دندانپزشک کودکان

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران⚡【سال1403】❤️

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران را به شما عزیزان معرفی کنیم. همان طور که می دانید رشته دندانپزشکی شامل گرایش های متفاوتی می شود. از جمله این گرایش ها می توان به ارتودنسی، درمان ریشه، حراج فک و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. سلامت دندان ها در زمان کودکی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت یکی از گرایش های رشته دندانپزشکی، تخصص دندانپزشکی کودکان می باشد. در این حیطه به صورت تخصصی تمام خدمات دندانپزشکی مربوط به کودکان ارائه می شود. برای آشنایی بیشتر در این مورد ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

دندانپزشک کودکان چیست؟

در واقع دندانپزشکی کودکان یکی از گرایش های رشته دندانپزشکی می باشد. در این حیطه، بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران همه دندان های کودکان را از زمان دندان شیری تا سن های نوجوانی درمان و همچنین کنترل می کنند. مراقبت از دندان ها در سن کم شامل اهمیت زیادی می باشد. جالب است بدانید که در هر سن، دندان ها به مراقبت های ویژه نیاز دارند.

تعداد زیادی از کودکان، از رجوع به دندانپزشکی امتناع می کنند و به همین علت برای درمان، همکاری لازم را به عمل نمی آورند. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران با ایجاد فضایی مناسب، ترس و استرس کودکان را کم تر می کنند. این موضوع باعث می شود که کودکان، برای درمان همکاری کنند. در صورتی که کودکان نتوانند با وحشت و ترس خود مقابله کنند، با مشکل هایی نظیر پوسیدگی دندان های دائمی و یا شیری در آینده رو به رو خواهند شد.

بهترین دندانپزشک کودکان مثل پزشک متخصصی برای کودکان می باشد. در واقع همه چیزی را که به سلامت دندان کودکان مربوط است را کنترل و مدیریت می کند. دندانپزشک کودکان باید پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، 2 تا 3 سال را در دوره تخصصی بگذراند. همچنین این بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران، در رابطه با روانشناسی کودک هم می دانند. به همین علت به راحتی با کودکان و مشکلات ان ها کنار می آیند.

دندانپزشک کودکان چیست؟

تفاوت دندانپزشک کودکان و دندانپزشک عمومی

در واقع دندانپزشکی عمومی با دندانپزشکی خانواده شناخته می شود. دندانپزشک عمومی بیمارها را در هر سنی معاینه می کند. بیشتر دندانپزشک های عمومی دارای تخصص خاصی نیستند. به بیانی دیگر دندانپزشک عمومی مثل یک پزشک عمومی می باشد که دارای تخصص خاصی نیست و شما را برای امور تخصصی به متخصصین ارجاع می دهد. این دسته از پزشک ها، تنها مشکل های عمومی بدن را شناسایی می کنند و با تجویز دارو به درمان آن ها می پردازند.

دندانپزشک عمومی هم مانند یک پزشک عمومی تنها می تواند امور کلی را انجام دهد. از این امور می توانیم به کشیدن دندان، پر کردن دندان، عصب کشی و یا موارد دیگر اشاره کرد. همچنین اگر شما قصد انجام عصب کشی به صورت تخصصی دارید، می توانید به بهترین دکتر عصب کشی در نیاوران مراجعه کنید. جالب است بدانید که دندانپزشکان عمومی تخصصی در حیطه کودکان ندارند.

دندانپزشک عمومی می تواند خدمات را در هر سنی برای بیماران ارائه دهد، اما بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران آموزش هایی به صورت تخصصی و حرفه ای در این زمینه دیده اند. جالب است بدانید که کودکان در مقایسه با افراد بزرگ سال به خدمات دندانپزشکی متفاوت نیاز دارند. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران نیاز اصلی دندان های کودکان را می داند. به همین علت، در هنگام مواجه شدن مشکلات دندانی کودکان، باید سریعا به بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران مراجعه کنید. همچنین به هیچ وجه به دندانپزشک عمومی مراجعه نکنید.

10 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوان را بشناسید!

دکتر سوزان نورانی نیا

 

دکتر سوزان نورانی نیا

دکتر نورانی نیا جزو یکی ار بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشند. ایشان از مواد اصل و اورجینال آمریکایی و اروپایی که تایید وزارت بهداشت را دارند، در مطب خود استفاده می کنند. دکتر سوزان نورانی نیا از دستگاه رادیوگرافی پیشرفته برای کار خود استفاده می کنند. همچنین ایشان دارای دستیارهای  مسلط و با تجربه نیز می باشند.

خدمات: 

 • پالپوتومی
 • فلوریداتراپی
 • لمینت سرامیکی
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، اقدسیه، نبش خیابان لنگری، مجتمع اقدسیه، بالای بانک پارسیان، طبقه 4، واحد 1

شماره تماس: 09196465961

دکتر علی زرگانی

 

دکتر علی زرگانی

دکتر زرگانی دندانپزشک ترمیمی و زیبایی می باشند. همچنین ایشان خدمات مربوط به کودکان را نیز انجام می دهند. دکتر زرگانی تجربه و دانش بالایی در زمینه کاری خود دارند. همچنین بسیار با احترام با مراجعه کنندگان خود برخورد می کنند و بهترین خدمات را ارائه می دهند. دکتر علی زرگانی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • دندانپزشکی اطفال
 • جرم گیری
 • عصب کشی
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، چهارراه فرمانیه، رو به روی باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان 222، طبقه 1، واحد 5

شماره تماس: 02126246231

دکتر محسن صدق

 

دکتر محسن صدق

دکتر صدق در دانشگاه سماشکو روسیه تحصیل کرده اند. ایشان دارای سرتیفیکیت ایمپلنت و جراحی پروتزهای دندانی متکی بر ایمپلنت از DIO کره جنوبی می باشند. همچنین ایشان عضو جراحان و دندانپزشکان ایران می باشند. دکتر محسن صدق جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشند.

خدمات: 

 • دندانپزشکی اطفال
 • عصب کشی
 • جراحی دندان عقل
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیر سلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران، طبقه 5، واحد 5003

شماره تماس: 0216151027

دکتر فاطمه اسمی

 

دکتر فاطمه اسمی

دکتر اسمی متخصص دندانپزشکی زیبایی، ترمیمی و همچنین کودکان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی دندانپزشکی می باشند. دکتر اسمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصیل کرده اند. همچنین دوره تخصصی خود را در دانشگاه شاهد ادامه داده اند. دکتر فاطمه اسمی جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • دندانپزشکی اطفال
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، ضلع جنوبی پارک نیاوران، مجتمع تجاری اطلس مال، طبقه A 4، واحد 14

شماره تماس: 02126378284

دکتر هانیه درویش

 

دکتر هانیه درویش

دکتر درویش متخصص دندانپزشکی کودکان و همچنین ارتودنسی می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران می باشند. دکتر درویش بسیار باتجربه هستند و مهارت بالایی در انجام امور دندانپزشکی دارند. همچنین با صبر و حوصله زیاد مشکلات شما را درمان می کنند. دکتر هانیه درویش جزو یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشند.

خدمات:

 • دندانپزشکی اطفال
 • عصب کشی
 • لمینت دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: تهران، اندرزگو، نبش عبدالهی جنوبی، ساختمان پارسیان، پلاک 72، واحد 16

شماره تماس: 02122237110

خدمات دندانپزشک کودکان

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران خدمات دندانپزشکی را به صورت اختصاصی و فقط برای کودکان و اطفال ارائه می دهند. در حالت کلی خدماتی را که در این حیطه ارائه می دهند، شامل موارد زیر می باشد:

 1. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران، مراقبت های پیش گیرانه را انجام می دهند. از جمله این مراقبت ها می توان به توصیه در رابطه با رژیم غذایی، تغذیه و همچنین تمیز کردن دندان ها با فلوریدا اشاره کرد.
 2. انجام معاینه به منظور کسب اطمینان از بهداشت دهان و دندان از دیگر خدمات بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می باشد. این معاینه ها شامل ارزیابی پوسیدگی دندان ها در کودکان می باشد.
 3. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران، بیماری های لثه مانند فرنولا کوتاه، زخم ها و بیماری های خاص دهان را در کودکان مدیریت و کنترل می کنند.
 4. دندانپزشک کودکان، حفره ها و همچنین پوسیدگی های دندان ها و یا نقص های احتمالی آن ها را ترمیم و کنترل می کند.
 5. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران، با توجه به شرایط کودکان برای مرتب و منظم کردن دندان ها اقدام به انجام ارتودنسی می کنند. همچنین شما برای انجام ارتودنسی می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در نیاوران مراجعه کنید.

خدمات دندانپزشکی کودکان

روانشناسی کودک

همان طور که گفته شد، بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران باید با روانشناسی کودک آشنا باشند. متاسفانه بیشتر کودکان از محیط های درمانی ترس و وحشت دارند. به همین علت برای رفتن به مطب دندانپزشکی امتناع می کنند. بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران می تواند به راحتی و آسانی با با کودکان ارتباط برقرار کند. همچنین با صحبت کردن با کودکان، ترس و استرس آن ها را از بین ببرند و کودکان را از روند درمان آگاه کنند.

بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران باعث ایجاد حس اطمینان در کودکان می شود. به همین دلیل، دندانپزشک کودکان باید با روانشناسی کودک آشنا باشند.  برای مثال، هنگامی که کودکی استرس و ترس شدیدی از دندانپزشکی دارد، بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران با استفاده از آموزش هایی که در حیطه روان شناسی کودک دیده است، به کودکان کمک می کند تا استرس خود را کم کنند.

بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران، از روش های زیادی به منظور ارتباط برقرار کردن با کودکان استفاده می کند. برای مثال با کودکان بازی می کنند، با آن ها ارتباط صمیمانه و دوستانه برقرار می کنند و با این کارها فرآیند درمان را راحت می کنند. دانستن روانشناسی کودک، از جمله مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان می باشد.

کلام آخر

دندانپزشک کودکان، خدمات دندانپزشکی را به صورت تخصصی برای کودکان ارائه می دهند. این خدمات شامل طیف گسترده ای می شوند. مشکلات دندانی کودکان را باید ار همان ابتدا درمان کرد. در غیر این صورت باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر در بزرگ سالی می شود. موثرترین روش برای درمان مشکلات دندانی کودکان، مراجعه به دندانپزشک کودکان می باشد. زیرا در این زمینه تخصص و مهارت دارند و به آسانی می توانند با کودکان کنار بیایند.

ما در این مقاله 5 تا از بهترین دندانپزشک کودکان در نیاوران را به شما عزیزان معرفی کردی. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید، از شما کمال تشکر را داریم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما از طریق سایت ایران دنتال در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مونا اشتری

سلام مونا هستم و 5 ساله کار محتوا نویسی انجام میدم. علاقه زیادی به تولید محتوای تو حوزه های سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم هستم بتونم مطالب مفیدی برای شما ازائه بدم و تو زمینه های سلامتی پزشکی و زیبایی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا