قرار می گیرند.

در حقیقت می‌‌توان پروتز را بدون پیچ در فک گذاشت اما جراح متخصص جهت جلوگیری کردن از تغییر دادن احتمالی در پروتز ترجیح می‌‌دهند آن را فیکس نماید؛ لازم به ذکر است که جراحی زاویه سازی فک با پروتز با کمک بیهوشی عمومی انجام می گیرد؛ جهت گذاشتن پروتز در دهان، باید ابتدا یک برش کوچک در ناحیه دهان ایجاد می شود. بنابراین هیچگونه ردی از جراحی روی صورت باقی نمی‌‌ماند. برای انجام پروتز فک می توانید به بهترین دکتر پروتز فک در تهران مراجعه کنید.

جراحی پروتز فک

انواع پروتز فک

پروتز فک انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها به نوعی مورد استفاده قرار می گیرند؛ انواع آن به شرح زیر است:

پروتز پلی‌‌اتیلنی : این پروتز در کشور ما با نام “مدپور” شناخته می‌‌شود که بهترین نوع پروتز جهت زاویه سازی فک است. این نوع پروتز فک دارای مدل‌ها و اندازه‌های متنوع است؛ دندانپزشک متخصص می تواند این نوع پروتز را در تناسب با ساختار صورت فرد، برش دهد و بسازد؛ از این رو زاویه سازی فک با پروتز پلی اتیلنی دارای جلوه‌ای طبیعی است.

پروتز سیلیکونی : این نوع پروتزها دارای تنوع کمتری است، از این رو برای کسانی استفاده می شود که فرم صورتشان خاص نیست و هیچ گونه نیازی به پروتزهایی با ویژگی‌های بسیار خاص ندارد. جراحی زاویه سازی فک با نوع پروتز سیلیکونی در مقایسه با مدپور ساده‌تر می باشد.

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر محمد قاسم شمسخیابان ملاصدرا، بعد از چهارراه شیخ بهائی
دکتر عباس خدایاری نمینیملاصدرا، خیابان شیراز شمالی
دکتر نیکو هجرانتهران، بزرگراه کردستان
دکتر حسین بهنیاولیعصر، میدان ونک
دکتر مهدی سزاوارمیدان ونک، خیابان گاندی شمالی

10 تا از بهترین دکتر پروتز فک در ونک را بشناسید!

دکتر محمد قاسم شمس

دکتر محمد قاسم شمس متخصص جراحی دهان، فک و صورت و دندانپزشک می باشد؛ ایشان یکی از بهترین دکتر پروتز فک در ونک است که می تواند انواع جراحی های دهان و فک را به بهترین نحو انجام دهد؛ وی جزو دندانپزشکان بسیار مشهور و محبوب است که توانسته نظر بسیاری از افراد را جلب نماید؛ ایشان با تمامی مردم رفتار و برخورد بسیار خوب دارد و کاملا مودبانه با آن ها برخورد می کند؛ وی در لیست دندانپزشکان بسیار پرطرفدار است.

خدمات:

 • جراحی فک
 • عصب کشی
 • ایمپلنت

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از چهارراه شیخ بهائی، بیمارستان بقیه الله

تلفن تماس: 02188050435

دکتر عباس خدایاری نمینی

دکتر عباس خدایاری نمینی یکی از بهترین دکتر پروتز فک در ونک است که دارای تخصص و مهارت بسیار زیادی در این زمینه می باشد؛ وی متخصص جراحی دهان، فک، صورت است که می تواند انواع جراحی را با مهارت بسیار زیاد انجام دهد؛ ایشان یک دندانپزشک بسیار باحوصله و مودب است که با تمامی بیماران رفتار و برخورد کاملا محترمانه دارد؛ وی در حقیقت تمام سعی خود را به کار می گیرد که رضایت بیماران را جلب نماید.

خدمات:

 • جراحی دندان عقل
 • جراحی فک

آدرس: تهران، ونک، ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، نبش کوچه غفوری، بالای فروشگاه نگین شیراز، پلاک 4، واحد 2 شمالی

تلفن تماس: 02188058224

دکتر نیکو هجران

دکتر نیکو هجران متخصص دهان و فک و صورت است؛ ایشان جزو متخصصان بسیار مجرب و حرفه ای است که می تواند انواع مشکلات مربوط به دهان و فک و صورت را به خوبی برطرف سازد؛ وی تجربه بسیار درخشانی در این حوزه دارد، از این رو با لقب بهترین دکتر پروتز فک در ونک شناخته شده است؛ اولین هدف ایشان، جلب رضایت تمامی مردم عزیز مراجعه کننده به مطب شان می باشد؛ دکتر هجران مدارک تخصصی در حوزه فعالیت خود اخذ کرده است.

خدمات:

 • جراحی فک
 • جراحی زیبایی صورت

آدرس: تهران، بزرگراه کردستان، بالاتر از خیابان ملاصدرا، پلاک 3

تلفن تماس: 02188882819

دکتر حسین بهنیا

دکتر حسین بهنیا متخصص جراحی دهان، فک و صورت است؛ ایشان در لیست جراحان برتر شهر تهران اند که توانسته از ابتدای فعالیت خود تاکنون، جراحی های بسیار زیادی را با موفقیت به پایان برسانند؛ وی دارای تخصص و مهارت بسیار زیادی می باشد که همین مسئله موجب شده با لقب بهترین دکتر پروتز فک در ونک شناخته شود؛ دکتر بهنیا رضایت تمامی بیماران را با رفتار مودبانه جلب کرده است.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی فک
 • جراحی چانه
 • جراحی فک

آدرس: ولیعصر، میدان ونک، روبروی درب اورژانس بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی

تلفن تماس: 02188773500

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار یکی از بهترین دکتر پروتز فک در ونک است. ایشان متخصص جراحی دهان و فک و صورت است و در ضمن در هیئت علمی دانشگاه عضو می باشد. ایشان سال ۱۳۷۱ توانست به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد تهران راه پیدا کند و تحصیلات خود را ادامه دهد و در ادامه در سال ۱۳۸۰ به دانشگاه تبریز برای تکمیل کردن دوره رزیدنتی در زمینه تخصصی جراحی دهان و فک و صورت وارد شد. دکتر مهدی سزاوار در هیئت علمی دانشگاه تبریز از سال ۱۳۸۷ عضو بوده است و هم اکنون در بیمارستان بوعلی دارای سمت اتندینگ رزیدنت های جراحی دهان و فک و صورت است.

خدمات:

 • جراحی بازسازی فک ها
 • انواع جراحی‌های نهفتگی دندانی
 • جراحی ایمپلنت های دندانی
 • درآوردن کیست ها و تومورهای دهانی و فکی
 • کامپوزیت و لمینت و ایمپلنت دندان

آدرس: میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی شرقی، پلاک ۷، طبقه ۱، واحد ۲

تلفن تماس: 02188784967

نکات مهم پس از جراحی پروتز فک

پس از این که جراحی پروتز فک به پایان رسید، یاید به برخی نکات مهم توجه نمایید تا از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری شود؛ برخی از این نکات را در ادامه شرح خواهیم داد:

 • ممکن است پس از جراحی، کمی درد داشته باشید که کاملا طبیعی است.
 • جراح یک نوار بر روی فک شما قرار می دهد که باید آن را تا مدت 7 روز نگه دارید.
 • پس از جراحی، احتمال بروز کبودی و تورم تا مدت 7 روز وجود دارد پس نباید نگران باشید.
 • در صورتی که بخیه های شما جذبی نبودند، باید پس از یک هفته از متخصص بخواهید که بخیه ها را بکشد.
 • شما می توانید پس از یک هفته استراحت، فعالیت های روزانه خود را مجدد آغاز کنید.
نکات مهم پس از جراحی پروتز فک

مزایای جراحی فک

جراحی فک با مزایا و فواید بسیار زیادی همراه است که در ادامه برخی از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

 • تنظیم کردن دندان های فک پایین و بالا زمان باز بودن دهان
 • به وجود آوردن عدم تقارن در فرم صورت
 • کم کردن درد ناشی از اختلال در مفصل فک
 • درمان کردن آسیب ها یا اختلالات طبیعی مرتبط با صورت از جمله شکاف کام
 • جلوگیری کردن از آسیب دیدن یا سایش دندان
 • راحت تر انجام دادن فعالیت هایی از جمله جویدن و بلعیدن
 • عیب یابی اختلالات تنفسی از جمله تنفس دهانی و توقف تنفس در خواب

کلام آخر

برخی از افراد برای داشتن ظاهری جذاب تر و مدرن تر، به دنبال جراحی های زیبایی می باشند که جراحی پروتز فک یکی از این جراحی های بسیار پرطرفدار است و اکثر افراد مشهور و معروف در دنیا این جراحی را انجام می دهند؛ امروزه تعداد کسانی که از این جراحی استفاده می کنند بسیار افزایش یافته، از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با این جراحی در اختیار شما قرار دهیم و 5 تا از بهترین دکتر پروتز فک در ونک را به شما معرفی کنیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار متشکر هستیم و در صورتی که انتقاد یا پیشنهاد در زمینه جراحی پروتز فک دارید، می توانید با ما در سایت در میان بگذارید.

امتیاز دهید

مونا اشتری

سلام مونا هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا