جراحی فک و صورت

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران❤️【سال1403】⚡

ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران را به شما معرفی نماییم. بعضی از افراد در صورت، فک ها و همچنین دهان خود دارای ناهنجاری هایی می باشند‌. برای مثال فک پایین این افراد خیلی جلو تر و یا عقب تر از حالت طبیعی خود قرار دارد. در کسانی که فک بالای آن ها به اندازه رشد نکرده باشد، ممکن است بینی شان بزرگ به نظر برسد. این افراد با استفاده از حراجی فک توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می توانند این اختلال را حل کنند.

جراحی فک و صورت چیست؟

رشته جراحی فک و صورت از رشته های تخصصی دندانپزشکی می باشد.  در حیطه جراحی ترمیمی صورت، جراحی حفره دهان، تروما صورت و زیبایی نقش دارد. بهترین جراح فک و صورت در نیاوران برای درمان و همچنین تشخیص بسیاری از بیماری ها، نقص ها و صدمه های سر، صورت، گردن، بافت های سخت، فک ها و همچنین بافت های نرم که در ناحیه دهان موجود می باشد، آموزش ها و دوره های بسیار زیادی می بیند.

به طور معمول جراحی دهان، فک و صورت کاری گروهی می باشد و با همکاری متخصصین ارتودنسی انجام می گردد. همچنین اگر شما نیاز به انجام کار ارتودنسی دارید، می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنید. لازم به ذکر است که جراحی دهان، فک و صورت و همچنین ارتودنسی از جمله رشته های مهم و تخصصی در حیطه دندانپزشکی هستند.

جراحی فک و صورت چیست

مزایای جراحی فک و صورت در نیاوران

مزایا جراحی فک و صورت به شرح زیر می باشد:

 1. همان طور که در مطالب فوق گفته شد، ممکن است فک بالا یا پایین شما، به اندازه کافی رشد نکرده باشد. یا در بعضی موارد بیش از حد مجاز رشد کرده باشد. این حالت موجب جلو آمدن یا عقب رفتن بیش از اندازه فک ها می شود. شما با مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می توانید این ایراد را از بین ببرید.
 2. ناهنجاری های دهان، فک و صورت موجب به جود آمدن مشکلاتی از قبیل خواب، تغذیه، تنفس و همچنین صحبت کردن می شود. این مشکل با استفاده از جراحی ارتوگناتیک و یا ارتودنسی همراه جراحی فک و صورت انجام می گردد.
 3. اگر می خواهید نتیجه خیلی خوبی از جراحی دهان، فک و صورت خود توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران داشته باشید، باید به همراه کار جراحی، ارتودنسی نیز انجام دهید. با استفاده از این دو کار در کنار هم، روابط فک و دندان های شما بهبود پیدا می کند. همچنین صاحب لبخندی زیبا تر می شوید.
 4. در زمانی که صورت شما به خاطر وجود مشکلات دهان، فک و صورت نامتقارن باشد، با مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در نیاوران و انجام کار ارتوگناتیک یا همان ارتوسرجری می توانید این نقص را بر طرف نمایید.
 5. اگر لب ها به خاطر وجود ناهنجاری های دهان، فک و صورت به هم نمی رسند، با استفاده از جراحی فک و صورت می توانید به بهترین جراح فک و صورت در تهران مراجعه کنید و این مشکل را بر طرف نمایید.

10 تا از بهترین دکتر لثه در تهران به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر علیرضا جهانگیرنیاسعادت آباد، خیابان یعقوبی هشتم
دکتر حمید زارعیزعفرانیه، مقدس اردبیلی
دکتر فرنوش رزم آرازعفرانیه، خیابان پسیان جنوبی
دکتر فریبرز آرینزعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
دکتر مجید نعمتیزعفرانیه، میدان اعجازی

10 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران را بشناسید!

دکتر علیرضا جهانگیرنیا

دکتر علیرضا جهانگیر

دکتر جهانگیرنیا در سال 1383 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند. ایشان در سال 1390 مدرک تخصصی دهان، فک و صورت خود را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده اند. دکتر علیرضا جهانگیرنیا هم اکنون یکی از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می باشند. همچنین دارای فلوشیپ جراحی پیشرفته و 10 سال سابقه تدریس کلاس های آمادگی رزیدنتی می باشند.

خدمات:

 •  جراحی دهان، فک و صورت
 • ایمپلنت
 • جراحی بینی

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان یعقوبی هشتم، رو به روی پارک سعادت آباد، پلاک 31

شماره تماس: 0216603616

دکتر حمید زارعی

دکتر حمید زارعی

دکتر زارعی متولد سال 1359 می باشند. ایشان از دوره دندانپزشکی در سال 1384 فارغ التحصیل شده اند و همچنین دوره تخصصی جراحی دهان، فک و صورت خود را در سال 1392 به اتمام رسانده اند. دکتر حمید زارعی عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشند. همچنین ایشان یکی از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی ناهنجاری های صورت
 • ایمپلنت چانه
 • ایمپلنت گونه
 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی زیبایی گوش

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، انتهای شادیانه، جنب باشگاه بهشت، پلاک 9، واحد 14

شماره تماس: 02132212984

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر فرنوش رزم آرا

دکتر رزم آرا متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشد. ایشان دکترای حرفه ای دندانپزشکی دارند و در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحصیل کرده اند. دکتر مهرنوش رزم آرا هم اکنون استادیار و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. ایشان جزوه یکی از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • جراحی ناهنجاری های فک
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی بینی
 • جراحی ضایعات پاتولوژیک فک

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان جنوبی، برج الماس، طبقه 5، واحد 51

شماره تماس: 02126353640

دکتر فریبرز آرین

دکتر فریبرز آرین

دکتر آرین متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. همچنین ایشان متخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی نیز می باشند. دکتر فریبرز آرین جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • جراحی ناهنجاری های دهان، فک و صورت
 • جراحی بینی
 • جراحی زیبایی پلک

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، نبش خیابان ب، طبقه بالایی بانک اقتصاد نوین، شماره 22، طبقه 2، واحد 10

شماره تماس: 02122036719

دکتر مجید نعمتی

دکتر مجید نعمتی

دکتر نعمتی دارای بورد تخصصی جراحی دهان، فک و صورت و همچنین ایمپلنت می باشند. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند و در بخش گروه جراحی دهان، فک و صورت فعالیت دارند. دکتر نعمتی از سال 1390 استادیار بخش جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه شهید بهشتی بوده اند. همچنین دکتر مجید نعمتی جزو یکی از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری های لثه
 • جراحی لثه
 • جراحی دندان نهفته
 • جراحی فک و صورت

آدرس: تهران، زعفرانیه، میدان اعجازی، بن بست بهار، پلاک 1، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 02122437498

انواع جراحی فک و صورت

انواع جراحی دهان، فک و صورت که انجام می شود شامل موارد زیر می باشد:

 1. ژینوپلاستی: این عمل برای جراحی زیبایی چانه می باشد. در این روش برای به دست آوردن ساختار زیبا و همچنین قابل قبول، عقب رفتگی چانه را اصلاح می کنند.
 2. اصلاح اپن بایت: در این عمل جراحی، قسمتی از استخوان فوقانی روی دندان را برش می دهند. در آخر توسط پیچ ها و صفحه هایی در جای خود محکم می شوند. همچنین این عمل جراحی توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران انجام می شود.
 3. اصلاح عقب رفتگی فک: بهترین جراح فک و صورت در نیاوران، این عمل را با اصلاح استخوانی که از پایه جدا شده و در قسمت پایینی فک قرار گرفته است، انجام می دهد.
 4. اصلاح جلو آمدگی فک: هنگامی که فک پایین جلو بیاید، استخوان عقب فک صورت از قسمت جلو، جدا و همچنین اصلاح می شود. شما می توانید این عمل جراحی را توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران انجام دهید.
 5. جراحی ارتفاع در فک فوقانی: در بعضی موارد  خندیدن فرد موجب می شود لثه های آن بیش تر از حد معمول نمایان شود. در این موارد بهترین جراح فک و صورت در نیاوران با کاهش فک بالایی، استخوان های اضافی را بر می دارد. این کار موجب می شود که در هنگام لبخند، لثه نمایان نشود.
 6. استئوتومی فک پایین: این عمل جراحی با استفاده از برش لثه های مجاور دندان های آسیا توسط بهترین جراح فک و صورت در نیاوران انجام می شود.

انواع جراحی فک و صورت

عوارض جراحی فک و صورت

باید در نظر داشته باشید که در حالت کلی هر عمل جراحی دارای عوارض می باشد. داشتن تجربه و مهارت جراح، عامل مثبتی در کاهش میزان این عوارض است. جراح زبردست و ماهر می بایست تمام پیچیدگی های ساختار دهان، فک و صورت بیمار را در نظر بگیرد. پس از بررسی آن ها اقدام به جراحی کند. شایان به ذکر است که بیمار باید خواسته های خود را به جراح یادآور شود. از مهم ترین و اصلی ترین عارضه این جراحی می توان به آسیب به عصب ها اشاره کرد.

آسیب رساندن به این عصب ها موجب بی حسی در دهان و همچنین صورت می شود. بهترین جراح فک و  صورت تمام تلاش خود را می کند که آسیبی به این عصب ها وارد نکند. اما در مواقعی امکان دارد که شما بعد از پایان جراحی، بی حسی در صورت خود حس کنید. توجه داشته باشید که این عارضه با گذشت زمان بهبود می یابد.

از عوارض دیگری که جراحی دهان، فک و صورت به همراه دارد، می توان به خون ریزی، عفونت، سفتی فک و همچنین عوارض دارو های بیهوشی اشاره کرد. در روزهای ابتدایی انجام جراحی، می توان به ورم و همچنین کبودی اشاره کرد. این موضوع باعث می شود که تغییرات به وجود آمده را احساس نکنید اما جای نگرانی نیست. با مرور زمان و خوابیدن ورم ها می توانید این تغییرات را مشاهده کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله 5 تا از بهترین جراح فک و صورت در نیاوران را به شما معرفی کردیم. شما در صورت احتیاج به عمل جراحی فک و صورت، شناخت کاملی نسبت به این عمل دارید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − سه =

دکمه بازگشت به بالا