ارتودنسی

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران⭐【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم، بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را معرفی کنیم. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به آن ها ارجاع کنید و از درمان ارتودنسی استفاده کنید. داشتن لبخندی زیبا، جذاب و همچنین دندان های سفید، از معیار های مهم برای داشتن چهره ای زیبا و جذاب می باشد. امروزه خدمات درمانی و زیبایی برای دندان ها، طرفدار زیادی پیدا کرده است. اگر شما هم قصد دارید لبخندی جذاب و گیرا داشته باشید، می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران مراجعه کنید و از خدمات درمانی استفاده کنید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی شاخه ای از رشته دندانپزشکی می باشد. فک ها و همچنین دندان هایی که در جاهای نامناسب قرار می گیرند، توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران مرتب می شوند. دندان هایی که نامرتب هستند، باعث به وجود آمدن مشکلات بهداشتی برای دهان می شوند. علاوه بر مشکلات بهداشتی، تمیز نگه داشتن این نوع دندان ها بسیار دشوار می باشد. کسانی که دندان های نامرتب دارند، بیشتر از بقیه افراد در معرض پوسیدگی دندان و یا بیماری های پریودنتال هستند.

در این حالت، دندان هایی که وظیفه جویدن غذا را دارند، در معرض فشار بیشتری هستند. این موضوع باعث ایجاد عوارض برای این دندان ها می شود. اگر درمان ارتودنسی برای افرادی که ناهنجاری های دندان و فک دارند، انجام نشود باعث به وجود آمدن عوارض گوناگون برای آن ها می شود. مشکلات لثه، پوسیدگی دندان، خوب جویده نشدن غذا و همچنین ایجاد مشکلات گوارشی از عوارض انجام ندادن ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران  می باشد.

جالب است بدانید سردرد، احساس درد در گردن،شانه و پشت از جمله عوارض ناهنجاری های دندان و فک می باشد. وجود دندادن های نامرتب و کج باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود. انجام درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران، باعث می شود که شما از دهان سالم و دندان های زیبا بهره مند شوید.

ارتودنسی چیست؟

مراحل ارتودنسی توسط بهترین دکترارتودنسی در نیاوران

مراحل ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران یک فرآیند پیچیده و حساس است که نیاز به دقت و حرفه‌ای دارد. ارتودنسی یک راهکار درمانی برای اصلاح مشکلات دندانی و فکی است که توسط یک دکتر ارتودنسی متخصص انجام می‌شود. برای انجام این فرایند بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران از تجربه، دانش و تجهیزات پیشرفته برای ارایه بهترین خدمات به بیماران خود استفاده می‌کند.

مراحل ارتودنسی توسط این دکتر شامل مراحل زیر می‌شود:

 1. مشاوره اولیه: در این مرحله، دکتر ارتودنسی بررسی دقیقی از وضعیت دندان‌ها و فک‌های بیمار انجام می‌دهد و به او راهنمایی می‌دهد که چه نوع درمانی برای او مناسب است.
 2. برنامه‌ریزی درمان: پس از تشخیص مشکلات دندانی، دکتر ارتودنسی برنامه‌ریزی درمانی را برای بیمار تعیین می‌کند که شامل نوع اپاراتور ارتودنسی، طول زمان درمان و هزینه‌های مربوطه می‌شود.
 3. نصب اپاراتور: در این مرحله، اپاراتور ارتودنسی بر روی دندان‌ها نصب می‌شود تا شروع به تصحیح موقعیت آن‌ها کند.
 4. تعدیل و تنظیم مکرر: بیمار باید به تعدیل و تنظیم مکرر اپاراتور و مراجعات دوره‌ای به دکتر ارتودنسی مراجعه کند تا موقعیت دندان‌ها بهبود یابد.
 5. پایان درمان و استفاده از رتنر: پس از اتمام فرایند ارتودنسی و بهبود موقعیت دندان‌ها، بیمار باید از رتنر استفاده کند تا از حفظ موقعیت جدید دندان‌ها پس از درمان اطمینان حاصل شود.

بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران با انجام این مراحل به صورت دقیق و حرفه‌ای، به بیماران خود کمک می‌کند تا به یک لبخند زیبا و سالم دست پیدا کنند. او با دقت و حرفه‌ایت خود، بهترین خدمات ارتودنسی را برای بیماران خود ارایه می‌دهد و از نتایج مطلوب و رضایت بیماران اطمینان حاصل می‌کند.

ارتودنسی مناسب چه کسانی است؟

ارتودنسی دندان بیشتر برای افرادی توصیه می شود که دارای ناهنجاری فک و دندان می باشند.

 1. دندان های فاصله دار: اگر شما دارای دندان هایی هستید که فاصله زیادی نسبت به هم دارند، نیاز به درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران دارید. بزرگ و کوچک بودن دندان ها نیز نیاز به انجام ارتودنسی دارد. معمولا فاصله بین دندان ها باید به اندازه یک نخ دندان باشد. ولی در بعضی از افراد، فاصله بین دندان ها بیش تر از 1 میلی متر می باشد.
 2. در نهایت، تصمیم برای استفاده از ارتودنسی بهتر است با بهترین دندانپزشک در تهران مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای سلامت دهان و دندان خود بگیرید.
 3. اپن مایت: اگر دندان های جلویی شما همپوشانی مورد نیاز را نداشته باشند، به درمان ارتودنسی نیاز پیدا می کنید. اگر فضای خالی بین دندان های فک بالا و فک پایین در زمانی که روی هم قرار می گیرند، ایجاد شود حتما در کنار نیاز به ارتودنسی، به جراحی نیز نیاز دارید.
 4. آندر بایت: اگر دندان های فک پایین شما، در موقع جویدن غذا از دندان های فک بالا جلوتر باشد، نیاز به درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران دارید.
 5. خط میانی متقارن: در واقع شما هنگامی به درمان ارتودنسی نیاز دارید که خط میانی در دندان های فک پایین و دندان های فک بالا متقارن باشند.
 6. شلوغی: در زمانی که شما دارای دندان های شلوغ و نامرتب باشید، ارتودنسی بهترین نوع درمان برای شما می باشد. می توانید این کار را توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران انجام دهید.
 7. کراس بایت: اگر دندان های فک پایین در زمانی که دهان بسته است، در قسمت داخلی دندان های فک بالا قرار بگیرد، نیز شما نیاز به درمان ارتودنسی تحت نظر بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را دارید.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران را بشناسید!

دکتر زهرا ابراهیمی نیک

دکتر زهرا ابراهیمی نیک

دکتر ابراهیمی در کنکور سراسری رشته تجربی رتبه 75 را کسب کرده است. ایشان در دانشکده دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل کرده اند و همچنین جزو بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران می باشند. دکتر زهرا ابراهیمی نیک عضو استعداد های درخشان کشوری بوده اند. ایشان بلافاصله پس از کسب دکتری عمومی دندانپزشکی خود با نمرات عالی، در آزمون تخصصی شرکت کردند. دوره تخصصی خود را در دانشگاه شهید صدوقی یزد گذرانده اند. ایشان همزمان با گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی خود، تحقیقات، پژوهش ها و مقالات زیادی را ارائه داده اند.

خدمات:

 • ارتودنسی اطفال
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتوسرجری
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت

آدرس: تهران، نیاوران، رو به روی پاساژ نارون، نبش کوچه یاوری، پلاک1، مرکز تخصصی دندانپزشکی کامفی دنت

دکتر ماهور قربانی

دکتر ماهور قربانی

دکتر ماهور قربانی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران می باشند. ایشان متولد سال 1359 هستند. دوره پیش دانشگاهی را در دبیرستان مهدوی گذرانده اند. دکتر قربانی بعد از پیش دانشگاهی، در دانشگاه سراسری بابل در رشته دندانپزشکی پذیرفته شده اند و همچنین در سال 1384 فارغ التحصیل شده اند. ایشان در سال 1394 در رشته تخصصی دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی از دانشگاه آزاد تهران فارغ التحصیل شده اند.

خدمات:

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ایمپلنت
 • لمینیت
 • کامپوزیت

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان فرخ، طبقه اول

دکتر سهیل سالاری

دکتر سهیل سالاری

دکتر سالاری متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت می باشد. ایشان دارای بورد تخصصی نیز هستند. دکتر سهیل سالاری 7 مقاله خارجی را در iranian journal of otorhinolararyngol ،progress in orthodontics ترجمه کرده اند. همچنین کتاب ( درمان های رایج ارتودنسی) را تالیف کرده اند که این کتاب در بسیاری از کنگره های تخصصی ارتودنسی خارجی و داخلی استفاده شده است. دکتر سالاری هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه و همچنین عضو انجمن ارتودنتیست های اروپا و ایران می باشند. همچنین ایشان نیز یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • ارتودنسی نامرئی
 • درمان ناهنجاری های فکی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی همرنگ دندان

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش کوچه حسینی، ساختمان تیام

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی

دکتر صالحی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران می باشد. ایشان دندانپزشک و متخصص ارتودنسی هستند. دکتر حسن صالحی عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، اروپا، آمریکا، عضو فدراسیون جهانی ارتودنتیست های  WFO می باشند. ایشان در کلینیک ارتودنسی خود، بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهند.

خدمات:

 • درمان ناهنجاری های فک و دندان
 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی فانکشنال

دکتر امیر خضری

دکتر امیر خضری

دکتر خضری بعد از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی خود در دانشکده پزشکی قزوین، در آزمون تخصصی ارتودنسی شرکت کرده اند. ایشان توانستند در این رشته رتبه اول کشوری را به دست بیاورند. همچنین ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران نیز می باشند. دکتر امیر خضری دوره تخصصی خود را در سال 1383 در دانشگاه شهید بهشتی به اتمام رسانده اند. ایشان دارای بورد تخصصی نیز هستند.

خدمات: 

 • درمان ناهنجاری های فک و صورت
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی نامرئی

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان فرخ، طبقه اول

مزایای انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران

 1. سهولت تمیزی دندان ها: هنگامی که دندان ها به صورت کج روی هم قرار می گیرند، بیشتر در معرض پوسیدگی هستند. در واقع دندان هایی که کج هستند، به سختی تمیز می شوند و این امر موجب به وجود آمدن باکتری و پلاک در آن قسمت می شود. بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران با انجام ارتودنسی برای شما، دندان هایتان را صاف و ردیف می کند.
 2. افزایش اعتماد به نفس: دندان های نامرتب و کج و همچنین ناهنجاری های فک، زیبایی چهره شما را کم می کند. افرادی که در کودکی این ناهنجاری ها را دارند، مدام احساس بدی دارند و به مرور زمان گوشه گیر یا خجالتی می شوند. درمان ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران برای این افراد، کمک چشم گیری به بالا بردن اعتماد به نفس این افراد می کند.
 3. تکلم صحیح: از دیگر مزایا ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران، می توان به تکلم صحیح اشاره کرد. کسانی که مشکلاتی مانند ناهنجاری های فک و یا دندان های کج دارند، معمولا  در تلفظ برخی از حرف ها ایراد دارند. برای مثال این افراد در تلفظ حرف (س) و (ز) دچار اختلال هستند. ارتودنسی برای این افراد باعث می شود که زاویه دندان ها و محل تماس نوک زبان با دندان ها اصلاح شود.
 4. هضم صحیح غذا: دندان هایی که کج هستند، نمی توانند غذا را به درستی له کنند. خوردن غذا با فکی که دچار ناهنجاری است و همچنین دندان های کج هستند، سخت می باشد. به همین دلیل کسانی که این ایراد را دارند، معمولا مشکلات گوارشی نیز دارند.
 5. بیرون کشیدن دندان های نهفته: در بعضی از افراد دندان های دائمی به دلایل متفاوت رشد نمی کنند. این دندان ها در لثه باقی می مانند. بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران با کشیدن این دندان های نهفته و همچنین قرار دادن آن ها در جای اصلی خود، زیبایی را برای دهان و دندان های شما به ارمغان می آورد.
مزایای انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران

مراقبت های بعد از ارتودنسی

 1. مسواک زدن: الزامی ترین کار بعد از انجام ارتودنسی، مسواک زدن می باشد. باید دقت داشته باشید که مسواک زدن فقط برای یک مرتبه کافی نمی باشد و باید تعداد دفعات آن را افزایش دهید. در این زمان شما باید مدت زمان مسواک زدن خود را نیز بالا ببریید.
 2. نخ دندان: از موارد مهم دیگر که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران به شما توصیه می شود، استفاده از نخ دندان می باشد. مسواک زدن به تنهایی نمی تواند دندان های شما را تمیز کند. زیرا قسمت هایی وجود دارد که با مسواک نمی توانید آن ها را تمیز کنید. استفاده نکردن از نخ دندان در این زمان باعث می شود که پلاک های بین دندان خارج نشود. این پلاک ها به مرور زمان سفت می شوند و باعث خراب شدن و پوسیدگی دندان ها می شود.
 3. دهان شویه: خیلی از افراد فکر می کنند استفاده کردن از دهان شویه، بیهوده است. جالب است بدانید استفاده از دهان شوییه موجب کمتر شدن التهابات لثه در حین ارتودنسی می شود. امکان دارد که این التهابات سبب آزار شما شود. از همین رو شما می توانید برای کاهش آن از دهان شویه استفاده کنید.

بهترین سن انجام ارتودنسی

ارتودنسی یکی از روش‌های درمانی برای اصلاح مشکلات ارتباطی و زیبایی دهان و دندان است که برای افرادی که مشکلات این حوزه را دارند، توصیه می‌شود. بهترین سن برای انجام ارتودنسی بسته به مشکلات دندانی و سن هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی، بهترین سن برای شروع ارتودنسی بین 7 تا 14 سالگی است.

در این سن، دندان‌ها هنوز در حال رشد و تکامل هستند و این امر باعث می‌شود که حرکت دندان‌ها با ارتودنسی بهتر و سریع تر انجام شود. همچنین، در این سن، استفاده از اپاراتورهای ارتودنسی بهتر تحمل می‌شود و احتمال بروز عوارض کمتر است.

علاوه بر این، ارتودنسی در این سن می‌تواند به جلوگیری از مشکلات دندانی در آینده کمک کند. با اصلاح موقعیت دندان‌ها و فک‌ها در این سن، می‌توان از ایجاد مشکلات جدی‌تری مانند فشار بیشتر بر روی فک‌ها و دندان‌ها و یا تخریب مفصل فکی جلوگیری کرد.

بنابراین، بهترین زمان برای انجام ارتودنسی برای اکثر افراد، در سن 7 تا 14 سالگی است. اما در موارد خاص ممکن است ارتودنسی در سن بزرگ تر نیز مطمئن و موثر باشد. برای تشخیص دقیق‌تر و تعیین بهترین زمان برای انجام ارتودنسی، بهتر است با یک دندانپزشک متخصص مشورت کنید.

کلام آخر

ارتودنسی جزو درمان هایی می باشد که باعث مرتب شدن دندان ها می شود. شما با انجام این کار توسط بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران، می توانید به ظاهر دندان های خود زیبایی ببخشید. همچنین شما می توانید بعد از انجام ارتودنسی کارهای زیبایی دیگری نیز انجام دهید.از این که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، از شما کمال تشکر را داریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

دکمه بازگشت به بالا