دندانپزشک پروتزهای دندانی

بهترین دکتر پروتز دندان در نیاوران【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم 5 مورد از بهترین دکتر پروتز دندان در نیاوران را به شما عزیزان معرفی نماییم. شما در صورت نیاز می توانید به آن ها مراجعه کنید و به درمان دندان های از دست رفته خود بپردازید. رشته پروتز دندان، گرایشی از مراقبت های دندانی می باشد. متخصص پروتز دندان در زمینه های دندان مصنوعی و همچنین جایگزین کردن آن ها با دندانی که از بین رفته باشد، تخصص دارد. زمانی که افراد به دندان مصنوعی احتیاج پیدا کنند و یا قصد داشته باشند که جای خالی دندان خود را به وسیله پروتز دندانی پر کنند، می توانند به متخصص پروتز دندانی مراجعه کنند. متخصص پروتز دندانی باید سال های زیادی را صرف آموزش تخصصی و کسب مهارت و تجربه کرده باشد.

پروتز دندان چیست؟

هنگامی که دندان از بین می رود و آن را می کشند، جای آن خالی باقی می ماند و فقط با استفاده از پروتزهای دندانی پر می شود. در واقع پروتز دندان، از جمله متدهای مهم برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. در حالت کلی همه وسیله هایی که در دندانپزشکی باعث جایگزین کردن دندان از دست رفته می شود و یا نقص دندان ها را می پوشاند، پروتز دندانی محسوب می شود.

پروتز دندان شامل انواع گوناگونی می باشد. بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، با توجه به نیاز دهان بیمار، زیبایی دندان ها، جای خالی دندان ها و یا شرایط فیزیکی بیمار، از انواع مختلف آن ها استفاده می کند. جالب است بدانید روکش های ساده ای که برای درمان دندان و یا ترمیم بعد از عصب کشی استفاده می شوند هم نوعی پروتز دندانی محسوب می شوند. هنگامی که دندان ها کشیده می شوند همراه با ایمپلنت، می توانید از پروتز های دندانی هم استفاده کنید. همچنین اگر شما ساکن ونک هستید، می توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در ونک مراجعه کنید. در واقع پروتز دندان، نوعی درمان محسوب می شود که به جراحی نیازی ندارد و شما می توانید این کار را در طول دو و یا سه جلسه توسط بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران انجام دهید. انواع پروتز دندانی شامل موارد زیر می شود.

 1. ایمپلنت
 2. بریج (پل دندانی)
 3. پروتز دندانی کامل (دندان مصنوعی)
 4. روکش دندان

تفاوت دندانپزشک و متخصص پروتز دندان

در واقع دندانپزشک عمومی در حیطه مراقبت های دندانی و یا همچنین فرایندهای جزئی مثل پر کردن دندان، کشیدن دندان و موارد دیگر مهارت دارد. اما متخصص پروتز دندانی در زمینه های ترمیم، جایگزینی دندان ها و همچنین پروتز های دندانی مهارت و تخصص بسیار دارد. در هنگامی که به انجام جراحی دهان و یا جایگزینی دندان نیاز دارید، مشاوره با بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران کمک  قابل توجهی به شما می کند. همچنین درمان توسط آن نیز کمک شایانی به شما می کند. شما می توانید خدماتی با کیفیت بالا و مناسب با نیاز خود دریافت کنید.

از دیگر تفاوت های دندانپزشک عمومی و متخصص پروتز دندانی می توان به این مورد اشاره کرد که دندانپزشک عمومی بر روی ترمیم دندان ها و کسب اطمینان از سالم بودن آن ها تمرکز دارد. ولی بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران با استفاده از جایگزین کردن دندان ها، بازگرداندن سلامت آن ها و همچنین عملکرد تمام سطوح دهان سر و کار دارد.

تفاوت بین دندانپزشک و متخصص پروتز دندانی

مراحل ساخت پروتز دندان

 1. جلسات مشاوره مقدماتی:  قبل از استفاده از پروتز دندانی توسط بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، ابتدا دکتر دندان های شما را به صورت کامل معاینه می کند. متخصص باید تمام گزینه های گوناگون را برای شما توضیح دهد. در هنگامی که فقط یکی از دندان های خود را از دست داده باشید، ایمپلنت بهترین آیتم برای درمان شما می باشد. اما وقتی که بیش از یک دندان از دست داده باشید، بهترین آیتم برای شما پروتز ناکامل یا همان پروتز جزئی می باشد.
 2. قالب گیری و تصویر برداری: بعد از اینکه بهترین گزینه برای درمان شما توسط بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران انتخاب شد، دندانپزشک با استفاده از اشعه ایکس برای شما اسکن سه بعدی و تصویر برداری انجام می دهد. بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران از قالب گیری برای ساخت پروتز دندانی استفاده می کند.
 3. طراحی و ساخت پروتز:  بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، با استفاده از تصاویر گرفته شده و همچنین قالب ساخته شده از دهان، آن ها را به آزمایشگاه پروتز دندانی می فرستند. پروتز دندانی در آزمایشگاه و همچنین طی 2 تا 3 هفته ساخته می شود.
 4. تنظیم نهایی پروتز دندانی:  بعد از ساخت پروتز دندانی، بیمار برای ارزیابی و همچنین تنظیم پروتز باید به متخصص مراجعه کند. بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران باید عملکرد و همچنین نحوه قرار گرفتن پروتز دندانی را بررسی کند.

5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در نیاوران را بشناسید!

دکتر فاطمه اسمی

دکتر فاطمه اسمی

دکتر فاطمه اسمی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران می باشند. ایشان متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشند. دکتر اسمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصیل کرده اند و همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه شاهد گذرانده اند. ایشان برنده جایزه ویژه نخبگان ریاست جمهوری در سال 1389 می باشند. دکتر فاطمه اسمی بعد از پایان دوره تحصیل خود، به عنوان استادیار و عضو هیات علمی در دانشکده بابل استخدام شده اند. هم اکنون نیز عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز می باشند.

خدمات:

 • پروتز ثابت و متحرک
 • دندان مصنوعی
 • فیسینگ و طراحی لبخند
 • بروساژ دندان (جرم گیری)
 • جراحی دندان عقل
 • کاشت دندان (ایمپلنت)

آدرس: تهران، نیاوران، ضلع جنوبی پارک نیاوران، مجتمع اطلس مال، طبقه 4 A، واحد 14

شماره تماس: 09338089171 _ 02126378284

دکتر محسن صدق

دکتر محسن صدق

دکتر محسن صدق در دانشگاه سماشکو واقع در روسیه تحصیل کرده اند. ایشان دارای سرتیفیکیت جراحی ایمپلنت و همچنین پروتز های متکی بر ایمپلنت از (DIO ) می باشند. دکتر محسن صدق عضو انجمن دندانپزشکان و همچنین جراحان ایران می باشند. دکتر صدق یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • پروتز ثابت و متحرک
 • ایمپلنت بدون جراحی
 • جراحی دندان عقل
 • دندانپزشکی اطفال
 • کاشت ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیر سلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران ( سام اکسون)، طبقه 5، واحد 5003

شماره تماس: 02126151027

دکتر افروز جوانمرد

دکتر افروز جوانمرد

دکتر جوانمرد ششمین رتبه در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی را کسب کرده اند. ایشان فارغ التحصیل دوره های تخصصی پروتز های دندانی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. دکتر افروز جوانمرد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند. همچنین رتبه برتر آزمون بورد تخصصی پروتز های دندانی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران هستند.

خدمات:

 • پروتز ثابت و متحرک
 • لمینت سرامیکی بدون تراش
 • جراحی دندان عقل نهفته
 • پیوند استخوان فک
 • درمان ریشه دندان های دائمی
 • بلیچینگ داخلی دندان

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، رو به روی جماران

شماره تماس: 09912441833

دکتر حمیدرضا افضلی

دکتر حمیدرضا افضلی

دکتر حمیدرضا افضلی یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران می باشد. ایشان جراح دندانپزشک با بیشتر از 16 سال سابقه کار در این حیطه می باشند. همچنین دکتر افضلی عضو آکادمی ایمپلنت آمریکا(AAID) و عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا (AACD) می باشند. ایشان دارای 2 شعبه خدمات دندانپزشکی در تهران هستند.

خدمات:

 • پروتز ثابت و متحرک
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • کامپوزیت
 • جراحی دندان عقل نهقته

آدرس: تهران، نیاوران، تقاطع کامرانیه، ساختمان سپهر، طبقه چهارم بانک رفاه، واحد32

شماره تماس: 02126247078 _ 09217181005

دکتر بهروز فرجی

دکتر بهروز فرجی

دکتر فرجی یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران می باشد. ایشان جراح و همچنین متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی هستند. دکتر فرجی کار شما را با صبر، حوصله و دقت فراوان انجام می دهند.

خدمات: 

 • پروتز متحرک و ثابت
 • متخصص بیماری های دهان، فک و صورت
 • ارتودنسی ثابت و متحرک
 • ایمپلنت

آدرس: تهران، نیاوران، جنب منظریه 1 و شهرکتاب، ساختمان نریمان، پلاک 131، طبقه 3

شماره تماس: 02126127529 _ 02126115646

مزایای پروتز دندان

 1. پروتز های دندانی، جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته می باشد. در واقع شما با استفاده از آن می توانید لبخند زیبایی داشته باشید و همچنین می توانید به راحتی غذا میل کنید. از مهم ترین مزایا پروتز دندانی می توان به وجود تنوع بالا در آن اشاره کرد. فک افراد با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد. به همین علت بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، نمی تواند یک نوع پروتز دندانی را برای همه مراجعه کنندگان استفاده کند.
 2. پروتز دندانی به سلامت دندان و دهان شما کمک بسیار زیادی می کند. همچنین از خراب شدن باقی دندان های شما جلو گیری می کند. بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، با استفاده از خدمات پروتز دندانی برای شما، اعتماد به نفس و زیبایی به ارمغان می آورد. اما در زمانی که جای خالی دندان با پروتز دندانی جایگزین نشود، مشکلاتی مثل کج شدن دندان ها، ساییدگی دندان ها، تغییر فرم لثه و یا زخم شدن برای شما پیش می آید.
 3. همانطور که می دانید، پروتزهای دندانی سرامیکی، باعث عبور نور از خود می شوند. همین امر موجب زیبا به نظر رسیدن دندان های شما می شود و ساختاری متشابه با دندان های طبیعی پیدا می کنید.
 4. پروتز های دندانی که بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران برای شما استفاده می کند،زیر ساخت فلزی ندارد. عدم وجود ساختار فلزی در آن باعث ایجاد ظاهری زیبا برای لبخند شما می شود.

مراقبت های بعد از پروتز دندان

در روزهای اولیه انجام پروتز دندان توسط بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، باید به نکاتی توجه داشته باشید. از مهم ترین مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در روز اول بعد از انجام پروتز دندان، نباید به پروتز خود فشار وارد کنید. در غیر این صورت، پروتز شما امکان دارد حرکت کند.
 2. بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، دندان های پروتز شده را با باقی دندان های فک در یک سطح قرار می دهد.
 3. توجه داشته باشید که حتما باید از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان در داشتن سلامت و طول عمر دندان های شما کمک بسزایی می کند. با استفاده از آن می توانید غذا و یا مواد خوراکی که در دندان تان باقی مانده را خارج کنید.
 4. در بعضی مواقع ممکن است که لبه های پروتز، دچار زخم های کوچک شود. در این هنگام می توانید به یکی از بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران مراجعه کنید.
 5. اگر پروتز دندانی در سنین کم انجام شود، ممکن است فک رشد کند و بزرگ شود. در این صورت باید به صورت مرتب به پزشک خود مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از پروتز دندان

دوام و ماندگاری پروتز دندان

اگر بتوانید در هفته های اولیه به خوبی از آن مراقبت کنید، شرایط نگه داری از آن در دراز مدت برای شما راحت ترخواهد بود. به این امر توجه داشته باشید که ناسازگاری پروتز های دندانی در روز های اولیه کاملا طبیعی می باشد. دلیل این ناسازگاری، التهابی است که در دهان ایجاد شده است و موجب می شود که خوردن و آشامیدن برای شما سخت باشد.

کلام آخر

ما در این مقاله، پروتز دندانی را برای شما توضیح دادیم. همچنین انواع آن را نیز برای شما شرح دادیم. در حالت کلی اگر دندان ها از دسته رفته باشند، با انجام پروتز دندانی می توانید دوباره صاحب لبخندی زیبا شوید. شما باید بعد از انجام پروتز دندانی به سلامت دهان خود اهمیت دهید و به صورت مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد در رابطه با بهترین دکتر پروتز دندانی در نیاوران، می توانید آن را با ما از طریق سایت در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا