دندانپزشک عمومی

بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب【سال1403】✅ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. درمان ریشه دندان (Root Canal Treatment) یک روش درمانی است که برای نجات و حفظ دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، کانال ریشه دندان که شامل بافت عصبی و عروق است، تمیز شده و بی‌اثر می‌شود. معمولا این درمان در صورتی انجام می‌شود که دندان دچار التهاب زیادی در ریشه شده باشد و در معرض خطر گم شدن قرار دارد. اگر می خواهید بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب را بشناسید، پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

درمان ریشه چیست؟

درمان ریشه دندان (Root Canal Treatment) یک روش درمانی است که برای نجات و حفظ دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، کانال ریشه دندان که شامل بافت عصبی و عروق است، تمیز شده و بی‌اثر می‌شود. معمولا این درمان در صورتی انجام می‌شود که دندان دچار التهاب زیادی در ریشه شده باشد و در معرض خطر گم شدن قرار دارد.

در ابتدا، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران با استفاده از مواد ضدعفونی کننده، دندان را مخدوش می‌کند و سپس با لوازم و وسایل دندانپزشکی مخصوص، دسترسی به کانال ریشه را فراهم می‌کند. سپس عصب و بافت‌های آسیب دیده از کانال ریشه تخلیه و به طور کامل پاک می‌شوند. در مرحله بعدی، کانال ریشه با مواد پر کننده و ضدعفونی کننده پر می‌شود تا از ورود باکتری‌ها به داخل دندان جلوگیری شود. سپس دندان را پر می‌کنند تا از شکاف و شکستگی های جدید در آینده پیشگیری شود.

برای نظارت بر پیشرفت درمان و مطمئن شدن از عدم وجود باکتری‌ها، پزشک می‌تواند از ابزارهای تصویربرداری مانند اشعه ایکس استفاده کند. اگر ادامه‌ عفونت در محدوده مورد نظر قابل مشاهده باشد، اقدام به تمدید درمان می‌کنند. در صورت ضرورت، پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب و ضدعفونی برای کاهش التهاب و خوب شدن بافت‌های پیرامونی دندان تجویز کند. همچنین، برای کاهش درد و تسکین بیشتر، ممکن است از داروهای مسکن استفاده شود.

دندان‌های پس از درمان ریشه به طور معمول برای پوشش و استحکام بیشتر با روکش دندان (کراون) پوشیده می‌شوند. این روکش ها از دندان جدید حمایت می‌کنند و از شکاف و شکستگی‌های آتی جلوگیری می‌کنند. با رعایت بهداشت دندانی مناسب و پیگیری دوره‌های منظم مراقبت، می‌توان برای مدت طولانی دندان را حفظ کرد. لازم است بدانید که برای انجام روکش دندان بعد از عصب کشی و درمان ریشه، می توانید به بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران مراجعه نمایید.

درمان ریشه چیست؟

ویژگی های بهترین دندانپزشک درمان ریشه

 • تجربه: بهترین دندانپزشک درمان ریشه دندان تجربه‌ قابل توجهی در این زمینه دارند. دکتری که در حوزه ریشه دندان متخصص است و تعداد زیادی درمان موفق انجام داده است، می‌تواند یک گزینه عالی باشد.
 • تحصیلات و مدرک: اهمیت داشتن مدرک‌های مناسب و تحصیلات یک دکتر در این زمینه نمی‌تواند نادیده گرفته شود. بررسی تحصیلات و تخصص آن ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین دکتر کمک کند.
 • تجهیزات و فناوری: استفاده از تجهیزات و فناوری مدرن در روش‌های درمانی ریشه دندان، می‌تواند نقش مهمی در کیفیت و دقت درمان داشته باشد. از این رو، دکترانی که درمان را با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می‌دهند، بهترین گزینه‌ها هستند.
 • بازخورد بیماران: نظرات و بازخوردهای بیمارانی که قبلاً توسط یک دکتر برای درمان ریشه دندان مراجعه کرده‌اند، می‌تواند مفید باشد. می‌توانید از دوستان و خانواده خود درباره تجربه‌هایشان بپرسید و نظرات در سایت‌ها و ارتباط با بیماران قبلی را بررسی کنید.
 • همکاری و رابطه‌ بیمار و دندانپزشک: برخورد مطلوب و روابط موثر بین بیمار و دندانپزشک می‌تواند نقش مهمی در تجربه درمانی داشته باشد. بهتر است با پزشک قرار گذاشته و از نحوه‌ی برخورد و رابطه‌ی دوستانه یا حرفه‌ای او با بیماران پیش از شروع درمان اطمینان حاصل کنید.
 • هزینه‌ها و موقعیت مکانی: طبقه‌بندی دکتران بر اساس هزینه‌ها و موقعیت مکانی هم می‌تواند در انتخاب بهترین دکتر اهمیت داشته باشد. شما می‌توانید تحقیقاتی درباره هزینه‌ها و موقعیت کلینیک‌ها و دکتران در نزدیکی شما انجام دهید و تصمیم درستی را بگیرید.

در نهایت، بهترین دکتر ریشه دندان بر اساس نیازها و اولویت‌های شما ممکن است متفاوت باشد. به هر حال، مهم‌ترین نکته این است که با یک دکتر که متخصص و مورد اعتماد خود هستید همکاری کنید تا بهترین نتیجه را برای درمان ریشه دندان خود بدست آورید.

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در تهران را بشناسید!

دکتر آذر حیدری

دکتر آذر حیدری

دکتر آذر حیدری از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب می باشد که 10 سال سابقه کار دارد. مراجعین دکتر آذر حیدری از تخصص و مهارت ایشان در امر ایمپلنت و درمان ریشه بسیار راضی بوده اند. ایشان متخصص درمان ریشه دندان می باشد. همچنین دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز هستند.

خدمات:

 • تخصص در ایمپلنتولوژیست و درمان ریشه دندان
 • عصب کشی، پرکردن و ترمیم دندان های آسیب دیده
 • ایمپلنت و جراحی لثه و دندان
 • نصب کامپوزیت و طراحی لبخند
 • انجام ایپملنت دیجیتال در یک روز

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان علیالی غربی، پلاک 52، واحد 10

شماره تماس: 02188248830

دکتر توحید طبرستانی

دکتر توحید طبرستانی

دکتر توحید طبرستانی یکی دیگر از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب می باشد. وی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نموده است. دکتر طبرستانی دارای بورد تخصصی می باشد که با رتبه برتر آن را دریافت نموده است.

خدمات:

 • بلیچینگ و سفید کردن دندان
 • ایمپلنت و درمان ریشه های عفونی
 • عصب کشی و ترمیم
 • پرکردن و کشیدن دندان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، بلوار درختی، انتهای کوچه رضایی، رو به روی مجتمع یادگار امام، پلاک 106، طبقه 1، واحد 4

شماره تماس: 02188591128

دکتر نیلوفر موسوی

دکتر نیلوفر موسوی

یکی دیگز بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب دکتر نیلوفر موسوی می باشد که 8 سال سابقه و تجربه دارد. ایشان با کد نظام پزشکی 144606 در حال ارائه خدمات مختلف دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی با بالاترین سطح کیفیت می باشد.

خدمات:

 • جراحی دندان های نهفته
 • متخصص درمان ریشه و خارج کردن عفونت
 • جراحی دندان های عقل و دندان های عفونی
 • جرم گیری
 • فلوراید تراپی
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت های سرامیکی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نبش غربی خیابان درختی، کنار داروخانه میر حبیبی، طبقه 1، پلاک 2

شماره تماس: 02188082364

دکتر کیومرث نظری مقدم

دکتر کیومرث نظری مقدم

دکتر کیومرث نظری مقدم جزو بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب می باشد. ایشان دارای بورد تخصصی بوده و در حال حاضر در مطب شخصی خود با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن و مواد با کیفیت مشغول ارائه خدمات نیز می باشد.

خدمات:

 • جراحی ریشه و درمان ریشه های عفونی
 • متخصص در کاشت و ایمپلنت دندان ها
 • کشیدن دندان
 • عصب کشی و پر کردن

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوی صدف، پلاک 22

شماره تماس: 02188698602

دکتر پردیس صبوریان

دکتر پردیس صبوریان

دکتر پردیس صبوریان با توجه به سابقه و تجربه ای که در حوزه فعالیت خود دارد به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب شناخته می شود. ایشان تمامی خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد و اغلب افراد از کار ایشان رضایت کافی را دارند.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • جراحی دندان
 • لمینت و کامپوزیت دندان

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، نرسیده به اریکه، پلاک 52، ساختمان مروارید، طبقه 3

شماره تماس: 02126359877

توصیه های بعد از انجام درمان ریشه

 1. مراقبت از زمان بهبود: بعد از درمان ریشه دندان، بسیار مهم است تا به مراقبت خوبی از خود در زمان بهبود بپردازید. اجتناب از تماس بیش از حد با مناطق درمان شده، مصرف غذاهای نرم و گرم، استفاده از بسته های یخ در ناحیه دردناک و استفاده از داروهای تجویز شده از سوی پزشک می توانند به شما کمک کنند.
 2. رعایت بهداشت دهان و دندان: در ایام اولیه پس از درمان ریشه دندان، به کمیت و کیفیت مراقبت از دهان خود توجه ویژه ای داشته باشید. مسواک زدن به دقت، مصرف چوب دندان و رعایت بهداشت دهانی منظم می تواند از عوارض پس از درمان جلوگیری کند و به سلامت دهان و دندان شما کمک کند.
 3. رعایت نکات تغذیه: در مدت بهبود بعد از درمان ریشه دندان، توصیه می شود مواد غذایی سفت و سخت را به مدت معینی اجتناب کنید. به جای آن، غذاهای نرم و مواد غذایی آسان برای جویدن مثل سوپ، پوره و مواد غذایی ریز و خرد شده مصرف کنید.
 4. اجتناب از عادات ضررآور: پس از درمان ریشه دندان، باید عاداتی را که ممکن است باعث آسیب دهنده شدن درمان شوند، به حداقل برسانید. به اجتناب از جویدن مواد صلب، جویدن برای مدت طولانی و مصنوعیاتی که ممکن است بر روی درمان تأثیر بگذارد، توجه کنید.
 5. پیگیری با پزشک: اهمیت داشتن وقت های منظم برای پیگیری با پزشک بعد از درمان ریشه دندان بسیار بالا است. پزشک شما می تواند تغییرات و پیشرفت را به شما توضیح دهد و در صورت وجود هرگونه عوارض یا نیاز به داروهای متممی، راهنمایی شما را انجام دهد.
توصیه های بعد از انجام درمان ریشه

کلام آخر

درمان ریشه دندان یا روت کانال، یک روش درمانی است که برای درمان عمقی عفونت یا تلفات در ریشه دندان استفاده می‌شود. این روش به علت درد و عفونت شدید در ناحیه دندان انجام می‌شود و با انجام آن می‌توان عفونت را کنترل کرده و درد و علائم آن را کاهش داد. درمان ریشه دندان توسط یک دندانپزشک تخصصی به نام اندودانتیست انجام می‌شود. در ابتدا، دندانپزشک باز شدن ریشه دندان را انجام می‌دهد تا به عفونت دسترسی پیدا کند. سپس، با استفاده از ابزارهای خاص، عفونت و بافت‌های زنده آسیب دیده را پاکسازی می‌کند.

در این مقاله 10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در شهرک غرب را به شما عزیزان معرفی کردیم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. می توانید پیشنهادات و نظرات خود را از طریق سایت ایران دنتال با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا