جراحی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران⭐【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران را به شما عزیزان معرفی نماییم. در واقع هنگامی که نام دندان و خدمات دندانپزشکی می آید، بسیاری از افراد به یاد لحظه های درد آور و سختی که در این رابطه تحمل کرده اند، می افتند. بیشتر این لحظه های سخت مربوط به عصب کشی و یا درمان ریشه دندان می باشد. مشکل های ریشه دندان ها که معمولا باعث ایجاد درد شدید در دندان می شود، شامل عفونت، خرابی دندان و یا فشار می باشد. توجه داشته باشید که مراجعه به موقع به دندانپزشک درمان ریشه باعث می شود دچار دردهای دیگر نشوید. همچنین به آسایش شما لطمه ای وارد نشود. در واقع درمان ریشه دندان به منظور حفظ دندان های طبیعی انجام می شود.

درمان ریشه دندان چیست؟

در واقع عصب ها و عروق اصلی دندان ها در یک بافت زمینه نرم قرار گرفته است. محل این بافت زمینه، کانال ریشه دندان می باشد. در اصطلاح دندانپزشکی، به این بافت نرم پالپ می گویند که در بعضی مواقع این پالپ دچار مشکلاتی نظیر عفونت می شود. در این شرایط شما باید اقدام به درمان ریشه دندان بکنید. همچنین برای انجام این کار به صورت تخصصی می توانید به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران مراجعه کنید.

در واقع شما زمانی به درمان ریشه دندان احتیاج پیدا می کنید که دندان های شما دچار عفونت و پوسیدگی شود. به منظور انجام این کار بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران، ابتدا بافت های خراب شده و آسیب دیده را از ریشه دندان جدا می کند. بعد از انجام این کار، کانال های ریشه دندان تمیز می شوند. سپس حفره های ایجاد شده به وسیله مواد ویژه ای پر می شوند.

از جمله دلایلی که موجب عفونت و خرابی پالپ دندان می شود، می توان به ترک، شکستگی، پوسیدگی عمیق و یا آسیب دیدگی اشاره کرد. در هنگامی که مشکلاتی مانند تورم فک و لثه، درد یا حساسیت دندان به دمای مایعات برای شما به وجود آمد، می توانید برای انجام کار درمان ریشه دندان به بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران مراجعه کنید. جالب است بدانید که برای انجام درمان ریشه دندان از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

درمان ریشه دندان چیست؟

تفاوت درمان ریشه دندان و عصب کشی

به دلیل وجود شباهت هایی در مراحل انجام درمان ریشه و عصب کشی، بسیاری فکر می کنند این دو، در واقع یک درمان محسوب می شود. در عصر جدید به دلیل درد دندان دیگر آن ها را نمی کشند. بلکه بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران به جای آن، محل درد را که همان ریشه دندان است را درمان می کند. خارج کردن پالپ و قطع عروق عصبی موجود در آن ناحیه، شامل این روند درمان می باشد.

در واقع انجام این کار عصب کشی نام دارد. شما برای انجام این کار می توانید به بهترین دکتر عصب کشی در نیاوران مراجعه کنید. بعد از انجام فرایند عصب کشی، درد دندان ها از بین می رود. در واقع در اصطلاح عامیانه می توانیم بگوییم که عصب کشی جزیی از فرایند درمان ریشه دندان می باشد. شما می توانید این کار را توسط بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران نیز انجام دهید. در واقع عصب کشی، یکی از قسمت های حساس درمان ریشه محسوب می شود که باید به صورت تخصصی و دقیق انجام شود.

وجود علامت های مهمی به ما هشدار می دهد که دندان ها به عصب رسیده اند. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. احساس درد در دندان به هنگام غذا خوذدن
 2. حساسیت دندان ها نسبت به نوشیدنی های داغ و سرد
 3. تیره یا کدر شدن دندان ها که به معنی عفونت در قسمت درونی دندان ها می باشد.
 4. بیرون آمدن ترشح های چرکی از کناره های دندان و لثه
 5. ایجاد آبسه و تورم در لثه

10 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران را بشناسید!

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر مصطفی میرشاه پناه

دکتر میرشاه پناه متخصص درمان ریشه می باشند. ایشان متولد بهمن ماه سال 1357 در مشهد می باشند. دکتر میرشاه پناه در سال 1386 در رشته دکتری عمومی دندانپزشکی در دانشگاه مشهد پذیرفته شده اند. ایشان در سال 1392 فارغ التحصیل شدند و به صورت مستقیم در رشته اندودانتیکس در دانشگاه شهید صدوقی یزد به ادامه تحصیل پرداختند. همچنین دکتر مصطفی میرشاه پناه جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • عصب کشی دندان
 • درمان ریشه دندان
 • ارتودنسی ثابت و متحرک

آدرس: تهران، نیاوران، رو به روی پاساژ نارون، نبش کوچه یاوری، پلاک 1

شماره تماس: 02126138718

شیما صابر طحان

دکتر شیما صابر طحان

دکتر صابر طحان دکتری عمومی دندانپزشکی خود را در سال 1393 از دانشگاه علوم پزشکی گیلان دریافت کرده اند. ایشان رتبه اول در بورد تخصصی کشوری اندودانتیکس را دارا می باشند. همچنین دکتر صابر طحان عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند. ایشان دکتری تخصصی دندانپزشکی در رشته اندودانتیکس را در دانشگاه علوم پزشکی تهران و در سال 1399 گذرانده اند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان های دائمی
 • درمان ریشه دندان های شیری
 • جراحی پری اپیکال ( جراحی اپیکواکتومی)
 • بلیچینگ داخلی دندان

ادرس: تهران، جردن، نبش والی نژاد، کلینیک ماربل

شماره تماس: 02126472273

دکتر رها رادفر

دکتر رها رادفر

دکتر رادفر متولد سال 1352 می باشند. ایشان بعد از پایان تحصیلات مدرسه خود، در رشته رادیولوژی در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدند. دکتر رادفر را با عنوان دندانپزشک سلبریتی ها می شناسند. دلیل شهرت دکتر رادفر، مراجعه اکثر سلبریتی ها و چهره های معروف به مطب ایشان می باشد. دکتر رها رادفر جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان جنوبی، برج الماس، واحد 4

شماره تماس: 02122053787

دکتر علیرضا درویش

دکتر علیرضا درویش

دکتر درویش متخصص جراحی و درمان ریشه دندان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی نیز می باشند. دکتر درویش کار شما را با صبر و حوصله زیادی انجام می دهد.همچنین ایشان بهترین خدمات را در حیطه کاری خود به شما ارائه می دهند. دکتر علیرضا درویش جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، فرمانیه، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالاتزو، طبقه 4

شماره تماس: 02122822113

دکتر سهراب طور سوادکوهی

دکتر سهراب طور سوادکوهی

دکتر طور سوادکوهی متخصص درمان ریشه و عصب کشی می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی درمان ریشه نیز هستند. همچنین دکتر طور سوادکوهی استادیار دانشگاه نیز می باشند. ایشان خدمات منحصر به فردی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. دکتر سهراب طور سوادکوهی جزو یکی از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • درمان ریشه دندان
 • عصب کشی دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان پور ابتهاج، نبش کوچه کهزادی، پلاک 2، طبقه 1

شماره تماس: 02188727130

مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان

بعد از انجام درمان ریشه دندان توسط بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران به حد زیادی درد دندان ها کاهش می باید. شما نباید به دلیل کاهش درد از ادامه روند درمان صرف نظر کنید. همچنین جالب است بدانید که مراقبت های پس از انجام ریشه دندان، مانند خود درمان ریشه دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. انجام این مراقبت ها باعث بهبود یافتن لثه و دندان ها به صورت کامل می شود. موارد زیر شامل نکات مهم در رابطه با مراقبت بعد از انجام درمان ریشه دندان می باشد:

 1. خوردن میوه ها و غذاهای سفت تا وقتی که دندان ها را به صورت کامل پر نکرده اید، ممنوع می باشد.
 2. شما باید داروهایی که بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران برای شما تجویز کرده است را به صورت منظم مصرف کنید.
 3. مسکن هایی که به منظور کاهش درد ریشه دندان برای شما تجویز شده است را به صورت مرتب مصرف کنید.
 4. شما می توانید بعد از انجام درمان ریشه از مسواک استفاده کنید اما به هیچ وجه نباید از نخ دندان استفاده کنید. امکان دارد که استفاده از نخ دندان، برای پانسمان ریشه دندان باعث ایجاد مشکل شود.

مراقبت های بعد از درمان ریشه دندان

فرایند انجام درمان ریشه دندان

انجام درمان ریشه دندان طی چند مرحله صورت می گیرد. همچنین این مراحل باید با دقت بالایی انجام شود.

 1. عکس برداری و رادیوگرافی از دندان: بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران برای این که میزان، سطح آسیب و همچنین روش مناسب درمان را شناسایی کند، درخواست عکس برداری و رادیوگرافی از دندان را می کند.
 2. انجام بی حسی و برداشتن تاج: بعد از این که معاینه های اولیه برای شما انجام شد، دندانپزشک بی حسی را در فک شما انجام می دهد. سپس مانند انجام کامپوزیت، قسمتی از تاج دندان را بر می دارند. با انجام این کار، سطح پوسیده به صورت کامل برداشته می شود. همچنین اگر شما قصد انجام کار کامپوزیت را دارید، می توانید به بهترین دکتر کامپوزیت در نیاوران مراجعه کنید.
 3.  تخلیه پالپ عفونی: هنگامی که ریشه دندان پدیدار شود، دندانپزشک می تواند به پالپ عفونی شده دسترسی پیدا کند. در ادامه این راستا، کانال ریشه دندان را از پالپ عفونی تخلیه می کنند. جالب است بدانید که عروق های عصبی پالپ به صورت کامل تخلیه می شوند. به همین علت در آینده باعث ایجاد مشکل و یا درد نمی شود.
 4. تمیز کردن کانال ریشه: در واقع هنگامی که پالپ به صورت کامل تخلیه شود و کانال ها تمیز شوند، به منظور پر کردن آماده می شوند. جالب است بدانید به منظور این که کانال ها به طور کامل تمیز شوند، با استفاده از محلول های ویژه ای آن ها را شست و شو می دهند. این محلول علاوه بر اینکه عفونت های باقی مانده را بر طرف می کند، با میکروب ها نیز مقابله می کند.
 5. پر کردن ریشه دندان: هنگامی که کانال های ریشه دندان به صورت کامل تمیز شد، بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران با استفاده از گوتاپرکا، ریشه دندان ها را پر می کند. بعد از انجام این کار پانسمانی را روی دندان به صورت موقت قرار می دهند.

بعد از انجام این مراحل، درمان شما به صورت کامل انجام می شود. پس از مدتی شما باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید و دندان های خود را پر کنید.

کلام آخر

دندانپزشک درمان ریشه می تواند مشکل های خاص و پیچیده دندان های شما را که نیازمند عصب کشی است بر طرف کند. همچنین با استفاده متدهایی مانند تمیز کردن کانال ها و تخلیه پالپ، دندان های شما را از خرابی و کشیدن نجات می دهد و دردهای شما را از بین می برد.

ما در این مقاله 5 تا از بهترین دندانپزشک درمان ریشه در نیاوران را به شما معرفی کردیم. همچنین اطلاعات زیادی را در این رابطه در اختیار شما قرار دادیم. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم. شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =

دکمه بازگشت به بالا