دندانپزشک عمومی

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در ونک⚡【سال1403】❤️

در این مقاله 10 از بهترین دکتر عصب کشی در ونک را به شما معرفی خواهیم کرد؛ هر فردی ممکن است در طول زندگی خود دچار مشکل دندان درد و به عصب رسیدن دندان شود که باید برای درمان و عصب کشی از یک دندانپزشک متخصص کمک گرفت؛ در حقیقت عصب کشی دندان، نوعی درمان دندانپزشکی در شاخه اندودنسی می باشد که جهت درمان کردن عفونت هسته دندان، انجام می گیرد؛ در صورت انجام عصب کشی، عفونت و پوسیدگی دندان از بین می رود و در نهایت دیگر به کشیدن دندان نیاز نیست؛ اگر شما نیز قصد عصب کشی کردن دندان خود را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

چه زمانی به عصب کشی نیاز است؟

عصب کشی کردن دندان زمانی انجام می شود که قسمت درونی دندان که پالپ نیز نامیده می شود، آسیب دیده یا ملتهب و عفونی شده باشد. حتی اگر مغز دندان از بین رفته یا مرده باشد، قسمت بالایی دندان یا تاج ممکن است دست نخورده باقی بماند. برداشتن پالپ دندان آسیب دیده یا عفونی، راهکار بسیار خوب برای حفظ ساختار دندان است.

دلیل اصلی آسیب رسیدن به پالپ دندان شامل پوسیده شدن عمیق به علت درمان نکردن سوراخ ها و حفره های دندان، انجام دادن چندین پروسه دندانی، به وجود آمدن ترک در دندان، آسیب رسیدن به تروما است؛ زمانی که دندان بسیار شدید درد کند یا لثه دچار تورم شود، به انجام عصب کشی دندان نیاز است.

چه زمانی به عصب کشی نیاز است؟

مراحل عصب کشی دندان

عصب کشی کردن دندان چندین مرحله دارد که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

بی حسی دندان: در مرحله اول عصب کشی، دندانپزشک مقدار کمی داروی بی حس کننده را بر روی بافت لثه شما در نزدیکی دندان آسیب دیده قرار می دهد تا دردی احساس نکنید. پس از آن، لثه ها به صورت موضعی بی حس می شوند. اگر پوسیدگی و عفونت دندان زیاد باشد، ممکن است به زمان بیشتری برای بی حس کردن دندان نیاز داشته باشید؛ توجه داشته باشید که در معاینه اولیه دندانپزشک برای کاهش عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کند و 10 تا 15 روز بعد عصب کشی شروع می شود.

برداشتن پالپ دندان: هنگامی که دندان شما بی حس است، دندانپزشک متخصص یا عمومی برش کوچکی در قسمت بالایی دندان یا عاج ایجاد می کند تا پالپ را ببیند؛ هنگامی که پالپ عفونی یا آسیب دیده در معرض دید افراد قرار می گیرد، متخصص با دقت آن را با استفاده از ابزارهای مخصوصی به نام فایل های دندانی خارج می کند تا به کانال عصبی دندان دسترسی داشته باشد. سپس با احتیاط عصب را از روی دندان خارج می کند.

پرکردن دندان: در مرحله نهایی کشیدن دندان، دندانپزشک فضای کوچک ایجاد شده در شروع کشیدن دندان را پر کرده و به طور موقت آن را محکم می کند. آن ها سوراخ ها و درزها را با سیلانت می بندد تا کانال را از آسیب بزاق محافظت کند.

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر سارگل زراست وند تهران خیابان شریعتی
دکتر محمد قاسم شمسونک، خیابان ملاصدرا
دکتر کتایون اصفهانی زادهخیابان ملاصدرا
دکتر محمد جعفریانپایین تر از میدان ونک
دکتر شهریار الیاهومیدان ونک، خیابان ملاصدرا

10 تا از بهترین دکتر عصب کشی در ونک را بشناسید!

دکتر سارگل زراست وند

تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی توسط متخصصین و استاد دانشگاه

خدمات:

 • ایمپلنت
 • ترمیم
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • بیلیچینگ
 • عصب کشی
 • جرمگیری

آدرس: تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل رومی ساختمان رسا پلاک ۱۷۳۰ طبقه ۵ واحد۲۰

شماره تماس:

09190353493 – 02122009690

دکتر محمد قاسم شمس

دکتر محمد قاسم شمس

دکتر محمد قاسم شمس یکی از بهترین دکتر عصب کشی در ونک است؛ ایشان جزو لیست دندانپزشکان بسیار مشهور و محبوب تهران است که توانسته تا به امروز بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار مردم عزیز قرار دهد؛ وی دارای مدرک دندانپزشکی و مدرک تخصصی جراحی دهان، فک و صورت است که هر نوع مشکل در دندان را برطرف می سازد و به بیماران کمک شایانی می کند؛ وی دارای کد نظام پزشکی 29291 است که توانسته در محدوده محله ونک در شهر تهران، یک مطب شخصی برای خود راه اندازی نماید؛ ایشان تمام نکات بهداشتی را در حین انجام خدمات، را رعایت می کند تا رضایت بیماران را جلب نمابد.

خدمات:

 • جراحی فک
 • عصب کشی
 • ایمپلنت دندان

آدرس: ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از چهارراه شیخ بهائی، بیمارستان بقیه الله

تلفن تماس: 02188050435

دکتر کتایون اصفهانی زاده

دکتر کتایون اصفهانی زاده

دکتر کتایون اصفهانی زاده دارای مدرک فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی و تخصص دندانپزشکی کودکان است؛ ایشان یکی از بهترین دکتر عصب کشی در ونک می باسد که می تواند خدمات بسیار منحصر به فرد به تمامی بیماران ارائه دهد؛ وی بسیار مجرب و حاذق است که دارای مهارت بسیار زیادی در این حوزه دارد؛ دکتر اصفهانی زاده در مطب شخصی خود با بیماران، برخورد بسیار خوبی دارد و سعی بر این دارد که همیشه رضایت بیماران را جلب نماید.

خدمات:

 • عصب کشی
 • روکش دندان
 • پرکردن دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: خیابان ملاصدرا، تقاطع بزرگراه کردستان، نبش بن بست توفیق، ساختمان کردستان، پلاک 2، طبقه 4 ، واحد 13

تلفن تماس: 02188034819

دکتر محمد جعفریان

دکتر محمد جعفریان

دکتر محمد جعفریان دارای مدرک فلوشیپ کاشت دندان و تخصص جراحی دهان و فک و صورت است؛ وی یکی از بهترین دکتر عصب کشی در ونک می باشد که می تواند هر نوع جراحی مرتبط با دهان و فک و صورت را به خوبی انجام دهد؛ ایشان اخلاق و برخورد بسیار خوبی با بیماران دارد و سعی می کند همیشه رضایت بیماران را جلب نماید؛ دکتر جعفریان ابتدا مدرک عمومی و پس از آن مدرک تخصصی اخذ نموده است.

خدمات:

 • عصب کشی
 • پیوند استخوان
 • کشیدن دندان عقل
 • جراحی فک
 • جراحی چانه
 • ایمپلنت

آدرس: پایین تر از میدان ونک، نرسیده به پل روگذر شهید همت، ساختمان 1266، طبقه 2، واحد 6

تلفن تماس: 02188884323

دکتر شهریار الیاهو

دکتر شهریار الیاهو

دکتر شهریار الیاهو یکی از بهترین دکتر عصب کشی در ونک است؛ ایشان جزو دندانپزشکان بسیار مجرب و معروف می باشند که اکثر مردم ساکن محدوده ونک برای درمان مشکلات دندان خود، از وی کمک می گیرند؛ دکتر الیاهو دارای مدرک تخصص جراحی لثه است که می تواند انواع بیماری های لثه را با علم و دانش خود برطرف سازد؛ وی رفتار کاملا محترمانه و برخورد بسیار مودبانه با تمامی بیماران مراجعه کننده به مطب شان دارند و سعی بر این دارند که سوالاتشان را به درستی پاسخ دهند.

خدمات:

 • ایمپلنت
 • پر کردن دندان
 • عصی کشی دندان
 • جراحی دندان عقل
 • خارج کردن دندان نهفته
 • جراحی لثه

آدرس: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، بعد از کوچه گلدشت، پلاک 207 ، ساختمان پزشکان سحر، طبقه پنجم، واحد 20

تلفن تماس: 02188216882

عصب کشی دندان چقدر زمان می برد؟

عصب کشی دندان چقدر زمان می برد؟

عصب کشی دندان معمولا بین 1 تا 3 جلسه زمان می برد که در این مدت بیمار باید از داروهای تجویز شده توسط متخصص عصب کشی استفاده نماید؛ در حقیقت مقدار عفونت و آسیب ریشه دندان، تعیین کننده تعداد جلسات لازم برای کشیدن عصب است؛ اگر آسیب رسیدن به پالپ دندان سطحی باشد، درمان ریشه در یک جلسه انجام می شود. از طرفی اگر سطح آسیب دیده پالپ دندان پهن تر باشد و کانال های ریشه دندان بیشتر پوسیده و آسیب دیده باشد، باید تعداد جلسات عصب کشی دندان را افزایش داد.

عوارض عصب کشی دندان

به طور کلی این روش با عوارض و مشکلاتی همراه نمی باشد اما زمانی که دندانپزشک، مهارت بسیار زیادی در این زمینه نداشته باشد، برخی عوارض از جمله موارد زیر ذکر می شوند:

 •  در کانال‌ ها عفونت باقی می ماند که موجب به وجود آمدن آبسه در ریشه خواهد شد.
 • حذف کردن بخش بسیار زیادی از دندان بدون اینکه ضرورتی وجود داشته باشد؛ در این صورت دندان تضعیف می گردد.
 • یک کانال عفونی در دندان باقی می ماند.

در صورتی که شما قصد جراحی لثه را دارید، می توانید به مطب بهترین دکتر لثه در ونک مراجعه نمایید و از دندانپزشکان متخصص کمک بگیرید.

کلام آخر

عصب کشی کردن دندان جزو روش های درمانی دندانپزشکی بسیار متداول است که بسیاری از افراد در طول زندگی از این روش را جهت درمان دندان درد، استفاده می کنند؛ برای عصب کشی دندان باید از یک متخصص متبحر کمک گرفته شود؛ به دلیل افزایش میزان تقاضا برای این روش، سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با عصب کشی در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن 5 تا از بهترین دکتر عصب کشی در ونک را به شما معرفی کردیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما بسیار ممنون و متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با عصب کشی دارید، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا