دندانپزشک پروتزهای دندانی

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک⭐【سال1403】❤️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک را به شما معرفی کنیم؛ در صورتی که دندان یک فرد از بین برود یا کشیده شود، جای آن همیشه خالی می ماند اما با کمک پروتزهای دندان می توان جای خالی دندان را پر کرد؛ پروتز انواع مختلفی دارد که در ادامه آن را برای شما ذکر خواهیم کرد و بیشتر در این زمینه اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم؛ برخی مواقع دندانپزشک به جای روش های دیگر از جمله ایمپلنت، بریج و پل دندانی از روش پروتز دندان استفاده می کند؛ در صورتی که شما نیز قصد استفاده از پروتز دندانی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

پروتز دندان چیست؟

پروتز دندان جزو روش های جایگزین دندان های از دست رفته است، پروتز دندان انواع مختلفی دارد؛ بسته به نیاز دهان، فضای خالی دندان ها، زیبایی دندان ها و در ضمن وضعیت جسمانی فرد از انواع پروتز ثابت یا پروتز متحرک می توان استفاده نمود. روکش های تکی که برای ترمیم یا درمان روکش های دندان پس از عصب کشی استفاده می شوند نیز، در دسته پروتزهای دندان قرار می گیرند. هنگامی که چندین دندان کشیده شوند، نه تنها با کمک ایمپلنت، بلکه با کمک پروتز فضای از دست رفته دندان را می توان جبران نمود. پروتز یک درمان دندانپزشکی است که نیاز به جراحی ندارد و بسته به وضعیت لثه توسط دندانپزشک پروتز در دو یا سه جلسه انجام می گیرد.

پروتز دندان چیست؟

انواع پروتز دندان

پروتز دندان انواع مختلفی دارد که هر یک به نوعی مورد استفاده قرار می گیرند؛ هر یک از این پروتزها برای عده ای از افراد مناسب است؛ در ادامه انواع پروتز دندان را برای شما شرح خواهیم داد:

پروتز دندان ثابت : این نوع پروتز دندان که در بسیاری از موارد به آن روکش دندان نیز می گویند، به طور دائم در داخل دهان قرار می گیرد و هنگام استفاده از آن، فرد به سختی متوجه طبیعی بودن یا نبودن دندان ها می شود. از سویی ظاهر بسیار خوب و طبیعی این نوع پروتزها باعث شده تا افراد زیادی دنبال آن باشند و تمایل زیادی به استفاده از این نوع پروتزها داشته باشند. پروتزهای ثابت به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از پروتز دندان به صورت روکش تک واحدی دندان، پروتز دندان به صورت بریج.

پروتز دندان متحرک : یکی دیگر از پروتزهای مورد استفاده توسط دندانپزشکان، پروتزهای متحرک هستند. استفاده کردن از این نوع پروتزها در شرایطی توسط دندانپزشکان توصیه می گردد که فرد نتواند از پروتز ثابت استفاده کند و فرد مجبور به استفاده از پروتز متحرک شود. زیرا طبیعی بودن و زیبایی این نوع پروتز در مقایسه با پروتزهای ثابت کمتر است و مشکلات دیگری را به همراه خواهد داشت.

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک به همراه آدرس مطب شامل لیست زیر است:

نام پزشکآدرس مطب
دکتر زهرا طهوریونک، خیابان ملاصدرا
دکتر شهرام یحیوی ونک، ملاصدرا
دکتر محمد علی روستاتهران ،پایین تر از ونک
دکتر نازنین تراب زادهتهران، شیخ بهایی شمالی
دکتر صنم الماسی اقدمبالاتر از میدان ونک

10 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک را بشناسید!

دکتر زهرا طهوری

دکتر زهرا طهوری

دکتر زهرا طهوری فلوشیپ ایمپلنت و پروتز و زیبایی دندان و متخصص پروتزهای دندانی است. وی یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک است. ایشان بیش از بیست سال سابقه درخشان در زمینه زیبایی دندان ها دارد. دکتر طهوری در دانشگاه تهران استادیار است و بیشتر مردم عزیز شهر تهران وی را می شناسند و برای رفع بسیاری از مشکلات دهان و دندان خود از وی کمک می گیرند دکتر زهرا طهوری شهرت و محبوبیت بسیار زیادی بین مردم دارد زیرا تا به امروز توانسته نظر اکثر مردم را جلب نماید.

خدمات:

 • روکش و پر کردن دندان
 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، ونک، خیابان ملاصدرا،‌ خیابان پردیس، روبروی دانشگاه خواجه نصیر، ساختمان پردیسان، پلاک ۱۴، طبقه دوم، واحد ۹

تلفن تماس: 02188676014

دکتر شهرام یحیوی

دکتر شهرام یحیوی

دکتر شهرام یحیوی متخصص پروتز های دندانی است و ایشان یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک است؛ وی با کد نظام پزشکی 38053 در شهر بزرگ تهران در محدوده ونک توانسته یک مطب شخصی برای خود احداث کند؛ ایشان سعی بر این دارد که در مطب شخصی اش با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات با کمک تجهیزات مدرن، رضایت بیماران را جلب کند؛ وی در لیست دندانپزشکان بسیار حاذق و مجرب می باشد که مهارت بسیار زیادی در حل مشکلات دندانی بیماران دارد؛ ایشان با تمامی بیماران به خوبی برخورد می کند.

خدمات:

 • پولیش دندان
 • روکش دندان
 • ایمپلنت دندان
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ دندان

آدرس: تهران، ونک، ملاصدرا، بین خیابان شیخ بهایی و چمران، ساختمان گلستان، واحد 8

تلفن تماس: 02188045850

دکتر محمد علی روستا

دکتر محمد علی روستا

دکتر محمد علی روستا متخصص پروتزهای دندانی می باشد؛ ایشان جزو دندانپزشکان بسیار متخصص و حرفه ای است که می تواند انواع مشکلات دندان را به خوبی برطرف نماید؛ وی در لیست دندانپزشکان بسیار مجرب شهر تهران است؛ دکتر روستا یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک است که توانسته با ارائه خدمات منحصر به فرد و داشتن برخورد بسیار محترمانه، رضایت تمامی بیماران را جلب نماید. ایشان دارای 34 سال سابقه بسیار درخشان است.

خدمات:

 • پروتز دندان

آدرس: پایین تر از ونک، پلاک 1281

تلفن تماس: 02188887814

دکتر نازنین تراب زاده

دکتر نازنین تراب زاده

دکتر نازنین تراب زاده یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک است؛ ایشان جراح و دندانپزشک می باشد که دارای شماره نظام پزشکی 114990 می باشد؛ وی دارای تخصص و مهارت بسیار بالایی است و می تواند در بازه زمانی 6 ماه الی یک سال ارتودنسی را به بهترین نحو انجام دهد؛ وی جزو دندانپزشکان بسیار ماهر و حاذق در تهران است که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ اکثر افراد ساکن شهر تهران ایشان را به خوبی می شناسند.

خدمات:

 • ارتودنسی
 • کامپوزیت
 • لمینت
 • بلیچینگ
 • پروتز دندان

آدرس: تهران، شیخ بهایی شمالی، بالاتر از میدان شیخ بهایی، روبروی امداد خودرو، پلاک 73، واحد 1

تلفن تماس: 02188623115

دکتر صنم الماسی اقدم

دکتر صنم الماسی اقدم

دکتر صنم الماسی اقدم یکی از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک است؛ ایشان دارای تخصص دندانپزشکی ترمیمی است که می تواند انواع مشکلات ترمیمی دندان را به سرعت در بازه زمانی کوتاه به پایان برساند؛ وی مدرک تخصصی سیار معتبری در این حوزه اخذ کرده است که همین مسئله موجب بهتر شدن خدمات شده است؛ دکتر الماسی اقدم با تمامی بیماران رفتار بسیار محترمانه و مودبانه دارد و سعی می کند پاسخ تمامی سوالاتشان را به درستی بدهد.

خدمات:

 • پروتز دندان
 • جرم گیری دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت دندان

آدرس: بالاتر از میدان ونک، خیابان برادارن شریفی، برج خشایار، پلاک 42،طبقه دوم، واحد 203

تلفن تماس: 02188197397

نحوه مراقبت از پروتز دندان

شما باید پس از قرار داده شدن پروتز دندان، به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید؛ در ادامه برخی از این توصیه های مراقبتی را برای شما شرح خواهیم داد:

 • دندان های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید.
 • هنگام تمیز کردن پروتز مراقب باشید از ارتفاع سقوط نکند.
 • سطح خارجی و داخلی پروتز را با مسواک مخصوص دندان مصنوعی تمیز کنید و لثه و مخاط داخلی دهان را با کمک یک مسواک بسیار نرم تمیز نمایید. هفته ای یک بار پروتز را به مدت 8 ساعت در روز در محلول ضدعفونی کننده قرار دهید، این فرصت خوبی برای استراحت بافت لثه است.
 • در صورت عدم استفاده، آن را در ظرف حاوی آب نمک قرار دهید. هنگام استحمام می‌توانید پروتز را در محلول تمیزکننده قرار دهید، محلول پاک‌کننده را می‌توان با اضافه کردن یک قاشق چای‌خوری سرکه یا سفیدکننده (وایتکس) پس از برداشتن پروتز محلول به یک لیوان آب اضافه کرد. پاک کننده را کاملا زیر شیر آب قرار دهید، سپس آن را در دهان قرار دهید.
 • برای اینکه بعد از خوردن غذاهای رنگی لک نشود، پروتز را سریعا تمیز کنید و یا در صورت تغییر کردن رنگ آن را به مدت 8-6 ساعت در ظرف حاوی آب و یک قاشق سفید کننده قرار دهید سپس با احتیاط زیر آب سرد بشویید. توصیه می شود به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید و به توصیه های او توجه کنید.
نحوه مراقبت از پروتز دندان

اگر شما از داشتن دندان های نامرتب رنج می برید، می توانید به مقاله بهترین دکتر ارتودنسی در ونک مراجعه نمایید و از دندانپزشکان ماهر کمک بگیرید.

مدت زمان ماندگاری پروتز دندان

در ابتدا باید مدت زمانی به پروتز عادت کنید. همچنین به دلیل بافت های ملتهب داخل دهان، نمی توان پروتز را در جای خود ثابت کرد. این باید در طی یک ملاقات منظم به دندانپزشک بررسی شود و در صورت لزوم می توان پروتز را تنظیم کرد؛ رعایت بهداشت عمر دندان مصنوعی را افزایش می دهد. یک پروتز که به خوبی نگهداری شود می تواند تا آخر عمر دوام بیاورد.

کلام آخر

بسیاری از افراد برای دندان های از دست رفته خود از پروتزهای دندان کمک می گیرند؛ پروتزها انواع مختلفی دارد که هر یک از این پروتزها برای نوعی از دندان مناسب می باشند؛ با کمک پروتز دیگر نگران جای خالی دندان های خود نخواهید بود و می توانید دندان هایی بسیار زیبا داشته باشید؛ به دلیل افزایش میزان تقاضا برای این روش، سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با پروتز دندان در اختیار شما قرار دادیم و 5 تا از بهترین دکتر پروتز دندان در ونک را به شما معرفی کردیم.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت متشکر هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با پروتز دندان دارید، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا