جراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک⚡【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک را به شما معرفی کنیم. بسیاری از افراد با ریشه دندان های خود مشکل دارند و به دنبال راه حلی برای درمان می باشند؛ در صورت آسیب رسیدن به ریشه دندان، ممکن است موجب بروز فشار و درد و خرابی در دندان ها گردد؛ به وجود آمدن مشکل در ریشه دندان، باعث درد شدید در آن ناحیه برای فرد می شود. اگر ریشه دندان در زمان مناسب درمان نشود، مشکلات ثانویه و همچنین دردهای زیاد آسایش فرد را مختل می کند و فعالیت های روزمره زندگی را مختل می نماید. اگر شما نیز جزو افرادی می باشید که از مشکل ریشه دندان رنج می برید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

درمان ریشه به چه معناست؟

اعصاب اصلی و رگ های خونی دندان در بافت های نرمی که کانال های ریشه وجود دارند، قرار دارند. این بافت نرم پالپ نامیده می شود و زمانی که با مشکلات رایجی مانند عفونت مواجه می شود، باید آن را درمان کنید. در چنین مواردی است که پیشنهاد پزشک، کمک گرفتن از راه حل هایی برای درمان ریشه است. می توان گفت زمانی که دندان فرد درگیر عفونت می شود، تنها راه کمک، درمان ریشه آن است. 

درمان ریشه به چه معناست؟

معمولا عفونت ایجاد شده در پالپ دندان به دلیل وجود مشکلاتی مانند آسیب، ترک و شکستگی و پوسیدگی بسیار عمیق است. از علائم این عفونت ها می توان به حساسیت دندان به دمای مایع، پوسیدگی شدید دندان، تورم فک و لثه، درد و … اشاره کرد؛ زمانی که شما هر یک از آن ها را مشاهده کردید، باید ریشه دندان را درمان کنید.

روش های درمان ریشه دندان

جهت درمان کردن ریشه دندان، متناسب با شرایط دندان و نوع مشکل، از روش های مختلفی کمک گرفته می شود که هر یک از آن ها به نوعی انجام می گیرند؛ در ادامه برخی از این روش ها را ذکر خواهیم کرد:

 • جراحی اپیکو
 • عصب کشی یا اندو
 • درمان ریشه مجدد یا ری اندو

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر حسین اکبریمیدان ونک، خیابان ولیعصر (عج)
دکتر محمد مهدی مختاری اردکانیونک، ملاصدرا
دکتر مصطفی فیضیونک، خیابان گاندی شمالی
دکتر علی حائریونک، خیابان خدامی
دکتر الهام فرجاد واسعیونک، خیابان شیخ بهایی شمالی

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک را بشناسید!

دکتر حسین اکبری

دکتر حسین اکبری

دکتر حسین اکبری یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است؛ ایشان جزو دندانپزشکان بسیار ماهر و مشهور شهر تهران می باشد که بسیاری از افراد ساکن شهر تهران مخصوصا محدوده ونک برای حل مشکلات خود به مطب ایشان مراجعه می کنند؛ وی برای ارائه خدمات از بهترین و تخصصی ترین تجهیزات و ابزار استفاده می کند؛ ایشان متخصص درمان ریشه است و دارای بورد تخصصی اندودنتیکس می باشد؛ وی بازرس انجمن اندودنتیست های ایران است؛ دکتر حسین اکبری تمام تلاش خود را به کار می گیرد که رضایت تمامی بیماران را جلب نماید.

خدمات:

 • عصب کشی
 • درمان ریشه
 • ترمیم دندان های پوسیده و آسیب دیده

آدرس: میدان ونک، خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به پل همت، جنب برج خورشید، ساختمان 1266، طبقه پنجم، واحد 19

تلفن تماس: 02188881663

دکتر محمد مهدی مختاری اردکانی

دکتر محمد مهدی مختاری اردکانی

دکتر محمد مهدی مختاری اردکانی یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است؛ ایشان متخصص درمان ریشه یا همان اندودنتیکس است که شهرت و محبوبیت بسیار زیادی بین مردم با این تخصص دارد؛ مهارت و تسلط وی برای انجام مشکلات ریشه دندان، زبانزد است؛ اکثر افراد ساکن شهر تهران وی را می شناسند و جهت حل هر یک از مشکلات ریشه دندان شان به مطب ایشان مراجعه می کنند و از خدمات منحصر به فرد بهره می برند. دکتر مختاری با تمامی بیماران مراجعه کننده به مطب شان به خوبی برخورد می کنند و رفتار بسیار مودبانه دارند.

خدمات:

 • پر کردن دندان
 • عصب کشی دندان
 • درمان و ترمیم ریشه دندان

آدرس: ونک، ملاصدرا، بعد از پل کردستان(ضلع شمال غربی تقاطع ملاصدرا با کردستان)، پلاک 47، واحد 2

تلفن تماس: 02188617856

دکتر مصطفی فیضی

دکتر مصطفی فیضی 

دکتر مصطفی فیضی متخصص درمان ریشه دندان است؛ ایشان می تواند انواع مشکلات ریشه دندان را درمان کند و بهترین خدمات را در اختیار هر یک از بیماران خود قرار دهد؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است که توانسته با مهارت و تجربه درخشان خود، رضایت مردم را جلب نماید؛ ایشان سعی بر این دارد که نظافت و نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کند تا مشکلی برای سلامت بیماران ایجاد نشود؛ وی همیشه در تلاش است که با بیماران برخورد محترمانه داشته باشد.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان

آدرس: ونک، خیابان گاندی شمالی، نبش خیابان شریفی، پلاک 8، طبقه 4، واحد 17

تلفن تماس: 02188198245

دکتر علی حائری

دکتر علی حائری

دکتر علی حائری بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است. اکثر افرادی که ساکن شهر تهران اند، ایشان را می‌شناسند و جهت رفع مشکل ریشه دندان شان به مطب وی مراجعه می‌کنند و از خدمات بسیار عالی و منحصر به فرد بهره می برند. دکتر حائری دوره عمومی و تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده است و فارغ التحصیل گردیده است. ایشان در هیئت مدیره انجمن اندودانتیست های ایران عضو می باشد و در ضمن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

خدمات:

 • درمان ریشه دندان
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، ونک، خیابان خدامی، بعد از چهارراه آفتاب،‌ کوچه سیمرغ، پلاک ۱، ساختمان فونیکس، طبقه ۴، واحد ۴۲

تلفن تماس: 02186194208

دکتر الهام فرجاد واسعی

دکتر الهام فرجاد واسعی

دکتر الهام فرجاد واسعی یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک است؛ ایشان جزو دندانپزشکان مشهور و محبوب شهر تهران می باشند که می توانند خدمات بسیار متنوع و خوبی در اختیار تمامی بیماران قرار دهند؛ ایشان جزو دندانپزشکان حاذق اند که همیشه سعی در جلب رضایت بیماران دارند؛ وی دارای مدرک دکترای تخصصی جراحی و دندانپزشکی است؛ ایشان در محدوده ونک یک کلینیک بسیار تخصصی راه اندازی کرده اند و از تجهیزات بسیار مدرن جهت درمان استفاده می کنند.

خدمات:

 • درمان ریشه
 • پروتز
 • ایمپلنت
 • جراحی دندان
 • زیبایی

آدرس: ونک، خیابان شیخ بهایی شمالی، تقاطع خیابان اوستا، پلاک 25، ساختمان اوستا، طبقه اول، واحد 3

تلفن تماس: 02188065871

نحوه درمان ریشه دندان

جهت درمان ریشه دندان، باید مراحلی طی شود که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

رادیوگرافی و عکس برداری از دندان: جهت تشخیص دادن میزان و سطح آسیب و در ضمن تعیین کردن روش خوب برای درمان کردن مشکل ریشه دندان، متخصص از بیمار می خواهد که عکسبرداری و رادیوگرافی دندان را انجام دهد.

بی حس کردن و برداشتن تاج: پس از اینکه اولین معاینات انجام شد، دندانپزشک بی حسی موضوعی بر روی فک انجام می دهد و دندانپزشک جهت برداشتن بخش کمی از تاج دندان اقدام می کند و سطح پوسیده به صورت کامل برداشته می شود.

تخلیه کردن پالپ عفونت کرده: هنگامی در این مرحله ریشه دندان ظاهر شد، دندانپزشک به پالپ عفونی شده دسترسی پیدا می کند و کاملا کانال ریشه دندان را از آن تخلیه می نماید. متناسب با این شریط، ضروری است که عروق عصبی پالپ کاملا قطع گردن تا پس از گذشت مدتی باعث مشکل و درد برای فرد نشوند.

تمیز کردن کانال ریشه: هنگامی که دندانپزشک توانست پالپ را به طور کامل خارج کند، باید اقدام به تمیز کردن کانال های ریشه به طور کامل نماید تا برای پر کردن آماده گردند. برای این که کانال کاملا تمیز شود، باید با کمک محلول های ویژه شستشو شوند. این محلول نیز عفونت های باقی مانده را رفع می کند و نیز عاملی برای مقابله با میکروب می باشد.

نحوه درمان ریشه دندان

پر کردن ریشه دندان: هم اکنون که کانال های ریشه به صورت کاملا درست پاکسازی شده گردیده اند، دندانپزشک متخصص با کمک ماده گوتاپرکا، اقدام به پر کردن ریشه دندان می کند. در نتیجه یک پانسمان به صورت موقت بر روی دندان قرار گرفته می شود؛ در صورت انجام دادن این مراحل، درمان ریشه دندان به صورت کامل انجام می شود و شخص باید پس از مدتی که پزشک مشخص می کند به طور کامل دندان را پر نماید.

مراقبت های پس از درمان ریشه دندان

برخی از افراد این گونه تصور می کنند که پس از پایان یافتن مراحل درمان ریشه دندان، می توانند به راحتی از هر غذا و نوشیدنی استفاده کنند و بیخیال باشند؛ اما بدین صورت نیست و باید همه افراد به برخی نکات توجه نماید؛ این نکات به شرح زیر اند:

 • غذاها و میوه های سفت تا هنگامی که دندان را به طور کامل پر نشده اند، مصرف نشوند.
 • داروهایی که پزشک بعد از درمان تجویز کرده به طور کامل مصرف شوند.
 • مسکن های تجویز شده با کمک دکتر جهت برطرف کردن درد ریشه دندان بعد از درمان، مصرف شوند.
 • بعد از درمان مسواک زده شود اما نباید از نخ دندان استفاده نمود زیرا ممکن است برای پانسمان ریشه دندان مشکل ایجاد کند.

در صورتی که لثه شما دچار مشکل شد، می توانید به مقاله بهترین دکتر لثه در ونک مراجعه نمایید و از دندانپزشکان معرفی شده در این زمینه کمک بگیرید.

کلام آخر

بسیاری از افراد از مشکل به وجود آمده در ریشه دندان خود رنج می برند و به دنبال راه حل برای درمان هستند؛ از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با این مشکل در اختیار شما قرار دهیم و در ضمن 5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در ونک را به شما معرفی کردیم تا به راحتی پزشک مورد نظر خود را بیابید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم، در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با درمان ریشه دندان دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا