ارتودنسی

بهترین دکتر ارتودنسی در ونک【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک را به شما معرفی کنیم. بسیاری از افراد از داشتن دندان های نامرتب در فک و بالا و پایین رنج می برند و به دنبال راه حلی برای درمان هستند. بهترین روشی که برای درمان نامرتبی دندان ها و ناهماهنگی بین فک ها مورد استفاده قرار می گیرد، ارتودنسی است. با انجام روش ارتودنسی نه تنها می‌توان لبخندی بسیار زیباتر داشت بلکه کمک بزرگی به عملکرد درست دهان و دندان می شود. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که تمایل دارید ارتودنسی انجام دهید می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان یک نوع علم و دانش و مهارت است که جهت اصلاح کردن نامنظمی بین دندان ها و غیرطبیعی بودن روابط بین دو فک مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که بین دندان‌ها و فک هماهنگی و تراز طبیعی وجود نداشته باشد، یک ارتودنتیست می تواند وارد عمل شود و با کمک روش های مختلف نظم و هماهنگی ایجاد نماید.

در روش ارتودنسی با کمک بریس دندان و ابزارهای دیگر ارتودنسی، می توان موجب حرکت بسیار آرام دندان‌ها و فک ها شد و بنا هنجاری ها را درمان کرد با کمک روش ارتودنسی دندان لبخند بهبود می یابد و ناهنجاری های دندانی و فکی از بین می رود.ارتودنسی چیست؟

در چه صورت ارتودنسی دندان نیاز است؟

همان طور که می‌دانید داشتن دهان و دندان بسیار زیبا تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره دارد و زمانی که دندان و فک ناهنجاری داشته باشند، زیبایی چهره خدشه دار می شود. نه تنها داشتن دندان های نامرتب موجب ظاهر بد می شود بلکه به دندان ها و لثه و مفاصل فک فشار بسیار زیادی وارد می کند و ممکن است مشکلات بسیار زیادی به وجود آورد.

از جمله مشکلات داشتن دندان های نامرتب می توان به مشکل در لثه، پوسیدگی دندان ها، مشکلات گوارشی، سخت جویدن غذا، مشکلات ظاهری، پایین آمدن اعتماد به نفس، مشکل در مسواک زدن، سردرد و میگرن شدید و … اشاره کرد. در صورت وجود هر یک از این مشکلات باید به مطب بهترین دکتر ارتودنسی درتهران مراجعه کرد و از ایشان کمک گرفت.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک را بشناسید!

دکتر امیرحسین میرهاشمیدکتر امیرحسین میرهاشمی

دکتر امیرحسین میرهاشمی متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فکی و صورتی می باشد. ایشان توانسته بورد تخصصی ارتودنسی ایران را با رتبه اول اخذ نماید. وی در هیئت علمی دانشگاه تهران عضو است و در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران رتبه اول را کسب کرده است. دکتر میرهاشمی عضو انجمن ارتودنتیست های ایران و بنیاد ملی نخبگان می باشد و در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش آموخته است. دکتر امیرحسین میرهاشمی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک است.

خدمات:

 • انواع ارتودنسی
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی پیشگیری

آدرس: تهران ونک ملاصدرا بعد از شیرازی جنب ساختمان پزشکان ملاصدرا

تلفن تماس: 02188211640

دکتر بهرام ساعدیدکتر بهرام ساعدی

دکتر بهرام ساعدی متخصص مرتب سازی دندان یا ارتودنسی می باشد. ایشان جزو دندانپزشکان بسیار مشهور و معروف شهر تهران است که بسیاری از مردم ایشان را میشناسند و برای درمان نامرتبی دندان ها و ناهنجاری فک ها به مطب مراجعه می کنند. ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک است.‌ دکتر ساعدی با تمامی بیماران خود رفتار و برخورد بسیار محترمانه و مودبانه دارد و تمام سعی خود را به کار می گیرد تا سوالات آنها را به خوبی پاسخ دهد.

خدمات:

 • خارج کردن دندان نهفته
 • خارج کردن دندان عقل
 • ارتودنسی

آدرس: تهران ونک خیابان شیخ بهایی شمالی نبش خیابان صائب تبریزی ساختمان صبا طبقه چهارم

تلفن تماس: 02188043353

دکتر شراره کرام الدیندکتر شراره کرام الدین

دکتر شراره کرام الدین متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشد. ایشان در لیست دندانپزشکان بسیار مجرب و حاذق شهر تهران که در دانشگاه تهران استادیار می باشد. بسیاری از بیماران به خوبی دکتر کرام الدین را می شناسند و برای رفع هر گونه مشکل در فجر و شکاف لب و کام و دندان خود به مطب ایشان مراجعه می کنند و از خدمات ویژه بهره می برند. وی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک است.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • درمان بیماری شکاف کام و لب

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، سمت راست، پلاک ۳، طبقه ۴، واحد ۲۰

تلفن تماس: 02188882922

دکتر فریبرز امینیدکتر فریبرز امینی

دکتر فریبرز امینی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک است ایشان متخصص ارتودنسی می باشد و می تواند برای انجام این روش از بهترین و تخصصی ترین تکنیک ها استفاده کند. ابزارهایی که در مطب دکتر امینی مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار مدرن و پیشرفته هستند که همین مسئله موجب شده که ایشان بین مردم با عنوان متخصص بسیار حرفه ای ارتودنسی شناخته شوند. اکثر مردم شهر تهران به خصوص محدوده ونک ایشان را می‌شناسند و برای رفع ناهنجاری های فک و نامرتبی های دندانی خود به مطب وی مراجعه می کنند.

خدمات:

 • ارتودنسی

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، بین شیخ بهایی و ملاصدرا، پلاک ۱۷۴، طبقه دوم

تلفن تماس: 02188055453

دکتر احمد سوداگردکتر احمد سوداگر

دکتر احمد سوداگر دندانپزشک، متخصص ارتودنسی مرتب سازی دندان می باشد. ایشان جزو دندانپزشکان بسیار مشهور و معروف شهر تهران در محله ونک محسوب می شود. وی برخورد بسیار محترمانه با مردم دارند و تمام سعی خود را به کار می گیرد که هر یک از سوالات بیماران را به درستی و با حوصله و پاسخ دهد. از این رو ایشان با لقب بهترین دکتر ارتودنسی در ونک شناخته شدند و مردم برای از بین بردن ناهنجاری های فک و دندان خود به مطبشون مراجعه می کنند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • خارج کردن دندان نهفته
 • کشیدن دندان
 • پر کردن دندان
 • عصب کشی

آدرس: تهران،‌ ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، نبش خیابان شهریار، پلاک ۱۸۱، طبقه ۱، واحد ۷

تلفن تماس: 02188057783

آشنایی با انواع ارتودنسی

ارتودنسی انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها به نوعی مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی دندان ها نصب می گردد. در ادامه انواع ارتودنسی دندان را برای شما ذکر خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد:

ارتودنسی متحرک: در صورتی که برخی از افراد نامرتبی های دندانی بسیار خفیف داشته باشند، می توانند از ارتودنسی متحرک استفاده کنند. برخی مواقع دکتر متخصص جهت اصلاح کردن عادات بد مانند مکیدن انگشت شست این ارتودنسی را برای بیمار تجویز می کند. ارتودنسی متحرک در شرایط خاص از روی دندان بیمار جدا می شود و بیمار می تواند به راحتی آن را بردارد.

ارتودنسی نامرئی: این ارتودنسی هیچ نیازی به استفاده از سیم و براکت های فلزی ندارد و هرگونه نامرتبی های دندانی خفیف را اصلاح می کند. پلاک هایی که در ارتودنسی نامرئی مورد استفاده قرار می گیرند جنسشان از پلاستیک بسیار شفاف است. ارتودنسی نامرئی همانند ارتودنسی متحرک این قابلیت را دارد که بیمار زمان غذا خوردن یا مسواک زدن به راحتی آن را از روی دندان خود جدا کند.

ارتودنسی دیمون: این نوع ارتودنسی سیستمی جدید جهت اجرای روش درمانی ارتودنسی ثابت می باشد براکت هایی که در این سیستم درمانی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار خاص هستند و قابلیت باز و بسته شدن دارند. در صورت استفاده از ارتودنسی دیمون دیگر بیمار نیازی به کش های قدیمی جهت اتصال براکت ها به سیم، ندارد. این نوع ارتودنسی جهت بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتودنسی لینگوال: در ارتودنسی لینگوال، دندانپزشک متخصص براکت های ارتودنسی را بر روی سطح دندان ها نمی چسباند و آن را بر روی پشت دندان ها قرار می دهد. همین مسئله موجب شده افراد دیگر این نوع ارتودنسی را به خوبی مشاهده نکنند. جهت استفاده ازین ارتودنسی به لابراتوارهای بسیار پیشرفته نیاز است که هم اکنون در ایران وجود ندارد.

آشنایی با انواع ارتودنسی

بهترین سن برای ارتودنسی دندان

جهت استفاده از روش درمانی ارتودنسی دندان باید به سن بیمار توجه کرد. هنگامی که همه دندان های شیری کودک بریزد و دندانهای دائمی سر از لثه بیرون در بیاورند کودک می تواند از ارتودنسی استفاده نماید کودکان به طور معمول از ۱۲ سالگی می توانند از این روش به خوبی استفاده کنند. سن ۱۲ سالگی بهترین و مناسب ترین سن می باشد. برخی مواقع کودکان مشکلات متعدد از جمله مشکل شکاف لب وکام دارند که در این صورت باید والدین پیش از ارتودنسی، این مشکل کودک را برطرف کنند.

لازم به ذکر است که درمان ارتودنسی تنها مربوط به کودکان و نوجوانان نمی باشد و اکثر افراد بزرگسال از این روش پس از سن بلوغ استفاده می کنند. می توان گفت که در صورت بالا رفتن سن بیمار شانس درمان کمتر می شود و مدت زمان مورد نیاز برای درمان نامرتبی دندان ها طولانی تر می گردد.

اگر قصد کامپوزیت دندان های خود را دارید، می توانید به مقاله بهترین دکتر کامپوزیت در ونک مراجعه کنید و از دندانپزشکان حاذق در ونک کمک بگیرید.

کلام آخر

بسیاری از افراد از جمله کودکان از سنین بسیار پایین دچار مشکل نامرتبی دندانها و ناهنجاریهای فک می شوند و همین مسئله موجب کاهش اعتماد به نفس آنها می گردد. در این صورت بهترین و موثرترین روش درمان ارتودنسی می باشد. ارتودنسی نیز انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها متناسب با نیاز بیمار و نوع مشکل دندان وی توسط توسط ارتودنتیست متخصص انتخاب می گردند. بنا به نیاز اکثر افراد، سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با ارتودنسی در اختیار شما قرار دهیم و 5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ونک را به شما معرفی کنیم.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد و پیشنهاد در رابطه با ارتودنسی دارید، می توانید با ارتودنتیست های معرفی شده در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا