جراحی لثه

10 تا از بهترین دکتر لثه در نیاوران【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم ۵ تا از بهترین دکتر لثه در نیاوران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در واقع جراحی لثه در مواقع عفونت یا بیماری های لثه ای انجام می شود. دندانپزشکان پس از دریافت مدرک و پایان تحصیلات خود، روی درمان مشکلات دندان ها متمرکز می شوند. مشکل های دندان و دهان بسیار زیاد می باشد. به همین دلیل در علم پزشکی رشته ای جداگانه وجود دارد که به درمان این مشکلات اختصاص پیدا کرده است. این رشته دندانپزشکی می باشد که یکی از زیر شاخه های آن جراحی لثه است. در واقع جراحی لثه برای درمان لثه انجام می شود.

دکتر لثه کیست؟

جراح لثه یا همان پریودنتیست در واقع دندانپزشکی است که در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های لثه تخصص دارد. بهترین دکتر لثه در نیاوران در زمینه ی درمان التهاب دهان و لثه تخصص دارد و همچنین  آموزش و مهارت های زیادی در این حیطه می بیند. دکتر لثه باید 3 سال بیشتر از دندانپزشکی عمومی تحصیل کند. آن ها باید با آخرین متدهای تشخیص و درمان و همچنین روش های زیبایی لثه آشنا باشند.

دکتر لثه باید مشکلات لثه ای را درمان کند. همچنین باید دیگر کارهای مربوط به دندانپزشکی مثل عصب کشی، جرم گیری، از بین بردن سطح ریشه دندان و درمان ریشه را انجام دهد. همچنین اگر شما نیاز به انجام عصب کشی دارید و ساکن ونک هستید، می توانید بهترین دکتر عصب کشی در ونک مراجعه کنید.  معمولا بهترین دکتر لثه در نیاوران در حیطه نگه داری، قرار دادن و ترمیم ایمپلنت های دندان آموزش می بیند.

دکتر لثه کیست

انواع بیماری های لثه

برای فهمیدن مشکلات و بیماری های لثه ای در ابتدا باید نشانه های آن را بشناسید. این نشانه ها شامل ورم و التهاب لثه، خون ریزی بی دلیل لثه، احساس درد در هنگام جویدن، تغییر رنگ لثه و موارد دیگر می باشد.

 1. پریودنتیت: جزو بیماری های شدید لثه ای می باشد. در این مورد لثه ها تحلیل می روند و همچنین بخشی از استخوان نگه دارنده دندان و فک از بین می رود.
 2. سیاه شدن لثه: مصرف بعضی از داروها، کشیدن سیگار، عدم رعایت بهداشت دهان از علل مهم ایجاد سیاه شدن لثه می باشد.
 3. سفید شدن لثه: به طور کلی عوامل زیادی سبب سفید شدن لثه می شود. شایع ترین علت این بیماری کم خونی است. اما آفت و برفت دهانی یا دیگر بیماری های نادر دهانی هم موجب سفید شدن لثه می شوند.
 4. سرطان لثه: افزایش بیش از حد سلول ها موجب ایجاد سرطان می شود. اگر سلول های لثه بالا و پایین بیش از حد معمول تقسیم شوند، سرطان لثه به وجود می آید.
 5. ورم لثه: از دیگر بیماری های لثه می توان به ورم لثه اشاره کرد. این بیماری انواع و همچنین علل مختلفی دارد. مهم ترین علت آن، عدم رعایت بهداشت فردی می باشد.

10 تا از بهترین دکتر لثه در نیاوران به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر سید مجتبی سیدینتهران، نیاوران
دکتر فاطمه اسمیتهران، ضلع جنوبی پارک نیاوران
دکتر علی زرگانی تهران، چهارراه فرمانیه
دکتر علی صفارتهران، زعفرانیه
دکتر بهمن پور اقدامتهران، 24 متری سعادت آباد

5 تا از بهترین دکتر لثه در نیاوران را بشناسید!

دکتر سید مجتبی سیدین

دکتر سید مجتبی سیدین

دکتر سیدین استاد پیشکسوت بخش پریودنتیکس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی می باشد. ایشان از مشهورترین افراد در رشته پریودنتیکس و ایمپلنت در ایران می باشند. همچنین سابقه درخشانی در حیطه پژوهشی دارند. دکتر مجتبی سیدین عضو هیات موسس انجمن پریودنتیست های ایران بوده و همچنین ریاست هیات مدیره مرکز ایمپلنت های دندانی ایران را به عهده دارند. دکتر سید مجتبی سیدین یکی از بهترین دکتر لثه در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • جراحی لثه
 • ایمپلنت
 • کامپوزیت
 • عصب کشی

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان عمار، پلاک 24، طبقه 2، واحد 201

شماره تماس: 02187931898

دکتر فاطمه اسمی

دکتر فاطمه اسمی

دکتر اسمی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد. ایشان دارای بورد تخصصی دندانپزشکی نیز هستند. در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصیل کرده اند. برای مدرک تخصصی خود در دانشگاه شاهد پذیرفته شدند. همچنین ایشان در حیطه تخصصی خود آثاری را به اختراع رسانده اند. هم اکنون ایشان عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه بابل می باشند. دکتر فاطمه اسمی یکی از بهترین دکتر لثه در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • انواع جراحی دهان و لثه
 • ایمپلنت
 • کامپوزیت
 • لمینت

آدرس: تهران، ضلع جنوبی پارک نیاوران، مجتمع تجاری اطلس مال، طبقه A 4، واحد 14

شماره تماس: 02126378284

دکتر علی زرگانی

دکتر علی زرگانی

دکتر زرگانی دندانپزشک ترمیمی و زیبایی می باشند. ایشان دارای تجربه و تبحر بسیار زیادی در کلیه امور دندانپزشکی هستند. دکتر علی زرگانی جزو یکی از بهترین دکتر لثه در نیاوران می باشند که با صبر و حوصله زیاد به کار های درمانی و زیبایی شما می پردازند.

خدمات: 

 • لمینت
 • انواع جراحی های لثه
 • بلیچینگ دندان
 • جرم گیری
 • عصب کشی

آدرس: تهران، چهارراه فرمانیه، رو به روی باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان 222، طبقه 1، واحد 5

شماره تماس: 02126246231

دکتر علی صفار

دکتر صفار یکی از بهترین دکتر لثه در نیاوران می باشد. ایشان متخصص جراحی لثه و همچنین ایمپلنت های دندانی هستند. دکتر علی صفار دارای بورد تخصصی و همچنین مدرس دوره های ایمپلنت برای سایر دندانپزشکان می باشند. ایشان دارای فلوشیپ  icoi و مستر پروتز و زیبایی از وین می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی لثه
 • کامپوزیت
 • اصلاح طرح لبخند

آدرس: تهران، زعفرانیه، بلوار بهزادی، نبش ماکویی پور، ساختمان سروین، پلاک 19، واحد 43

شماره تماس: 02122179694

دکتر بهمن پور اقدام

دکتر بهمن پور اقدام

دکتر پور اقدام دارای فلوشیپ و مسترشیپ ایمپلنت های دندان از  ICOI می باشد. ایشان دارای مدرک های دندانپزشکی زیبایی و همچنین ارتودنسی می باشند. دکتر بهمن پور اقدام جزو یکی از بهترین دکتر لثه در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • انواع جراحی های دهان و لثه
 • دندان مصنوعی
 • ارتودنسی
 • بلیچینگ

آدرس: تهران، 24 متری سعادت آباد، کلینیک دندانپزشکی دکتر بهمن پور اقدام

شماره تماس: 02122062900

علت بیماری های لثه

 1.  ژنتیک: بیش تر از 30 درصد افراد از لحاظ ژنتیکی به بیماری های لثه مبتلا می باشند. هر چند اگر بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند، اما باز هم مستعد این بیماری هستند. مبنی بر همین علت می توانید با انجام دادن آزمایش ژنتیک از داشتن این بیماری با خبر شده و در صورت ابتلا درمان را از سنین پایین تر شروع کنید.
 2. استرس: عامل بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، فشار خون بالا و موارد دیگر، استرس می باشد. همچنین استرس مهم ترین علت به وجود آمدن بیماری های لثه می باشد. جالب است بدانید که استرس توان مقاومت با بیماری ها را کاهش می دهد و این موضوع باعث ضعیف شدن بدن می شود.
 3. دیابت: همان طور که می دانید در بیماری دیابت، غلظت قند خون افزایش می یابد. انسولین می تواند نقش مهمی در تنظیم قند خون داشته باشد. همچنین دیابت خطر عفونت ها از جمله عفونت لثه را افزایش می دهد. شما با مراجعه به بهترین دکتر لثه در نیاوران می توانید عفونت لثه را درمان کنید.
 4. چاقی و تغذیه نامناسب: از جمله مواردی که به سیستم ایمنی بدن آسیب وارد می کند، می توان به کمبود مواد مغذی اشاره کرد. کمبود مواد مغذی باعث کاهش مقاومت بدن می شود و عفونت به راحتی وارد بدن می شود.

علت بیماری های لثه

درمان بیماری های لثه

درمان این بیماری ها توسط بهترین دکتر لثه در نیاوران همراه با جراحی انجام می شود. درمان همراه با جراحی شامل موارد زیر می باشد.

لیزر درمانی: بهترین دکتر لثه در نیاوران برای از بین بردن پلاک ها و جرم های دندان از لیزر درمانی استفاده می کند. مراحل انجام لیزر درمانی شامل آزمایش باکتری ها برای تعیین کردن درصد عفونت لثه، تمیز کردن حفره های عمیق به وجود آمده، بررسی دندان با میکروسکوپ و بررسی نتایج پس از درمان می باشد. درمان به موقع و معاینات منظم به نتیجه مثبت برای جراحی شما کمک می کند.

پیوند استخوان: در درمان پیوند استخوان، قسمت هایی از استخوان های اهدایی بقیه افراد، استخوان مصنوعی و یا از استخوان های خود بیمار به عنوان جایگزین استخوان از بین رفته استفاده می شود. در واقع پیوند استخوان، موجب ایجاد ساختار مناسب برای رشد دوباره استخوان می شود. این نوع درمان باعث افزایش پایداری دندان ها می شود.

جراحی استخوان: بهترین دکتر لثه در نیاوران با استفاده از جراحی استخوان، حفره های کم عمقی که ایجاد شده را صاف می کند. با انجام این کار استخوان های اطراف دندان تغییر شکل پیدا می کنند. این امر موجب کاهش و از بین رفتن این حفره ها می شود. در نهایت باعث می شود باکتری ها در آن حفره ها جمع نشوند.

پیوند بافت نرم: پیوند زدن بافت نرم موجب پر شدن و یا تقویت لثه های نازک در مکان هایی که لثه دچار عقب رفتگی است، می شود. در بیشتر مواقع بافت پیوندی مورد نیاز از سقف دهان گرفته می شود. سپس آن بافت را به محل مورد نیاز بخیه می زنند. بهترین دکتر لثه در نیاوران با انجام این کار، بافت های آسیب دیده شما را ترمیم و تقویت می کند.

کلام آخر 

ما در این مقاله مشکلات لثه، انواع و همچنین روش درمان آن را برای شما توضیح دادیم. کسانی که علائم ذکر شده در مطالب بالا را دارند، باید آن ها را جدی بگیرند و سریع به دکتر لثه مراجعه کنند. بهترین دکتر لثه در نیاوران می تواند با ارائه بهترین خدمات به شما، بیماری هایتان را درمان کند. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا